Francouzský důstojník Edmond Dantes (Robert Donat) se stane obětí odsouzeníhodných intrik a je uvězněn. O řadu let později se mu podaří utéci. Díky tajnému pokladu dosáhne obrovského bohatství, a tak se jako hrabě Monte Christo může vydat za pomstou... První ozvučené zpracování slavného románu Alexandra Dumase. (Pohrobek)

Martin741

Najlepsie pribehy a filmy maju casto banalny pribeh. Pribeh tuna pojednava o jednoduchom namornikovi, ktory prisiel k velkej sume penazi a vydal sa za pomstou. Reziser Rowland V. lee natocil vskutku kultove dielo  : 100 % ()

Flego

Román Alexandra Dumasa mám veľmi rád a som rád, že sa tvorcovia s malými obmenami držali predlohy. Donatov Edmond Dantés je charizmatický a dokázal postave vtlačiť jednoduchosť námorníka i pomstychtivosť grófa. Druhá recenzia. ()

Arach.No

Pro mě až nečekaně příjemné překvapení. Od Rowlanda Lee jsem zatím viděl jen Son of Frankenstein, který se mi dost líbil, ale bál jsem se, zda bude téměř dvouhodinový, 80 let starý film podle klasické látky stále zábavný. Je. V prvé řadě díky silnému původnímu příběhu o nespravedlnosti a pomstě, který neztratil vůbec nic ze své aktuálnosti. Dále na tom mají lví podíl režisér s představitelem titulní role Robertem Donatem. Ten je ve svém výkonu přesný, zanícený a hlavně uvěřitelný. Nemohl jsem tuto verzi nesrovnávat se svou oblíbenou z roku 1975 a tato vyšla ze srovnání s hlavou vztyčenou. Kdybych nevyrůstal na verzi s Chamberlainem, snad by u mě starší zpracování v oblíbenosti i zvítězilo. Jediné slabší místo filmu jsou první cca 3 minuty a od té chvíle se režisérovi daří držet diváka plně zaujatého děním na obrazovce. Od předlohy se film pravděpodobně odklání hodně (četl jsem ji před asi 12 lety a nic si z ní nepamatuju), děj je zhuštěný, ale právě díky tomu nestihne ani na okamžik nudit a nemá hluchá místa. Rád si ho někdy zopakuju. ()

• Prvá zvuková verzia filmu Gróf Monte Christo. (ČSFD)