(festivalový název)
  • Nový Zéland

• Austrálie

USA, 2018, 103 min

+4* Tento nenápadný film se lehce přehlédne mezi spousty pestrými a přesto stojí za pozornost, i když ani místní hodnocení k ní nenabádá. Příběh úplně prostý, ale režisér se scénaristy mu dokázali dodat šťávu a tak vznikl odpočinkový film o rodinných vztazích, který však nutí k přemýšlení o vlastním sebevědomí a snech. Rozhodně je u americké produkce zajímavý i tím, že tu jsou všechny postavy nejednoznačné, takže každá má jak své dobré a špatné stránky a záleží jak je umí využít. Nevím do jaké míry převzal děj z argentinského originálu, který jsem neviděl a myslím ani nikdy neuvidím, ale je zbytečné po tom pátrat. Takto mě bavil a můžu doporučit dále, ať tu úplně nezapadne. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](16.2.2020)

• Arsenal83

Ide o pomalšiu drámu s kratšími dialógmi a množstvom klavírnej hudby. Veľmi príjemnej, ale na koncert sme predsa neprišli. Žena to má doma na hovno. Muž nestojí o ňu ani zadarmo a syn je dosť ušatý. Neostáva jej teda nič iné len sa zaľúbiť do krivozubého Inda s permanentným monoklom pod očami. Ako sa skončí táto love story?(15.12.2018)

Celkom príjemný, ľahko smutno-nostalgický príbeh o žene, ktorá si zrazu po rokoch začne uvedomovať, že svet je aj o iných veciach ako len stáť pri hrncoch a variť rodine večeru. Tak to už obyčajne býva, že život zmení nejaká tá maličkosť, o ktorej by sme to veru nepovedali. V tomto prípade ide o puzzle... Na druhú stranu trochu škoda, že sa tu tomu puzzle nevenovali trochu viac. Lepší priemer. 65/100(25.3.2019)

„Příště si ho kupte na nádraží. Je levnější. Kupte si ten na 10 cest či týdenní.“ - „Ne, děkuji. Myslím, že žádné příště nebude.“ A co když ano? Aneb co může udělat 1 takový dárek…Agnes se čtyřicítkou a neuspokojivým životem na krku žije v nudné rutině hospodyňky pro svého manžela a jejich 2 syny, pro sebe nemá čas ani prostor. S novým koníčkem však dostane impuls, který jí vše převrátí vzhůru nohama a ona musí činit rozhodnutí…I když bylo jasné, jakým směrem se budou „tréninky“ ubírat, moc mě bavily. Zvlášť dialogy. Khanův Robert totiž svou spřízněnou duši perfektně odhadne (posezení u čaje) a v hlavě to má srovnané (třeba důvody proč nemá děti a skládá puzzle). No a Kelly alias Agnes je prostě perfektní probuzená „puťka“, konečně plnohodnotná role jí šitá přímo na tělo. Bavila mě také atmosféra, civilní, melancholická, niterná…a i přes smutné momenty u mě po skončení filmu převládá hřejivý pocit, který nadále doznívá (otevřený závěr se také povedl, divák dobře ví, jak se Agnes cítí a proč). Celkově solidní 4*.(1.12.2019)

Tomu se říká: z louže pod okap. Po ženě její muž i synové požadují oddanost, permanentní službu, aniž by si to snad uvědomili (hrůzná scéna, kdy si hrdinka sama připraví, zorganizuje a pak uklidí oslavu narozenin). Její nový přítel zase automaticky myslí, že ji bude bavit to samé, co jeho. A všichni to s ní opravdu – podle svého – myslí dobře. Žena, která celý život sloužila/otročila mužům si uvědomí, že jednomu člověku toho hodně dluží – sama sobě. ____ Film je portrétem hlavní hrdinky, soustředí se výhradně na ni. Je tichý, zádumčivý, jako skrytá řeka. Hudba je nenápadná, barvy tlumené, emoce propuknou jen zřídka. Přesto se pořád něco děje a spěje to tiše ke konci, který se dá vnímat různě, podle toho, jestli se na něj dívá muž nebo žena, podle toho, jaký člověk to je a čemu dává v životě přednost. SOUHRN: Když každý dílek puzzle zapadne na správné místo.(5.12.2018)