Nemecký krimi-thriller o mužovi, ktorý po návrate z väzenia chce začať nový život, predtým však potrebuje urobiť ešte poslednú "akciu"... Po neúspešnom pokuse o lúpež išiel Ricky do väzenia namiesto svojho brata Rafaela a kamaráta Latifa. Po piatich rokoch je vonku a Latif sa mu chce odvďačiť - má plán ako rýchlo zbohatnúť. Rocky sa spočiatku zdráha, no zvíťazí v ňom túžba začať so získanými peniazmi nový život. Plán sa však od začiatku komplikuje, keď sa na scéne objavuje nielen Rickyho brat Rafael, ale aj policajtka Diana, ktorá má svoju vlastnú motiváciu, prečo ho chce prekaziť. (RTVS)

Johnny.ARN

Film, kde sa poserie všetko, čo sa posrať môže. Nemecko, teda pardón, nové malé Turecko, drogy, policajti, zbrane a masívne prestrelky. Znie to ako pekne naliňajkovaný dej, ale nie. Čo sa môže, to sa každému posere. Akcie sa nedaria, dej sa zamotáva, mŕtvoly sa kopia, veď to poznáme. Na postavách a charakteroch nezáleží, lebo ja hlavný hrdina je pekná sviňa, takže jeho osud nikoho netrápi. Záver bol ale strhujúci. 3 z 5 ()

David.Darco

Ohraná pesnička ktorú už poznáme, avšak s podareným kastingom a v netradičnom (alebo netradičnejšiom) prostredí, čo je napokon jej najväčšou doménou. S motiváciami postáv to tiež nie je úplne najhoršie, tie sú pomerne jasne sformulovateľné, respektíve niektoré si nejaký hlbší dôraz, alebo sondovanie nevyžadujú. To však neplatí pri postave policajtky. Problém by ani nebol v jej motivácii ako takej, skôr v tom ako ju divák vníma v príliš krátkom sujete. Vyznieva potom značne neuveriteľne, s čím som mal vlastne aj najväčší problém. Časť divákou potom môže mať problém s obrovskou mierou negativizmu a nemožnosťou stotožniť sa (aspoň teda v rámci premisy) s niektorou z postáv. Mne napríklad väčšinou až pod kožu zachádzajúci pesimizmus ktorý srší napríklad z Hanekeho tvorby vôbec nevadí. Tu však ostávam skôr emocionálne nezaangažovaný. Niekde medzi dvoma a troma hviezdami. Ale keďže ide o Európsku tvorbu a keď si spomeniem akým filmom dávam 2*, prikloním sa teda vyššie. P.S. - Nepozerajte to v dabingu ani za nič. Radšej presvedčte rodinu na originálne znenie. Mne sa to nepodarilo.... ()

Arsenal83

Dobrý film z ešte lepšieho prostredia, podsvetie, drogy a dobrá ukážka toho, že tie nemecké menšiny, to nie sú len atómoví fyzici, čo sa vlastne potvrdilo aj včera vo Würzburgu, keď tam Somálčan kultúrne obohacoval obyvateľov nožom. Film je dobre rozohraný, má výbornú zápletku, len ten koniec je taký neutrálny, keď až príliš ľudí sa stane plnivom do truhly. Pripadalo mi to ako skvelý futbalový zápas, ktorý sa ale aj tak skončí 0:0. ()

angel74

Na německé poměry dost slušný thriller, kterému nechybí napětí a má celkem spád, takže se divák nestihne nudit. Moritz Bleibtreu byl pro mě dostatečným lákadlem, abych se na film podívala, jen je škoda, že s žádnou z postav (ani s tou jeho) se nedá úplně ztotožnit. To nutně vede k jisté bezemočnosti příběhu. (70%) ()

sochoking

Krimi dráma bez jedinej kladnej postavy o dvoch bratoch, z ktorých jeden ( Moritz Bleibtreu) vždy namočí toho druhého do poriadnej sračky. No a potom je tu ešte policajtka v zúfalej situácii, ktoré sa rozhodne konať na vlastnú päsť a tiež sa jej podarí dostať do poriadnej sračky. Je to vpohode, dá sa na to dobre pozerať a dokáže si to udržať divákovu pozornosť počas celej stopáži, avšak osobne by som tomu dal viac hviezdičiek, keby sa to trochu natiahlo na úkor dramatických prvkov, keby viacej rozobrali jednotlivé postavy s ich vlastnými príbehmi. Takto sa mi to videlo zjednodušené a nahustené do 100 minútovej stopáži. Alebo skôr to vypadalo, ako záver nejakej trilógie. 65% ()