(festivalový název)
  • Austrálie

USA, 2018, 103 min

Výborný film s příjemně komorní atmosférou, který dává nahlédnout pod pokličku zdánlivě i skutečně nesourodého páru a milostného trojlístku rozličné víry, myšlenkového nastavení i životního stylu. A přesto, navzdory všem typickým šlápnutím vedle, charakteristickému nedostatku zkušeností i subjektivním přáním to tak nějak klape. Zajímavé psychologické profily troufnu si říct mistrovsky ztvárněné pro mě osobně „naprosto neznámými herci“ – v hlavní hrdince jsem nepoznala ikonickou Kelly Macdonald, a tak mě mohla znovu oslnit. Banálnímu příběhu vtiskla zapamatovatelný, sympatický a citlivý ráz. Za mě bez debat jeden z nejlepších filmů roku a důkaz, že pro velký film není potřeba absurdního děje nebo výpůjček z neexistujících světů.(9.1.2019)

Velmi příjemný film vyprávěný volným tempem, při kterém je čas dostatečně nahlédnout do duše hlavní hrdinky. Byla pro mě radost pozorovat ji, jak stačil jediný impuls, aby se zamyslela nad svým životem a uchopila ho do svých rukou. Přitom se nejednalo o nic divokého, co by vybočovalo z jejího naturelu. Prostě to udělala po svém. A to se mi moc líbilo.(28.11.2018)

Příjemný film o tom, kterak lze najít lásku v dětské zábavě a současně si nabrnknout indického boháče, který je na patentovém úřadě jako doma. Kelly Macdonald předvedla skvělý výkon, který převálcoval i jejího rádoby křesťansky založeného manžela a indického milence. 66% Celosvětový příjem k 7. 2. 2019: $2,032,018(7.2.2019)

Tomu se říká: z louže pod okap. Po ženě její muž i synové požadují oddanost, permanentní službu, aniž by si to snad uvědomili (hrůzná scéna, kdy si hrdinka sama připraví, zorganizuje a pak uklidí oslavu narozenin). Její nový přítel zase automaticky myslí, že ji bude bavit to samé, co jeho. A všichni to s ní opravdu – podle svého – myslí dobře. Žena, která celý život sloužila/otročila mužům si uvědomí, že jednomu člověku toho hodně dluží – sama sobě. ____ Film je portrétem hlavní hrdinky, soustředí se výhradně na ni. Je tichý, zádumčivý, jako skrytá řeka. Hudba je nenápadná, barvy tlumené, emoce propuknou jen zřídka. Přesto se pořád něco děje a spěje to tiše ke konci, který se dá vnímat různě, podle toho, jestli se na něj dívá muž nebo žena, podle toho, jaký člověk to je a čemu dává v životě přednost. SOUHRN: Když každý dílek puzzle zapadne na správné místo.(5.12.2018)

• Arsenal83

Ide o pomalšiu drámu s kratšími dialógmi a množstvom klavírnej hudby. Veľmi príjemnej, ale na koncert sme predsa neprišli. Žena to má doma na hovno. Muž nestojí o ňu ani zadarmo a syn je dosť ušatý. Neostáva jej teda nič iné len sa zaľúbiť do krivozubého Inda s permanentným monoklom pod očami. Ako sa skončí táto love story?(15.12.2018)