poster

Potichu

 • Německo

  The Silence

 • USA

  The Silence

Horor / Thriller

Německo, 2019, 90 min

Předloha:

Tim Lebbon (kniha)

Hudba:

tomandandy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misbos
  **

  Hluchá Kotelnice proti blanité zkáze - aneb - jak mít solidní herce, dobrý téma s hromadou možností, a skoro dokonale to VYMRVIT. Little black goat´s daughter tentokrát nemá co hrát (a nikoho nezapíchne), stejně tak zbytek obsazení, a tak se všichni bezcílně plácají sem a tam podle vrtochů "scénáře" a snaží se aspoň v jednotlivejch scénách vydolovat něco málo koukatelnýho. Za tu čistě profesionální (a marnou) snahu dvě. Dejte tý holce něco lepšího, ona na to má, s přehledem uřezala tři hlavy...(11.4.2019)

 • hansel97
  *

  Asi nemá cenu řešit, jaká je to vykrádačka Bird Box a A Quiet Place, ale to, že i bez srovnání s nimi je to fakt špatný film. Už jen rozhodnutí scénáře o tom, jak perfektně Kiernan Shipka odezírá z úst třeba i za tmy, mě trochu štvalo, ale zbytek je scenáristicky fakt totálně nudný, plný neuvěřitelných klišé a předvídatelností. Dvě hvězdičky dávám za začátek filmů, který byl slibný, ale pak to fatk šlo do kytek.(16.4.2019)

 • Illy
  ***

  Po úspěchu Tichého místa a vlastního Bird Box se Netflix rozhodl zkusit štěstí ještě jednou a v podstatě namixoval tyhle dva snímky dohromady. Jenže ono to prostě tak docela nevyšlo... Herecky nemám co vytknout, ale scénář a hlavně atmosféra předchozích dvou snímků jsou někde úplně jinde. Takže zůstává to nejpodstatnější a tím je příjemně krátká stopáž... A vlastně docela sympatický, ale úplně průměrný filmeček(2.5.2019)

 • lamps
  ***

  The Silence z vás nevyždímá poslední kapičku strachu a ve výsledku není nijak podnětným nebo dokonce originálním hororem, ale přece dokáže nastolit podmanivou atmosféru a vykreslit věrohodný portrét společenského kolapsu. Závěr na jednu stranu přichází moc náhle, avšak krátká stopáž vyprávění svědčí a divák se nejenže nebude nudit, ale pravděpodobně si zvládne k postavám a jejich situaci také najít potřebnou cestu. Více zde.(22.4.2019)

 • JASON_X
  ****

  Totálně béčkový námět se zápletkou na úrovni filmů studia Asylum, ale jeho zpracování je už Netflixovské, tedy relativně áčkové a ani herci nejsou žádná béčka (hlavně mladá Šipková se mi moc moc líbila). A závěrečná konfrontace s pošuky z církve Mlčenlivých film povyšuje nad obdobné šablonovité mozkovýplachy o útěku/o skrývání se před monstry a o dédym, který zachraňuje svou rodinu. Rozhodně mě to bavilo víc, než přehnaně vyhajpovaný (a dějově příbuzný) A Quiet Place, skvělá relaxačka.(13.4.2019)