Reklama

Reklama

Puzzle

  • USA Puzzle (více)
Trailer

Snímek Puzzle skýtá detailní portrét čtyřicátnice Agnes, která se nikdy nedostala daleko od domova, rodiny či úzce spjaté komunity přistěhovalců, v níž byla vychována svým ovdovělým otcem. To se začne nenápadně, ale dramaticky měnit poté, co Agnes dostane k narozeninám puzzle. Zažije opojné vzrušení nejen z toho, že dělá něco, co ji baví, ale taktéž z toho, že je v tom opravdu dobrá. Po letech, kdy se věnovala výhradně potřebám svého manžela Louieho a synů Ziggyho a Gabea, Agnes konečně našla to, co by chtěla dělat. Když vystoupí z bubliny svého domova, aby se mohla věnovat novému koníčku, seznámí se s Robertem, bohatým a samotářským vynálezcem, který okamžitě odhalí její talent a přijme ji za svou partnerku na nadcházejícím světovém turnaji ve skládání puzzle. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mám tyhle filmy o tom, jak se někomu komplet změní život objevením něčeho nového, do té doby neobjeveného, hrozně rád. Kelly Macdonald hrající Agnes tu je totální lidský outsider, který je semletý životem rodiny, který ani nechce žít a prostě jím jakžtakž přežívá. Pak ale objeví puzzle a celý ten život se jí obrátí vzhůru nohama, což je super, protože její postava začne poznávat, co je to také život a že to neznamená se jen někomu obětovat. Manžel Agnes byl vzorový americký burák. Nebyl kdovíjak zlý, ale po ruce měl vždycky svůj sixpack a svoje sebestředné světonázory, že není nic důležitějšího než právě ten sixpack. Redneck hadr. Škoda, ale že Agnes trošku ty emoce nevyjadřovala víc. Snad by stačilo o malinko. Celý ten film jsem si říkal, že jí ten obrat v životě hrozně přeju a jejím příběhem jsem procházel jasnou pětihvězdou, jak nůž máslem. Ke konci už mě ale to její chování začalo spíš štvát, takže se mi to nakonec ustálilo na krásných čtyřech hvězdách. Malý americký film s výrazným dramatickým příběhem ze života kohokoliv z nás. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Celkom príjemný, ľahko smutno-nostalgický príbeh o žene, ktorá si zrazu po rokoch začne uvedomovať, že svet je aj o iných veciach ako len stáť pri hrncoch a variť rodine večeru. Tak to už obyčajne býva, že život zmení nejaká tá maličkosť, o ktorej by sme to veru nepovedali. V tomto prípade ide o puzzle... Na druhú stranu trochu škoda, že sa tu tomu puzzle nevenovali trochu viac. Lepší priemer. 65/100 ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"Puzzle" je skutočne príjemným filmom. Veľmi dobre sa na to pozerá, je v ňom príjemná hudba a je to presne ten typ malého filmového dielka, ktoré rád objavujem a ostanem z nich prekvapený. V dobrom. Kelly Macdonald je tu absolútne úžasná. Ani si nepamätám, kedy som ju naposledy videl v role, kde by na mňa dokázala dokázať spraviť taký dojem. Priam ma to fascinovalo ju sledovať a chcel som byť pri nej od začiatku až do konca. Jej manžel v podaní Davida Denmana si už za roky manželstva zvykol na určité štandardy a zrazu sa začnú veci meniť. A dokážem porozumieť jeho rozčarovaniu a hnevu z toho, že Agnes už nechce byť len ženou v domácnosti, ktorá robí všetko, kým manžel pracuje v autodielni. Veľmi sa mi ešte vo filme páči aj fakt, že viacerí tu hovoria, že nechcú byť ako boli ich rodičia. A to si občas vnútorne hovoríme všetci. Chceme byť niekým lepším. No robíme veci, ktoré nás nebavia, alebo nám nerobia žiadnu radosť, pretože svet je o kompromisoch. Lenže niekedy keď nájdeme niečo, čo nám robiť radosť, čo máme pod kontrolou a dokážeme do toho dať nájsť život, zrazu si uvedomíme, že niečo má v skutočnosti zmysel a dáva to nášmu životu viac energie, viac života všetkého čo potrebujeme k tomu, aby sme dokázali byť šťastní. To je myšlienka, s ktorou sa plne stotožňujeme. Ak budeme robiť niečo, čo nás bude robiť šťastných a budeme v tom naozaj dobrí, tak všetko bude dávať maximálny zmysel. Tento film ma skutočne dobre naladil, nemám problém s k nemu kedykoľvek vrátiť a odporúčam na pozretie. Hodnotenie: A ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak toto je presne ten typ malého romantického filmu, aký mi dokonale sadne. Sympatická herečka v hlavnej úlohe, šikovne zapracovaná metafora "rozloženia a opätovného žloženia obrázka vlastnej duše či osobnosti" a nečiernobiele charaktery. Pričom spočiatku sa zdá, že rozdelenie na kladné a záporné postavy je pevne dané a dej asi nebude mať čím prekvapiť. Opak je našťastie pravdou a aj vďaka Kelly MacDonald pôsobí premena Agnes maximálne uveriteľne. To sa týka ale aj predstaviteľa jej manžela. Opäť môžem iba smutne skonštatovať, že mi takéto typy filmov v našich kinách zúfalo chýbajú. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Příště si ho kupte na nádraží. Je levnější. Kupte si ten na 10 cest či týdenní.“ - „Ne, děkuji. Myslím, že žádné příště nebude.“ A co když ano? Aneb co může udělat 1 takový dárek…Agnes se čtyřicítkou a neuspokojivým životem na krku žije v nudné rutině hospodyňky pro svého manžela a jejich 2 syny, pro sebe nemá čas ani prostor. S novým koníčkem však dostane impuls, který jí vše převrátí vzhůru nohama a ona musí činit rozhodnutí…I když bylo jasné, jakým směrem se budou „tréninky“ ubírat, moc mě bavily. Zvlášť dialogy. Khanův Robert totiž svou spřízněnou duši perfektně odhadne (posezení u čaje) a v hlavě to má srovnané (třeba důvody proč nemá děti a skládá puzzle). No a Kelly alias Agnes je prostě perfektní probuzená „puťka“, konečně plnohodnotná role jí šitá přímo na tělo. Bavila mě také atmosféra, civilní, melancholická, niterná…a i přes smutné momenty u mě po skončení filmu převládá hřejivý pocit, který nadále doznívá (otevřený závěr se také povedl, divák dobře ví, jak se Agnes cítí a proč). Celkově solidní 4*. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama