Potichu

Předloha:

Tim Lebbon (kniha)

tomandandy
  • AppleCore

Vznik tohohle filmu nedává smysl, protože ačkoliv je podle knihy, pořád je to jenom lacinej odvar Krasinskiho Tichého místa. Dokonce i Bird Box je oproti tomu masterpiece! Mlha od Darabonta taky posloužila k inspiraci (lékárna). Silence má laciný efekty, zkratkovitej, nezajímavej a předvídatelnej děj, ve krerym se tradičně objeví náboženskej dement, kterej ve jménu boha páchá zlo a hodně debilní závěr. Za zmínku stojí snad jenom povedenej soundtrack a dva napínavý momenty (a to už ani nevim který). Býval by z toho šel vytvořit OK film, ale musel by ho natočit někdo s vizí a nápadem.(10.4.2019)

• silentname

"The Silence" už viac-menej len potvrdzuje všetko čo som povedal o Johnovi R. Leonettim v mojich predošlých komentároch na jeho staršie filmy. Je to skvelý kameraman, no ako hororový režisér absolútne nevie vytvoriť atmosféru a mám problém mu jeho koncepty prijať. A toto nie je výnimka. Možno je to zatiaľ jeho najlepší film, no s tým, že som jeho predošlé filmy ohodnotil F a D to veľa neznamená. Tento film má v prvom rade Stanleyho Tucci, ktorý je skvelý herec a dokáže aj z najhorších rolí niečo vyťažiť. A myslím si, že tu celkom obstojne funguje. Kiernan Shipka je okey, no miestami nemám pocit, že by bola reálne hluchá a režisér sa to snaží akosi kompenzovať tým, že prišla o sluch len nedávno. Ja neviem. Mal som jej miestami problém uveriť. Celkovo však toto má byť horor a reálne je to zamaskovaná dráma. Narozdiel od filmu "A Quiet Place" však veľmi málo používa svoje temné bytosti, a viac sa rozhodol sústrediť na sfanatizovaných ľudí s vyrezanými jazykmi. Neviem čo mám na to povedať. Pri vyššie spomenutom filme sme mali skvelé vyvrcholenie, ktoré bolo efektné a silné. Tu sa to povedať nedá. Začína to celkom dobre s pásom mobilov, na ktorý je nastavené veľké množstvo budíkov, no potom je to príliš krátke, ničím zaujímavé a reálne to ani nejako výrazne nefunguje. Vieme ako to dopadne a je to viac nuda, než čokoľvek iné. Okrem toho sú tu aj momentky, kde som spytoval hlúposť scenáristov. Bolo už jasne povedané, že majú byť všetci ticho? Bolo. Prečo policajti stále používajú sirény? Nikto im nepovedal, aby s tým prestali? Ja neviem. Film by chcel dosiahnuť na méty filmov ako boli "A Quiet Place" alebo "Bird Box", no v prvom rade neponúka nič čo by sme už nevideli, a absolútne nevie pracovať s reálnou atmosférou a miesto toho sa len túlame kade tade, sme ticho a vonku sú nejaké slepé malé terodaktyly len tak mimochodom. Neodporúčam vidieť. Hodnotenie: D+(13.4.2019)

• iXtr3m3

Slabšie tri, či silnejšie dve hviezdy? Prikloním sa pre zmenu k silnejším dvom hviezdam. Dôvod je jednoduchý. Zápletka a skratkovitosť v už tak krátkom filme je do neba bijúca. Nebyť charizmy Stanleyho Tucciho, tak to nie je ani apatický priemer. Nie je to vyslovene zlé, len je to uponáhľané, ako som už spomínal skratkovité a jednoducho "nedorobené". Škoda. Stanley by si zaslúžil lepší film.(16.4.2019)

• Cappuccino

Všimli ste si, keď hlava rodiny zapla mašinu, ktorá nalákala príšery a rovno ich aj rozsekala? Hlavní hrdinovia sa na túto veľmi účinnú zbraň z nejakého dôvodu úplne vykašlali. Podobný ignorantský prístup voči rôznym improvizovaným zbraniam fungujúcim na báze nalákania zvukom malo asi aj zvyšok ľudstva. Drvivá väčšina ľudí z okolia sa totiž nechala jednoducho vyzabíjať a odpor ľudstva bol skutočne chabý. Inak povedané, bezkonkurenčná nadvláda príšeriek nedávala vôbec zmysel. Hlavní herci na čele s Kiernan Shipkou a Stanleym Tuccim či Mirandou Otto boli síce fajn, ale čo z toho, keď scenár filmu nestál za veľa. Slabý odvar Quiet Place.(17.4.2019)

• luka4615

The Silence je velmi nepodařeným klonem úspěšných snímků "A Quite Place" a "Bird Box". Téměř po celou dobu stopáže se zde totiž nic neděje, děj je neuvěřitelně banální a nudný, přičemž hlavní postavy se chovají jak stupidní turisté na dovolené. Za zmínku tedy stojí pouze "creepy" kněz se svou partou fanatiků a Miranda "Eówyn" Otto v jedné z hlavních rolí. Nic víc, nic míň. Škoda.(13.5.2019)