The Parts You Lose

Réjean Labrie

Kostýmy:

Heather Neale
  • kinderman

Scenárista si vzal patrně jako předlohu Eastwoodův Dokonalý svět, ale důsledně jej zbavil veškeré akce a humoru. Chlapce zbavil navíc i sluchu. Léto vyměnil za zimu, uprchlého zločince nepustil na cestu, nýbrž jej usalašil v hospodářské budově. Režisér se místo budování napětí soustředil na "artový" způsob vyprávění, výsledkem je film, který pocitově trvá dvojnásobek své skutečné délky.(13.10.2019)

Tak nevim, jestli na starý kolena měknu, ale tohle mě prostě dostalo, že jsem si po skončení musel dát něco tvrdýho (pro uživatele typu Verbal mám na mysli panáka). Nechápu, proč Logan Creran je zde uváděn až na šestém místě, když měl ve filmu hlavní roli, které se zhostil velmi působivě. Ono v deseti letech zahrát hluchého kluka, který má problémy s rodiči, není nic jednoduchého, i když v jeho věku jsem si na hluchého hrál taky. No, a jednoho dne ten hluchej kluk potká zraněnýho padoucha, kterej vyloupil místní banku a ten padouch se ke klukovi chová hezky, protože ho momentálně potřebuje. Na nějakej morální aspekt režisér ve svý prvotině v podstatě kašle, takže se zákonitě musej objevit rozporuplný hodnocení, kdy jeden dá hvězd pět a druhej odpad. Přestože nepatřím mezi milovníky dlouhých záběrů a natahovaných dialogů (zde ty dialogy zas tak dlouhý nebyly, protože sáhodlouhej rozhovor s hluchym by nezvládl ani Spielberg) tohle se prostě vůbec netáhlo, naopak to utíkalo rychlejc, než prostitutka před mravnostní policií.(13.10.2019)