Reklama

Reklama

Potichu

Trailer 2

VOD (1)

Ve světě sužovaném smrtícími tvory, kteří loví podle zvuku, hledá dospívající dívka se svojí rodinou útočiště za městem, kde narazí na tajemný kult. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (164)

luka4615 

všechny recenze uživatele

The Silence je velmi nepodařeným klonem úspěšných snímků "A Quite Place" a "Bird Box". Téměř po celou dobu stopáže se zde totiž nic neděje, děj je neuvěřitelně banální a nudný, přičemž hlavní postavy se chovají jak stupidní turisté na dovolené. Za zmínku tedy stojí pouze "creepy" kněz se svou partou fanatiků a Miranda "Eówyn" Otto v jedné z hlavních rolí. Nic víc, nic míň. Škoda. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[83%] Jak už tu mnozí píší, je to taková napodobenina Tichého místa (na oba dva díly nedám dopustit) a Bird box (ten jsem neviděl, ale brzy napravím). No, ani zde nebudu žasnout nad tím, že to má jen průměrné hodnocení. Jasně, někteří si řeknou, je to z dílny netflixu s nižším rozpočtem a jen kvůli tomu je to špatně. Ale co, kašlu na to, vždy si vytvořím svůj názor. Já mám tyto postapo filmy rád. Nebylo to zde ničím přeplácané, monstra v obdobě jakýchsi vraždících ptáků byly hezky natočeny, je to napínavý (samozřejmě u Tichého místa o něco víc), má to solidní postavy a tempo. Takže co víc si přát? Technická stránka filmu je v pohodě, takže nízký rozpočet mi tu nevadí. Prostředí filmu je též v pohodě, les, dění v autě, v domě – to přece pro potřeby tohoto snímku stačí. Rko je zde využito tak akorát, možná, že by tu mohla být ještě nějaká drsnější scénka navíc, ale to nevadí. Úplný konec mi rovněž přišel v pohodě, jen bych ho ještě více zdramatizoval a asi bych ubral jednu nebo dvě postavy na životě, ale to kecám asi nesmysly. Soundtrack od mého oblíbence tomandandy se zde chvílemi dobře projevil, ale v jeho filmech Resident evil 4 a 5 byla hudba víc zapamatovatelnější, ale zde to stačilo. Nicméně, takových filmů by se mohlo točit více, opravdu mám tohle téma rád, takže si to někdy s radostí klidně zas pustím. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele

The Silence podobne ako Tiché miesta zaujal svojským, zatiaľ neopozeraným spôsobom, ktorý ľudstvo priviedol takmer na pokraj vyhynutia.Taká normálna rodinka bez hviezd pre Netflix priniesla taký normálny postapokalyptický rodinný príbeh. Samozrejme, liberálny fašisticko-čaptavský odpad reprezentovaný vymletým stádom s briadkami a stredovekým imidžom, rovnako ako zmýšľaním si prišiel na svoje o čosi viac, pretože, ako inak, jediný kresťania zle zvládli vývoj udalostí a ako jediný sa dostali do správ. Tie liberálne prasatá by mohli podstúpiť operáciu, v ktorej im do hlavy nakaká ruský bezdomovec alkoholik, aby ich IQ dosiahlo konečne úroveň hodnú ľudskej bytosti. Prečo tie prasatá doku***a každý dobrý film??? ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Tak moc béčkový klon A Quiet Place a Bird Box současně, jaký ti z nás, zvyklí primárně na “kino produkci”, ani nejsme zvyklí konzumovat. Samozřejmě se bavíme především o scénáři a režii. Production values si bohatě zabezpečený Netflix umí pohlídat. ()

J.F.B. 

všechny recenze uživatele

"But Otis has to pee." Mám z toho o něco lepší pocit než z February, v kterémžto filmu hrála též Kiernan Shipka, ale nutno dodat, že na rozdíl od něj to za horor moc považovat nejde. Je tu totiž absence nějakých opravdu děsivých, strašidelných nebo znepokojivých scén – někde k tomu je sice náběh, ale nijak extra to nezapůsobí. Vlastně to hutnou atmosféru postrádá obecně – což je u postapokalyptického snímku docela na škodu. Občas trošku naštve chování postav (hlavně ohledně používání různých improvizovaných zbraní), ale aspoň jsou tu rodiče zodpovědnější než v Tichém místu a dávají pozor na své děti, takže jsem to dokázal dokoukat. Obsazení je fajn, ale nikdo nemá úplně šanci – mimo již zmiňované Kiernan (Ally) a Tucciho (jehož postava sice měla podle všeho vykonat nějaký vývoj, ale scénář na to potom asi zapomněl) – nějak výrazně vyniknout. Což je škoda. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (2)

  • Napriek podobnosti so snímkom Tiché miesto (2018) je tento film založený na rovnomennej knihe od Tima Lebbona, ktorá vyšla v roku 2015, teda celé 3 roky pred filmom Tiché miesto. (Astonko)

Reklama

Reklama