Yao shen ji

(seriál)
všechny plakáty
Animovaný / Fantasy
Čína, 2017, 40x7 min

Príbeh seriálu sa odohráva vo svete, v ktorom bola ľudská rasa takmer kompletne vyhubená démonickými zvieratami. Hlavný hrdina Nie Li zomiera, no jeho duša sa vracia späť do čias, keď mal 13 rokov. S rozsiahlymi vedomosťami z predchádzajúceho života tak dostáva druhú šancu na to, aby zachránil svojich blízkych a všetkých, ktorým sa podarilo prežiť. (Sermone)

Sermone

Anime je urobené podľa rovnomennej čínskej webnovely. Kto ju nečítal, ten z toho moc mať nebude. Nič tam totiž nie je poriadne vysvetlené; pri dĺžke 5 minút čistého času na diel na to ani nebol priestor. Odporúčať to preto môžem len pre tých, čo poznajú predlohu. ● Príbeh je dosť podpriemerný, chvíľami som mal pocit, že to písalo nejaké decko. Navyše hlavný hrdina je neskutočne arogantný zmrd, čo na radosti z pozerania (alebo čítania) moc nepridáva. Pre niekoho môže byť problém aj tento druh čínskej fantazy. Kto nie je zvyknutý na Xuanhuan a Xianxia novely, ten to bude mať asi problém stráviť. ● 3D animácia je dosť nezvyčajná, vyzerá to skoro ako nejaké bábkové divadlo. O nejakej kvalite sa tu určite nedá hovoriť, skôr naopak, ale viem, že niektorým ľuďom sa páči. Všetky časti sa dajú nájsť na Youtube vo viacerých jazykoch. ● Dal som tomu len 2*, ale aj tak mám stále pocit, že som to nadhodil. 28%. ()