Chijeuindeoteulaeb (TV seriál)

• Jižní Korea

치즈인더트랩

Cheese in the Trap

Komedie / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2016, 16 h 59 min (Minutáž: 59–71 min)

Ne že bych měla problém seriál dokoukat nebo se nutila do sledování, ale říkám si, že kdybych si pustila film, o moc bych nepřišla. Povaha hlavního hrdiny je zpočátku zajímavá, ostatně to on je zápletkou celého seriálu a na jeho tajemném chování celý příběh stojí. Jak se ale velmi brzy ukázalo, nestačí to. Jeho kouzlo časem vyprchalo a zůstal jen chladný a nepříliš charismatický kluk, který se neumí vyjádřit. Všechny moje sympatie si postupně získal Baek In-ho. Jeho sestru naopak považuji za totální katastrofu. Takhle afektovanou postavu jsem snad ještě v ničem neviděla. Už kvůli ní musím ubrat hvězdičku. Finální rozuzlení nebylo špatné, v něčem vlastně i docela odvážně, ale můj celkový dojem to stejně nezachrání. Přemýšlím, čím a proč je ten webtoon tolik oblíbený, protože v seriálové formě za mě tedy nic moc. Slabší 3*(29.8.2020)

• Sermone

Nudné, hlúpe, otravné. Zvládol som iba (až) 7 častí, potom som to vzdal a cez zvyšných 9 dielov som sa len v ultrazrýchlenom móde preklikal. To pre prípad, že by nastala zmena k lepšiemu. Ale zbytočne. Nudné, hlúpe a otravné to ostalo až do trpkého konca, ktorý bol dokonca horší, ako všetok ten bordel pred tým. Odpad nedávam len preto, lebo som už videl, dopozeral a 1 hviezdou hodnotil aj horšie veci. 10%. (P.S.: Lee Sung-Kyung prehrávala strašidelne, až mám strach si s ňou zas niečo pustiť)(14.5.2017)

• Zíza

Na seriálu je zajímavá leda komplexnost hlavního hrdiny, protože hodně dlouho divák tápá, co si má vlastně o něm myslet. Je fajn, že se nám ho celý seriál snaží krok za krokem přiblížit. Jenomže tohle seznamování s Yoo Jungem je vyplněné balastem, který je nezajímavý, nemluvě o tom, že někdy kolem 11 dílu jsem už vlastně ani nevěděla, proč na to koukám. Asi ze setrvačnosti. Yoo Jung tam vlastně ani nebyl, místo něj nastoupili sourozenci Baekových a jejich problémy. Které mě ovšem vůbec nezajímaly. Není to nejhorší seriál, ale působí tak ospale, o ničem, sem tam se něco zajímavého děje, slibný začátek hrdinky byl hned druhou třetí epizodou zadušen a zase máme z ní typickou podržtašku, co poslouží všem. Co je na nich tak skvělého? Alespoň měla fajn kamarády, to jediné tomu dávalo jakous takous zajímavost. Jinak... mě to opravdu nudilo. A poslední díl to zabil. Opět. Přeloženo.(2.3.2016)

Bída plná psychopatů. Sobectví některých postav bylo pak přesmažené i na Koreu a korejské archetypy. To samé platí o herectví. Jestli mi Go-eun přišla v Goblinovi rozkošná, tady byla ještě jalová; jestli jsem si myslela, že Seong-kyeong přehrávala v Kim Bok Joo, musím jí to zpětně odpárat. :) Obě herečky bych ale ještě ráda někde viděla. Vedlejší postavy jako Baek In Ho, Bo Ra, "Lokaj" nebo "Arašíd" mě oslovily asi nejvíc, což nakonec nestačí. Dávám průměr, protože jsem se od začátku do seriálu neinvestovala natolik, aby mě mrzelo, že nesplnil očekávání.(12.2.2017)

Obrovským plusem je charakter Yoo Junga, o kterém jsem si do závěrečného dílu nemohla udělat jasný obrázek. Ze začátku mě hlavní hrdinka docela iritovala, ale postupem času jsem byla za její charakter ráda, protože bylo hrozně hezké sledovat, jak se s Yoo Jungem navzájem ovlivňují. Ostatní postavy byly celkem fajn, až na přehnanost, kterou přinášela In Ha. Už se mi dlouho nestalo, abych zůstala do pěti do rána vzhůru, dala si čtyři hodinky šlofíka a šla sledovat dál. Někomu se to může zdát ucourané a nezáživné, což ale není můj případ. Většinou nezáživnými scénami vedlejších postav jen tak projíždím, ale tady jsem sledovala opravdu každou minutu. Nevím proč. Prostě protoč.(23.7.2016)

• - Nabídku ztvárnit hlavní ženskou roli v seriálu inspirovaným populárním eponymním internetovým komiksem, v němž hlavní hrdinka, obyčejná, ale v nitru svědomitá dívka, procházející intimním vztahem s přítelem, jenž ji dělá mnohdy víc starostí než by si sama bývala přála, bez uvedení důvodu neodmítla jen jihokorejská herečka Go-eun Kim (Monster (2014), Memories of the Sword (2015)), ale také její herecká kolegyně a populární zpěvačka Suzy (Big (2012), You Who Came from the Stars (2013)). První jmenovaná se ale na úkor režisérova osobního naléhání v seriálu nakonec objevila. Režisér se dokonce zavázal o jisté úpravy harmonogramu, jen aby herečka neměla problémy se svými dalšími televizními projekty. (Conspi)