poster

Potichu

 • Německo

  The Silence

 • USA

  The Silence

Horor / Thriller

Německo, 2019, 90 min

Předloha:

Tim Lebbon (kniha)

Hudba:

tomandandy
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (104)

 • POMO
  **

  Tak moc béčkový klon A Quiet Place a Bird Box současně, jaký ti z nás, zvyklí primárně na “kino produkci”, ani nejsme zvyklí konzumovat. Samozřejmě se bavíme především o scénáři a režii. Production values si bohatě zabezpečený Netflix umí pohlídat.(5.5.2019)

 • LIVINGDEAD
  *

  Strašná nuda. V polovině filmu se mi už tak chtělo spát....ale, vydržel jsem a to jsem udělal chybu! 💩💩💩💩(13.4.2019)

 • ricci.s
  ****

  Úplne pohodový survival, ktorý si viem bez problémov predstaviť aj v kine. Prvá hodina vynikajúca (bol som na 5 hviezdach). Záverečná tretina trochu nepremyslená. Trochu som sa obával, že keď sa na scéne objavia tí sektári, pošlú celý film do prdele. Napokon našťastie nie, ale nápad sa mi zdá kontroverzný. Keďže sa objavili až v záverečnej tretine, tvorcovia už nemali žiaľ čas nejako rozvíjať tieto postavy, takže prišli na scénu iba preto, aby tam nejaká vyvraždovačka bola. Ale na súboje počas búrky v spoločnosti okrídlených monštier sa pozeralo dobre, to musím uznať. Zábavný, celkom napínavý hororík, so sympatickými postavami, peknými "operencami" a dostatkom akcie (pri fantazmagóriách, ktoré sa nesnažia silou mocou tváriť smrteľne vážne, na scenár zvyknem zvysoka niečo, ale teším sa na filozofický výblitok najväčšieho hororového exprda o tom, aká je to neuveriteľne tupá sračka). U mňa slabšie ako Quiet Place, a na podobnej úrovni ako Bird Box. Mimochodom, po dlhej dobe konečne horor, kde by som uvítal dlhšiu stopáž.(10.4.2019)

 • tron
  ***

  Civilnejší mix Tichého miesta a Bird Boxu. Páčili sa mi všetky tri, také jemné nadpriemery. Stanley Tucci si to tu dosť dáva (obvykle je mi dosť nesympatický, tu bol ale v pohode), no i zvyšok kastingu je fajn. Podľa očakávaní sú najväčším mínusom ústredné potvorky, ktoré jednak nie sú vizuálne príliš dobre zvládnuté a jednak nie sú desivé, strašidelné (napriek útočným krvavostiam, ktoré stvárajú). Potešili ma viaceré vcelku šikovné a vynaliezavé spôsoby postáv, ako netvorom prejsť cez rozum (resp. sluchovody). Nápad so sektou trochu čudný, ale nakoniec prečo nie, ak by sa niečo také naozaj stalo, určite by sa našlo plno podobne šialených pošukov, ktorí by ubližovali nevinným. Ku koncu už to každopádne trocha stratilo dych a vadili mi logické lapsusy (príšery počujú syčanie hada, ale plápolať vlajky vo vetre nie).(22.4.2019)

 • Toren
  ***

  5/10. No, další Tiché místo či Bird Box se nezrodil. Ale to bylo snad každýmu už z ukázky ihned zřejmý. Největší problém tady netkví v ne úplně výrazných postavách, sterilní režii či NEnapínavých sekvencích, nýbrž v prvku onoho hávu tajemství a atmosféry - nic z toho tu není, páč hrozba je viditelná a bohužel i dosti generická. Tím pádem to jako celek za konkurencí chtě nechtě zaostává... a je to škoda, páč se všichni zůčastnní snaží. Více: https://www.youtube.com/watch?v=9rNFTManSSU(27.7.2019)

 • EvilPhoEniX
  ***

  John R. Leonetti režisér Annabelle to zkouší s Netflixem a natočil bratríčka Quiet Place i Bird Box o vražedných netopýrech a je to bohužel jen průměr. Leonetti je solidní kameraman, ale jako režisér se mu příliš zatím nedaří. Hlavní rodinka je poměrně sympatická, ale Postapo/Road movie linie ničím nepřekvapí, Víceméně vše bylo zvládnuto lépe v předchozích filmech a netopýři sice vypadají slušně, ale na můj vkus neměli tolik prostoru se předvést ( Gore téměř není). Naštěstí to nenudí, občas se vyskytne i napínavější scéna, ale Quiet Place i Bird box byli kvalitativně na tom o dost lépe. 55%(11.4.2019)

 • Psychor
  odpad!

  Jakožto zdejší hororový expert a vystudovaný psycholog se domnívám, že by měl kameraman Leonetti nasměrovat své úsilí do oblasti, v níž je kompenzace komplexu méněcennosti možná a společensky žádoucí. Leonetti se bohužel již několik let fanaticky upíná k nedostižnému cíli v podobě hororové režie, v důsledku čehož s hrůzou pozoruji, jak onen komplex postupně ovlivňuje celou jeho osobnost, včetně rozumové a pracovní výkonnosti. V případě The Silence už ani nelze mluvit o zástupci hororového žánru, jelikož snímek kompletně postrádá napětí i atmosféru. S trochou štěstí by se ho možná podařilo prodat do BBC jako jednu z epizod dokumentárního seriálu Putování s pravěkými zvířaty. A scénář raději přejdu taktním mlčením. Ve výsledku naprostá ztráta času pro každého fanouška žánru, kterou nelze ohodnotit jinak než odpadem.(11.4.2019)

 • George Stobbart
  ***

  Taký neškodný, pozerateľný killer-bats horor, ktorý ma bavil ešte o kúsok viac než konceptovo spriaznené, no tragicky preceňované "A Quiet Place".(10.4.2019)

 • D.Moore
  ****

  Netflix po Bird Box našel a zadaptoval další knihu, jejíž námět tak trochu připomíná Tiché místo, a opět je z toho dobrý (a na dnešní poměry sympaticky krátký) film, který se od obou zmíněných liší dost na to, aby se o něm nemluvilo jen jako o nějaké kopii. Kiernan Shipka a Stanley Tucci jsou moc fajn, masožravé vespy působí přesně tak, jak mají, a když po stovkách hřadují na drátech vysokého napětí, nejde si nevzpomenout na Hitchcockovy Ptáky. Nejnapínavější scéna ovšem přijde, když se rozezvoní mobilní telefony.(14.4.2019)

 • Cappuccino
  **

  Všimli ste si, keď hlava rodiny zapla mašinu, ktorá nalákala príšery a rovno ich aj rozsekala? Hlavní hrdinovia sa na túto veľmi účinnú zbraň z nejakého dôvodu úplne vykašlali. Podobný ignorantský prístup voči rôznym improvizovaným zbraniam fungujúcim na báze nalákania zvukom malo asi aj zvyšok ľudstva. Drvivá väčšina ľudí z okolia sa totiž nechala jednoducho vyzabíjať a odpor ľudstva bol skutočne chabý. Inak povedané, bezkonkurenčná nadvláda príšeriek nedávala vôbec zmysel. Hlavní herci na čele s Kiernan Shipkou a Stanleym Tuccim či Mirandou Otto boli síce fajn, ale čo z toho, keď scenár filmu nestál za veľa. Slabý odvar Quiet Place.(17.4.2019)

 • lamps
  ***

  The Silence z vás nevyždímá poslední kapičku strachu a ve výsledku není nijak podnětným nebo dokonce originálním hororem, ale přece dokáže nastolit podmanivou atmosféru a vykreslit věrohodný portrét společenského kolapsu. Závěr na jednu stranu přichází moc náhle, avšak krátká stopáž vyprávění svědčí a divák se nejenže nebude nudit, ale pravděpodobně si zvládne k postavám a jejich situaci také najít potřebnou cestu. Více zde.(22.4.2019)

 • darkrobyk
  ****

  Lepší než Tiché místo a o něco slabší než Bird Box. Po proražení závalu v jeskynním systému se na světlo vyřítí hejno masožravých okřídlených bestií, které připomínají mutanty netopýrů s vetřelcem. A protože žili v neustálé tmě, jsou slepí a řídí se výhradně sluchem - což má svoji logiku. Minimalistický survival má nekomplikovaný děj, sympatické postavy a tísnivou atmosféru. Triky jsou obstojné a dostačující, slušná kamera a největší napětí je tehdy, když je ticho. Obklíčeni v autě, obsazená lékárna a sekta pošahanců, kteří se vyrojí vždy spolu s nějakým neštěstím. Pomohli by ve skutečnosti pasažéři podzemky mamince s miminkem? Nejspíš ne. To vědomí je děsivější než samotné rozsápání. Poslední dobou tu máme takový nešvar, nějak se nám rozmáhá TICHO....(24.4.2019)

 • dr.horrible
  **

  V dvoch scénach (pád do jamy, záver) v podstate paródia na Quiet Place. Miestami do očí bijúca slaboduchosť zabila aj tých pár dobrých nápadov (drtička, mobilová “bomba”) a celé to degradovala niekde na úroveň televízneho béčka. Téma stále baví, scenáristicky je to ale vyslovene hlúpe, a s predošlými dvoma tématicky spriaznenými filmami to nejde ani len vzdialene zrovnávať. Proste fail.(5.5.2019)

 • AppleCore
  *

  Vznik tohohle filmu nedává smysl, protože ačkoliv je podle knihy, pořád je to jenom lacinej odvar Krasinskiho Tichého místa. Dokonce i Bird Box je oproti tomu masterpiece! Mlha od Darabonta taky posloužila k inspiraci (lékárna). Silence má laciný efekty, zkratkovitej, nezajímavej a předvídatelnej děj, ve krerym se tradičně objeví náboženskej dement, kterej ve jménu boha páchá zlo a hodně debilní závěr. Za zmínku stojí snad jenom povedenej soundtrack a dva napínavý momenty (a to už ani nevim který). Býval by z toho šel vytvořit OK film, ale musel by ho natočit někdo s vizí a nápadem.(10.4.2019)

 • SeBig
  *

  Pod slovem postapo sem si představoval něco jinýho a Netflixu ty postapo filmy moc nevychází. Kopie tý mrdky Quiet place s nevýraznym všim. Už vidim jak nějaký hejno pterodaktylů ovládné svět. Hičkok presents Ptáci 2: slepý jsou, držte nudu.(20.1.2020)

 • Hurley
  *

  Pokud si vezmete základní příběhovej námět divnejch oblud háklivejch na zvuk, který začnou atakovat lidstvo, prakticky každý klišé, co vás napadne, je i v tomhle filmu. Každý z nich je tu ale zároveň napo­zicovaný vždycky jen tak akorát šejdrem, aby se ve vás mohlo dokonale minout opravdu jakýmkoliv emoci­onálním účinkem, takže se ve výsledku vlastně ani nejde moc divit, že Stanley Tucci se tu celej film zoufale snaží neusnout ve stoje, zatímco Miranda Otto jen matně vzpomíná, jak tu samou roli ustrašený matky hrála už přes čtrnácti lety ve Spielbergově Válce světů. víc »(12.4.2019)

 • honajz
  *

  Ach jo, to zas někde hollywoodští soudruzi vymysleli "nový" trend. Tiché místo, Bird Box a teď tohle. V podstatě na tohle téma nejde nic moc vymyslet, co by nenatočil dejme tomu Hitchcock v Ptácích, případně co by nebylo v nějakém dílu Krajních mezí, ale přesto to furt někdo zkouší znovu a znovu, asi jako Shymalan natočit jeden film o nerozbitných a rozbitných na čtyřicet různých způsobů. Jsem tak nějak čekal pořád něco víc, třeba nějakou mytologii za těmi netopýry, nebo něco originálnějšího, než SPOILER že je chudáčkům lidožravým netopýrkům zima (a v těch jeskyních jim snad někdo topil?) KONEC SPOILERU, navíc i tady mi přijde, že se postavy nechovají zrovna logicky, ani celé ty mantinely nedávají smysl. Třeba všichni vědí, že hluk ty potvory přitahuje, ale policajti pořád jezdí se zapnutou sirénou a nikdo je nenapadne? Pak ta potřeba tam hned nacpat potrhlé věřící, to snad ani nedávalo smysl. A žádný pokus třeba do barelu hodit ty zvonící mobily, na lákat tam potvory a barel zneškodnit, nebo prostě jakýkoliv pokus, než že je budou po jednom sestřelovat šípama - ufff. I některé smrti byly zbytečné a nevyplývaly z nutnosti věci, jen scenárista potřeboval nějaké ty slzičky divaček. Zbytečný film a ztracený čas.(13.4.2019)

 • JohnCZ
  ****

  A Quiet Jurassic Box. Máme tu další rodinku přežívající v tichém světe. Oproti starším bratříčkům je The Silence o poznání béčkovější a i scénářem působí spíše jako pilot k seriálu, než jako samostatný film. Což mně osobně nijak zvlášť nevadí. Líbí se mi, že postavy nejsou vrženy do apokalypsy okamžitě, ale o nebezpečí ví dopředu a ono nebezpečí se velmi rychle blíží. Nechybí tedy plíživý strach z neznáma a ani při střetu není o napětí nouzi - z velké části i díky hudbě. Rodinka jedná po většinu času logicky a jsou všichni do jednoho sympatičtí (Kiernan Shipka roste do krásy). Bavilo mě to víc, jak Bird Box, méně jak A Quiet Place, i když objektivně je to asi o třídu horší film. Nenudil jsem se však ani na moment.(20.7.2019)

 • Marze
  **

  Pokuď jste hororový fanoušek , který má rád zvraty, gore scény, monstra nebo ostrý sociální komentář, tak film Netflixu The Silence vás neuspokojí v ničem. Tento distopický horor má jen násilí.(27.5.2019)

 • luka4615
  **

  The Silence je velmi nepodařeným klonem úspěšných snímků "A Quite Place" a "Bird Box". Téměř po celou dobu stopáže se zde totiž nic neděje, děj je neuvěřitelně banální a nudný, přičemž hlavní postavy se chovají jak stupidní turisté na dovolené. Za zmínku tedy stojí pouze "creepy" kněz se svou partou fanatiků a Miranda "Eówyn" Otto v jedné z hlavních rolí. Nic víc, nic míň. Škoda.(13.5.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6