Nejdrsnější věznice světa - Série 1 (2016) (série)

Polsko (S01E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Poland
Dokumentární / Reality-TV
Velká Británie, 2016, 44 min

Paul Connelly (průvodce)

Connolly se podívá do polského vězení s maximální ostrahou v Piotrkowě, kde tráví nejhorší zločinci země 23 hodin denně na celách. (Netflix)

Trevor

Pre našinca to bude pravdepodobne dokument najbližšie k reálnemu obrazu života vo väznici, aj keď chýba lepšie vysvetlenie rozdielnych nápavnovýchovných skupín či v dnešnej dobe už stupňov stráženia. Zaujímava sonda do väzenského prostredia aj pre mňa, napriek tomu že ho už takmer dvadsať rokov sa v ňom náchadzam takmer dennodenne. Našťastie z tej správnej strany mreží... ()

Bozvav

Opravdu hoódně hustý vězení. Je to nejspíše naivní a scestný pohled, ale polské vězení mi nahánělo větší hrůzu, než to v Hondurasu. Je to o atmosféře, která je opravdu děsivě ponurá a beznadějná. Na stranu druhou, kdyby v tom honduraském začalo v noci hořet, byl by to takový masakr, že by se o tom mluvilo po celém světě.  V této moderní a vysoce střežené polské věznici mají bezpečnost zmáknutou dokonale, to teda klobouk dolů.  Čeho se bojím je, že pokud bude v polsku pokračovat ten náboženskopolitický hon "na čarodějnice", skončí v tom vězení i nevinní lidé a to bych jim rozhodně nepřála. Za  mne 100%. ()

Kropajda1

Věznice, ze které by Kájinek neutekl. Zajímavá sonda do prostředí, kam se většina lidí nedostane. Cela pro izolaci musela být děsná, když se Paul pomalu rozplakal na kameru. ()