Školní nářez

Slaughterhouse Rulez

Komedie / Horor

Velká Británie, 2018, 104 min

• drake31

Jedným z najväčších problémov Slaughterhouse Rulez je, že film až príliš často vyznieva ako nepodarená pocta Cornetto trilógii. A to je škoda. Je to však chýba produkčnej spoločnosti Stolen Picture, ktorá je dielom Pegga & Frosta? Alebo Crispian Mills si len potreboval nájsť vlastný štýl a tvorcovský hlas. Ak by ho našiel, výsledok mohol byť lepší ... možno. Hovorím možno, lebo základy nie sú zrovna najpevnejšie. Spadá tu réžia, efekty čas od času. Scenár rozhodne nie je najoriginálnejší či najvtipnejší, a tak často mnohé momenty nemajú potrebný dopad. Je to obzvlášť očividné, keď niekde v polovici filmu, vznikne konflikt medzi dvoma hlavnými hrdinami. Tento konflikt vyeskaluje extrémne rýchlo a nezanechá žiaden dopad - obzvlášť ten emočný o ktorý malo ísť. Čo mňa osobne držalo pri živote, bola charizma prítomného cast, príjemná atmosféra, či prostredie Stowe school - ktoré žiaľ nebolo využité do plného potenciálu. Gore funguje, no nejedná sa o nič extra špeciálne. Slaughterhouse Rulez neurazí, neoslní, a len tak ubieha. Za kino by som neplatil, radšej by som počkal na streamingové možnosti. Čo však s radosťou odporučím je Attack the Block - podobný film, lepší film, a film s minimálne desaťkrát coolovejším monštrom. 2.5* P.S. Hermione Corfield je tohto týždňová filmová crush ♥♥♥(1.11.2018)

Dva produkující poťouchlíci Simon Pegg a Nick Frost lákají na účast Margot Robbie, ta je ale v ději naprosto nedůležitá, a zbytek filmu patrně paroduje reklamy na čističe wc, které zatočí s choroboplodnými zárodky okupující toalety. Bestie různých velikostí i barev, co vylezou z díry, vypadají tak nějak podobně a taky je v nich cosi z Ropáků. Absolutně by to nevadilo, kdyby se na jejich příchod nečekalo hodinu a ta hodina, co jejich řádění předchází, měla ujasněno, jaký žánr vlastně reprezentuje, neb horor tedy určitě ne. A opravdu by neškodilo, kdyby celý tento počin v něčem vynikal. Tvář filmu je hodně proměnlivá. Samozřejmě je mně jasné, že záměrem tvůrců byl odlehčený ráz, něco málo parodie i komedie, ovšem celá první hodina nic takového nepodniká. Šouráme se po proslulé studentské koleji s Finnem Colem a Asa Butterfieldem, což jsou hlavní protagonisté filmu, ti řeší nesmrtelnost brouka a smrtelnost gay jedince, co si jednoho léta hodil mašli, dalších studentů, co zasáhnou do děje, postupně přibývá, objeví se Michael Sheen, Nick Frost i Simon Pegg, ale ani s nimi se nedostavila zábavnost. Horor po redukční dietě přiskotačil až v druhé půlce, v ní se přitvrdí, gore má solidní úroveň. Režijně to má své originální bujení i netradiční nános, Crispian Mills už ale nestihl vše optimálně, co prohýřil v první dost nudné, ničím zábavné polovině. Příště by to chtělo něco podniknout s tempem a vyladit žánrový přetlak. A hlavně nikdy víc už nelákat na Margot Robbie. Britové umějí i líp. 6/10(2.6.2019)

• MeanWhile

Útok na věžák na druhou. Ovšem se zbytečně dlouhou stopáží, pomalým rozjezdem a nedostatečnou dávkou vtipů. Kdo viděl Slaughterhou Rulez i Attack the Block, určitě neodolá srovnání. Attack má super cool monstra, akci hned od první minuty a dokonalou délku pod hodinu a půl. Slaughterhouse se vleče a ti zabijácký červíci vypadají směšně. Moje hodnocení drží nad vodou hlavně dvojce Pegg & Frost, bez nich by to bylo minimálně o hvězdu dolů...Škodovka potěšila.(7.3.2019)

První polovina se vlastně zabývá jen chodem elitářské školy a i když tahle část dostala víc minut, než by si zasloužila, dalo se na ní v pohodě dívat. Jednak byla prodchnutá typickým suchým humorem a druhak tu trojici Pegg-Frost-Sheen výborně doplňovaly anglické mladé pušky. Druhá půlka se pak nesla ve znamení zdrhání před zlem přicházejícím z hlubin, přičemž Mills v tomto případě nešetří krví a ukousanými končetinami. Potěší i pět minut slávy pro škodovku, takže za mě dobrý. 70%(6.6.2019)

• Vxxx

Po cca polovině filmu jsem odešla z kina. A to se stalo podruhe v životě. (Poprvé jsem odešla z promítání Hardcore Hanry, jelikož se mi z té kamery dělalo nevolno.) Nedovolím si tedy hodnotit. Z toho, co jsem viděla bych hodnotila 1-2*. Přihlouplý film který se snaží vypadat vážně se spoustou hodně špatných hereckých výkonů. Vůbec nechápu co tam dělala Margot Robbie :-O Opravdu mi to nestálo za dokoukání.(6.11.2018)