Dlouholeté manželství Milana a Táni je v troskách, spojuje je už jenom jejich jediná dcera Lenka. Když se ale 16-ti letá teenegerka nevrátí domů z mejdanu, jejich život se obrátí naruby. Oba rodiče pohltí bezmoc, strach a pocit viny. Kamarádi, spolužáci, sousedé, nikdo jim neumí pomoct. Milan už nevěří ani policejnímu pátrání, které nikam nevede a rozhodne se odhalit pravdu sám... (Mirius FD)

gogo76

Som rád za každý nový slovenský film, ale tento mi je nejakou záhadou. Prečo točí ukrajinský režisér film na Slovensku s francúzkym hercom v hlavnej úlohe??? Hmm..., nič proti tomu, len je to u nás zatiaľ veľmi ojedinelé. Chcel by som písať chvály, ale tento film iba ako letný vánok pripomína veľmi známy film Denisa Villeneuvea - Zmizení. Herecky dobre zahrané, aspoň hlavné úlohy teda, zvyšok je na tom dosť kolísavo, ale asi najviac by som vytkol zvuk resp. dialógy, ktoré kritizujem pravidelne. Ja neviem, ale pri starších slovenských filmoch sa mi nikdy nestalo, aby som nerozumel , čo herec hovorí...V nových filmoch sa mi to stáva pravidelne. Herci neotvárajú ústa, neartikulujú a často sa mi stáva, že mrknem na manželku a pýtam sa "čo povedal??" a ona rovnako..."neviem"...Aj u mňa vychválený Milan Ondrík za film Nech je svetlo má v tomto smere čo zlepšovať. Mohol to byť celkom fajn film keby..., bol herecky presvedčivejší( v menších úlohách), temnejší a v dialógoch viac zrozumiteľnejší a údernejší. 50%. ()

Slarque

Tenhle film není špatný. Europuding obsazení přináší víc problémů než užitku, ale vypadá to, že Olga Simonova je režisérova dvorní herečka a Jean-Marc Barr je jako stárnoucí rocker naprosto uvěřitelný. Asi to mělo být psychologické drama, i když až příliš pošilhává po kriminálním thrilleru. Bohužel mi připadalo, že psychologie tu občas funguje tak, jak se scenáristovi zrovna hodí. A úplně pitomá je scéna, kdy manželka sleduje muže nejnápadnějším autem v kraji, a on si ničeho nevšimne. ()

Radek99

Námětově jde o variaci brilantního mrazivého Zmizení Denise Villeneuvea, formálně sice ne tak vycizelovaného, ovšem tohle koprodukční slovensko-ruské spíše komorní psychologické drama má něco do sebe...příliš nechápu to místní podhodnocení...trochu mi vadily jen ty ne úplně dotažené postsynchrony a ne úplně povedený dabing ústředního hereckého páru, ale jinak tenhle film u mne překvapivě fungoval... ()

Radko

Alfred Hitchock v slávnej knihe rozhovorov s Françoisom Truffautom povedal, že môžete mať akéhokoľvek výnimočného herca, no ak je scenár o ničom, môžu sa herci snažiť koľko môžu, film nijako nezachránia. Pivnica je toho žiarivým príkladom. Tvorcovia zaangažovali do titulnej úlohy známeho francúzskeho herca, jeho manželku stvárnila ruská herečka, v epizódnej úlohe opilca sa predstavil Roman Skamene z Česka. Nič nepomohlo, ani ruský režisér. Scenár je totiž deravý ako noty na bubon. Užívateľ anderton trefne poznamenal, že toto je voľne zameniteľné za akúkoľvek epizódu lokálneho kriminálneho seriálu. Jalový scenár, nikam nevedúce cesty autom, klišé na klišé. Aký psychologický ponor? Do čoho? Leda tak do hnusného scenára. Navyše, herecký "výkon" rapera Dalyba neskutočne iritoval. Niečo tak amatérske som dávno nevidel. A ešte: manžel (Jean Marc Barr v parochni vyzerá ako dlhánsky slovenský hudobník Marián Grexa) na začiatku vypaľuje na gitare odvážne sóla, no na koncertoch hráva ako klávesák podpriemerné, diskom bachnuté verzie piesní Paľa Hammela. ()

Malarkey

Kdo to vymyslel? Slovenský film, který točí Ukrajinec a v hlavní roli je francouzský herec a režisér Jean-Marc Barr? Zajímavé. Pravda ale, že s tou mládeží jsem měl co dělat, abych jí ustál. Vadila mi ta drnost včetně hiphopové hudby, která jde totálně mimo mě. Na druhou stranu to mělo neotřelou, až mysteriózní atmosféru. Na úkor současné slovenské produkce spíš nadprůměrnou, než průměrnou. Příběh byl ale ničemný a Jean-Marc Barr to svojí divností úplně zachránit nedokázal do vyšších kruhů kvality. ()

• Autor původního scénáře, slovenský spisovatel a scenárista Richard Pupala, není ve filmových titulcích uveden a zřejmě se od výsledného tvaru distancoval. Jako spoluautor scénáře býval uváděn také Marian Puobiš. V titulcích tak není uveden žádný scenárista. (SONY_)