Potichu

Trailer 2

Ve světě sužovaném smrtícími tvory, kteří loví podle zvuku, hledá dospívající dívka se svojí rodinou útočiště za městem, kde narazí na tajemný kult. (Netflix)

Trailer 2

POMO

Tak moc béčkový klon A Quiet Place a Bird Box současně, jaký ti z nás, zvyklí primárně na “kino produkci”, ani nejsme zvyklí konzumovat. Samozřejmě se bavíme především o scénáři a režii. Production values si bohatě zabezpečený Netflix umí pohlídat. ()

Toren

5/10. No, další Tiché místo či Bird Box se nezrodil. Ale to bylo snad každýmu už z ukázky ihned zřejmý. Největší problém tady netkví v ne úplně výrazných postavách, sterilní režii či NEnapínavých sekvencích, nýbrž v prvku onoho hávu tajemství a atmosféry - nic z toho tu není, páč hrozba je viditelná a bohužel i dosti generická. Tím pádem to jako celek za konkurencí chtě nechtě zaostává... a je to škoda, páč se všichni zůčastnní snaží. Více: https://www.youtube.com/watch?v=9rNFTManSSU ()

ricci.s

Úplne pohodový survival, ktorý si viem bez problémov predstaviť aj v kine. Prvá hodina vynikajúca (bol som na 5 hviezdach). Záverečná tretina trochu nepremyslená. Trochu som sa obával, že keď sa na scéne objavia tí sektári, pošlú celý film do prdele. Napokon našťastie nie, ale nápad sa mi zdá kontroverzný. Keďže sa objavili až v záverečnej tretine, tvorcovia už nemali žiaľ čas nejako rozvíjať tieto postavy, takže prišli na scénu iba preto, aby tam nejaká vyvraždovačka bola. Ale na súboje počas búrky v spoločnosti okrídlených monštier sa pozeralo dobre, to musím uznať. Zábavný, celkom napínavý hororík, so sympatickými postavami, peknými "operencami" a dostatkom akcie (pri fantazmagóriách, ktoré sa nesnažia silou mocou tváriť smrteľne vážne, na scenár zvyknem zvysoka niečo, ale teším sa na filozofický výblitok najväčšieho hororového exprda o tom, aká je to neuveriteľne tupá sračka). U mňa slabšie ako Quiet Place, a na podobnej úrovni ako Bird Box. Mimochodom, po dlhej dobe konečne horor, kde by som uvítal dlhšiu stopáž. ()

EvilPhoEniX

John R. Leonetti režisér Annabelle to zkouší s Netflixem a natočil bratríčka Quiet Place i Bird Box o vražedných netopýrech a je to bohužel jen průměr. Leonetti je solidní kameraman, ale jako režisér se mu příliš zatím nedaří. Hlavní rodinka je poměrně sympatická, ale Postapo/Road movie linie ničím nepřekvapí, Víceméně vše bylo zvládnuto lépe v předchozích filmech a netopýři sice vypadají slušně, ale na můj vkus neměli tolik prostoru se předvést ( Gore téměř není). Naštěstí to nenudí, občas se vyskytne i napínavější scéna, ale Quiet Place i Bird box byli kvalitativně na tom o dost lépe. 55% ()

Malarkey

U tohoto filmu jsem si začal uvědomovat, jak Netflix produkce nestydatě vykrádají filmy a točí podle toho béčkové bijáky. Kombinaci A Quiet Place a Bird Box tu zmínil už Pomo, já bych snad ještě dodal, že po hudební stránce je to zase brutální vykrádačka varhan Hanse Zimmera z Interstellaru. Dějově mě to ale bavilo a napětí film rozhodně nešetřil. Pokud tedy budu hodnotit film a neřešit jeho originalitu, tak ty tři hvězdy utáhne. ()

• Napriek podobnosti so snímkom Tiché miesto (2018) je tento film založený na rovnomennej knihe od Tima Lebbona, ktorá vyšla v roku 2015, teda celé 3 roky pred filmom Tiché miesto. (Astonko)