Rozverné léto

(studentský film)
Krátkometrážní / Komedie
Česko, 2017, 28 min

Patnáctiletý Vojta je nucen trávit letní prázdniny na koupališti, které vlastní jeho otec Milan. Kvůli nově otevřenému aquaparku v nedalekém městě však na koupaliště nikdo nechodí, a tak se otec rozhodne, že v něm začne pořádat různé tradiční akce. Oproti prostému a spíše hromotluckému otci je ale Vojta spíše citlivým klukem, který rád utíká do světa fantazie. Aby pro něj nehostinná realita byla snesitelnější, rozhodne se tedy začít psát o svém létě na koupališti novou povídku. (FAMO)

Klajnik odpad!

Neupírám tomu jistou technickou úroveň, která však ani zdaleka nevykompenzuje nezáživnou stránku obsahu. Škoda, že tvůrčí um byl plýtván na takový scénář - ten z Rozverného Léta udělal nevtipnou a mírně otravnou kokotinu. Dospělý lidé se zde chovají jako malý děti. Pokud to měl být umělecký záměr, tak nevyšel, nefunguje a jeho tvůrce je kokot (nedivil bych se, kdyby to napsala holka). Spousta scén postrádá uvěřitelnost a nefunguje ani v rámci svého infantilního tónu. Několikrát jsem si povzdechl nad trapností scén, které jsem sledoval a celkový zážitek považuji za špatný. ()