Reklama

Reklama

Školní nářez

  • Velká Británie Slaughterhouse Rulez (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Vítejte v elitní internátní škole, ve které jsou chlapci i dívky pod přísným dohledem učitelů vedeni k budoucímu úspěchu, uznání i volbě vhodného protějšku. Starobylý svět tradic a pevných zásad se ale oklepe v základech a to doslova když půdní otřesy vyvolané kontroverzní těžbou v místním vzácném lese vytvoří závrt a uvolní tak hrůzu nepředstavitelných rozměrů. Nastaly nové pořádky, ve kterých žáci, učitelé, ani ředitelka školy nemají jinou možnost, než se pustit do krvavé bitvy o přežití. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (63)

Morholt 

všechny recenze uživatele

První polovina se vlastně zabývá jen chodem elitářské školy a i když tahle část dostala víc minut, než by si zasloužila, dalo se na ní v pohodě dívat. Jednak byla prodchnutá typickým suchým humorem a druhak tu trojici Pegg-Frost-Sheen výborně doplňovaly anglické mladé pušky. Druhá půlka se pak nesla ve znamení zdrhání před zlem přicházejícím z hlubin, přičemž Mills v tomto případě nešetří krví a ukousanými končetinami. Potěší i pět minut slávy pro škodovku, takže za mě dobrý. 70% ()

MeanWhile 

všechny recenze uživatele

Útok na věžák na druhou. Ovšem se zbytečně dlouhou stopáží, pomalým rozjezdem a nedostatečnou dávkou vtipů. Kdo viděl Slaughterhou Rulez i Attack the Block, určitě neodolá srovnání. Attack má super cool monstra, akci hned od první minuty a dokonalou délku pod hodinu a půl. Slaughterhouse se vleče a ti zabijácký červíci vypadají směšně. Moje hodnocení drží nad vodou hlavně dvojce Pegg & Frost, bez nich by to bylo minimálně o hvězdu dolů...Škodovka potěšila. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

V tomto snímku je najväčším lákadlom trojica Pegg-Frost-Sheen, na ktorých sa je radosť pozerať aj keď hrajú v takejto vtákovine. To ostatné nemá ani zmysel komentovať, niekde na úrovni nedeľného hallmarkovského dopoludnia. The Goonies (1985) je proti tomuto napínavý hororový nervák. Ledva podpriemer, len vďaka sympatickým hercom. 30/100 ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Dva produkující poťouchlíci Simon Pegg a Nick Frost lákají na účast Margot Robbie, ta je ale v ději naprosto nedůležitá, a zbytek filmu patrně paroduje reklamy na čističe wc, které zatočí s choroboplodnými zárodky okupující toalety. Bestie různých velikostí i barev, co vylezou z díry, vypadají tak nějak podobně a taky je v nich cosi z Ropáků. Absolutně by to nevadilo, kdyby se na jejich příchod nečekalo hodinu a ta hodina, co jejich řádění předchází, měla ujasněno, jaký žánr vlastně reprezentuje, neb horor tedy určitě ne. A opravdu by neškodilo, kdyby celý tento počin v něčem vynikal. Tvář filmu je hodně proměnlivá. Samozřejmě je mně jasné, že záměrem tvůrců byl odlehčený ráz, něco málo parodie i komedie, ovšem celá první hodina nic takového nepodniká. Šouráme se po proslulé studentské koleji s Finnem Colem a Asa Butterfieldem, což jsou hlavní protagonisté filmu, ti řeší nesmrtelnost brouka a smrtelnost gay jedince, co si jednoho léta hodil mašli, dalších studentů, co zasáhnou do děje, postupně přibývá, objeví se Michael Sheen, Nick Frost i Simon Pegg, ale ani s nimi se nedostavila zábavnost. Horor po redukční dietě přiskotačil až v druhé půlce, v ní se přitvrdí, gore má solidní úroveň. Režijně to má své originální bujení i netradiční nános, Crispian Mills už ale nestihl vše optimálně, co prohýřil v první dost nudné, ničím zábavné polovině. Příště by to chtělo něco podniknout s tempem a vyladit žánrový přetlak. A hlavně nikdy víc už nelákat na Margot Robbie. Britové umějí i líp. 6/10 ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Nechapu, ze tvurci do tohohle v podstate hororovyho becka sehnali takovou hvezdnou sestavu, Sheen, Frost, Pegg a ostatne uz i ten Butterfield. Jinak se jedna o pomerne jednoduchou hororovou komedii s par dobrejma forama, vicemene sympatickejma hercema, spoustou fuckovani a ke konci krvavejma jatkama. Skoda, ze tvurci trochu vic nehrajou na tajemno a uz od zacatku je vicemene jasny, ze tahle skola je hodne mimo. Na jedno skouknuti docela pohodova zabava, ja jsem se vcelku bavil. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se ve škole Stowe School, která se nachází poblíž Buckinghamu v Anglii. (MeanWhile)
  • Píseň „Love in Separation“, která zazní asi v polovině filmu, se dostala i na poslední album skupiny Kula Shaker z roku 2022 „1st Congregational Church of Eternal Love and Free Hugs“. (thoreau)

Související novinky

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Reklama

Reklama