Elán - Smrtka na Pražskom orloji

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Československo, 1987, 4 min

MM_Ramone

Smrť obchoduje s tichom, nevesta bez ženíchov. Má mramorové veno a na ňom tvoje meno. Turisti, vrabce, školy. Orloj a apoštoli, na konci smrtka stojí a každý sa jej bojí. Usmieva sa na mňa tá smutná stará panna. Verí že bude moja. Jej bozky strašne bolia. Tej kráske na pražskom orloji odkážte, že o ňu vôbec nestojím, nech si ďalej máta na veži. Ja verím, že budem stále žiť. Smrť niečo pripomína, čo to raz všetci zistia. Je pre každého iná a predsa vždy tá istá. Nech si na mňa čaká každý deň. Ja jej na to rande nikdy neprídem. Pozývam vás všetkých na pivo. Kašlem na smrť – verím na život. ** ()

Rozjimatel

Elán bol v detstve mojou milovanou kapelou a táto moja náklonnosť trvala až do revolúcie, po ktorej som im odrazu akosi nedokázal prísť na chuť. Túto skladbu som mal vždy rád, hoci nevyšla na radovej LP-ke ale "iba" ako singel. Výborná chytľavá melódia, výborný text a aj video je celkom fajn (Elánisti s roztomilými detičkami), aj keď čo si budeme nahovárať, pravému fanúšikovi proste stačilo vidieť svojich hrdinov na obrazovke. ()

Honza__St.

Jediné, co tomu klipu chybí k dokonalosti, je ten orloj. Ale chápu, že se jim asi nechtělo jen kvůli němu jet z Bratislavy do Prahy a zpátky. Mimochodem, kdo tam proboha napsal ten rok 1992?! Píseň i klip je z roku 1987. ()

Stevo66

Originál skladba aj videoklip nie je až z roku 1992,ale z roku 1988. Tento singel sa mal pôvodne dostať na album Nebezpečný náklad,ale nestalo sa tak,a to bolo príčinou toho,že bola predajnosť albumu po ohromnej Detektívke oveľa nižšia! ()