Sklep

• Rusko

Podval

Cellar

Slovensko / Rusko / Česko, 2018, 114 min

5/10... co by ste robili s clovekom, ktory Vam zabije Vase dieta a mate moznost s nim urobit co chcete? .... to bol uz ale zaver filmu ... nebolo to uplne zle, ale podla trilera sme mali vidiet krimi thriller a skoncili sme na komornej drame o pocitoch ludi, ktorym zmiyla dcera a ni ju hladaju.... ak ste pred par rokmi videli film Prisoners tak toto bolo vlastne ako cez kopirak, len so sloven-sko/ruskymi hercami a cisto slovenskymi vulgarizmami ... skoda, ze zapletka nebola trosku lepsie dotiahnuta ... aj ked neschopnost a arogancia vysetrovania SK policie bola ukazkova, az sa na to zle pozeralo ... tak necudo, ze vysetrovanie zobrali rodicia do svojich ruk ... vhodne skor do telky ako serial Prve oddelenie(1.10.2018)

Skvelý námet, bohužiaľ, od ideálu to má ale ďaleko. Zmiznutie dcéry, veľa otáznikov, zamknutie a mučenie hlavného podozrivého v pivnici, šokujúce rozuzlenie. To všetko film mohol hrotiť, žmýkať, hrať sa s týmito aspektami, čím sa mohol stať parádnym thrillerom. Často sa však len naťahoval, akoby len vypĺňal čas a do extrémnych situácií, do ktorých sa mohol/mal dostať, sa nedostal. A niektoré herecké výkony to taktiež veru vôbec nepotiahli. Veľká škoda.(10.10.2018)

• Anderton

Spočiatku nádejne vyzerajúca, nie až tak lacná mysteriózna detektívka. Lenže postupom času sa bohužiaľ začína prejavovať, že scenár je maximálne tuctový, v rôznych variantách stokrát videný a najmä si pri dlhej stopáži začneme uvedomovať, že by sa príbeh kľudne vošiel do ľubovoľnej detektívnej série. Napríklad aj z produkcie našich televízií. Ono prekvapenia, ktoré nám scenár prichystal, vážne nemajú čím šokovať ani málo skúseného diváka. Film je naťahovaný viacerými zbytočnými a dej nikam neposúvajúcimi scénami (útek a ďalšie) a posolstvo taktiež ničím novým neohúri. Pivnica ale vyzerá aspoň vizuálne veľmi slušne, aj predabovanému Jeanovi-Marcovi Barrovi jeho emócie aj hormóny veríme, ale logika proste ďalej v uvažovaní nepustí. Policajt sa najskôr snaží, potom ho to bohvie prečo prestane baviť, až má človek pocit, že Ondrík musel zobrať niečo navyše v divadle a musel sa prepisovať scenár. Na plnohodnotný komerčný thriller sme bohužiaľ ešte nedorástli.(31.10.2018)

Komorní psychologické drama, želbohu na téma, které známe ze Zmizení. Úspěch to podle mě mít nebude, jelikož divák na to běží jako na kriminálku. Dostane se mu vynikajících hereckých výkonů, které ale masového diváka nebudou zajímat, jelikož on chce akci a rozhodně je mu fuk, jak se cítí nešťastný rodič, ztracené dcery. A to je škoda. Jean, Olga i Milan Ondrík hrají skvěle! Vejvodovou nesnáším, sem se tedy hodila. Kamera skvělá, lokace na vyhnálkově jsou výborné, atmosféra velmi dobře vystihnutá, dobrá režie a scénář? To je těžko, je totiž obšlehnutý. Každopádně vedle slovenských kravin (slátanina Únos a pro mě nedívatelná Čára) je Sklep povedený film. Možná proto, že je koprodukční.(27.9.2018)

Čo ma bavilo bola kamera, tá bola super, príbeh tuctový, ale režisér sa nevedel rozhodnúť čo má točiť. Či kriminálku, či thriller či dajakú sondu do života manželov a či čo. Vznikol tak či čo miš maš. Škoda premrhaného. A to ten chaseň čo to hral dílera trávy, tak ten ma tam neskutočne sral, to aj moja babka by zahrala lepšie.(5.10.2018)