Sklep

• Rusko

Podval

Cellar

Slovensko / Rusko / Česko, 2018, 114 min

Komorní psychologické drama, želbohu na téma, které známe ze Zmizení. Úspěch to podle mě mít nebude, jelikož divák na to běží jako na kriminálku. Dostane se mu vynikajících hereckých výkonů, které ale masového diváka nebudou zajímat, jelikož on chce akci a rozhodně je mu fuk, jak se cítí nešťastný rodič, ztracené dcery. A to je škoda. Jean, Olga i Milan Ondrík hrají skvěle! Vejvodovou nesnáším, sem se tedy hodila. Kamera skvělá, lokace na vyhnálkově jsou výborné, atmosféra velmi dobře vystihnutá, dobrá režie a scénář? To je těžko, je totiž obšlehnutý. Každopádně vedle slovenských kravin (slátanina Únos a pro mě nedívatelná Čára) je Sklep povedený film. Možná proto, že je koprodukční.(27.9.2018)

Čo ma bavilo bola kamera, tá bola super, príbeh tuctový, ale režisér sa nevedel rozhodnúť čo má točiť. Či kriminálku, či thriller či dajakú sondu do života manželov a či čo. Vznikol tak či čo miš maš. Škoda premrhaného. A to ten chaseň čo to hral dílera trávy, tak ten ma tam neskutočne sral, to aj moja babka by zahrala lepšie.(5.10.2018)

• Quen11

Najväčší problém Pivnice je scenár. Ešte zo začiatku sa jedná o priemerný úvod, ktorý je aspoň nabitý dejom a pomerne slušnou technickou stránkou (Až na zvuk!), herci sa snažia a sú dobre obsadený, no ich výkony sú z väčšej časti pochované hrozným dabingom. Akonáhle Lenka zmizne a začne pátranie, začíname vidieť chyby scenáru. Od tohto momentu detektívne pátranie nikde nevedie. Postavy sa pri pátraní akoby celý čas točia v jednom kruhu. Divák pomaly stráca motiváciu sledovať dej ďalej, pretože sa nikde neposúva. Nedostávame sa postupne z bodu A do bodu B. Pátranie začína na bode A a pri priznaní Lukáša skočí na Z. Pri scéne ako Milan zavrie Lukáša do pivnice, som mal pocit že sa začalo to na čo sme čakali, no reálne postava Milana len nahradí detektíva. Chodí za tými istými ľuďmi a pýta sa ich takmer tie isté otázky. Samozrejme nedostáva odpovede. Postavy v tomto filme pri svojom vyšetrovaní takmer na nič neprídu. Aj tým stráca divák po hodine záujem o to, kde bude dej ďalej smerovať. Scenár filmu pôsobí v niektorých momentoch tak prázdne, až som mal pocit že bol nasilu vyplnený úplne zbytočnými a zdĺhavými scénami. Opakované jazdy autom, pri ktorých nevieme kde postavy idú, ale hlavne, že sú podkreslené dramatickým soundtrackom, alebo scény v ktorých postavy len fajčia cigarety. Najlepšie to definuje asi scéna, v ktorej Milan sleduje vo veľkom celku kotúľajúce sa poleno. Tento záber trvá 10 sekúnd. Absencia komplexnejšej detektívnej zápletky by mohla byť zachránená fungujúcou vzťahovou drámou ústrednej dvojice. Avšak na to aby to fungovalo sa o postavách dozvieme príliš málo. V treťom, najemocionálnejšom akte som bol už tak unavený z nikam nesmerujúcej detektívnej zápletky, že som už len chcel aby film skončil. Je to škoda, pretože vizuál nie je zlý a herci sa veľmi snažia. Film sťahuje dole scenár, ktorý tu je hlavným problémom a ktorý je pri takomto type filmu veľmi dôležitý. Taktiež znepokojuje fakt, že dej filmu až podozrivo pripomína geniálny mysteriózny thriller Denisa Villeneuva – „Prisoners“.(10.12.2018)

5/10... co by ste robili s clovekom, ktory Vam zabije Vase dieta a mate moznost s nim urobit co chcete? .... to bol uz ale zaver filmu ... nebolo to uplne zle, ale podla trilera sme mali vidiet krimi thriller a skoncili sme na komornej drame o pocitoch ludi, ktorym zmiyla dcera a ni ju hladaju.... ak ste pred par rokmi videli film Prisoners tak toto bolo vlastne ako cez kopirak, len so sloven-sko/ruskymi hercami a cisto slovenskymi vulgarizmami ... skoda, ze zapletka nebola trosku lepsie dotiahnuta ... aj ked neschopnost a arogancia vysetrovania SK policie bola ukazkova, az sa na to zle pozeralo ... tak necudo, ze vysetrovanie zobrali rodicia do svojich ruk ... vhodne skor do telky ako serial Prve oddelenie(1.10.2018)

• Anderton

Spočiatku nádejne vyzerajúca, nie až tak lacná mysteriózna detektívka. Lenže postupom času sa bohužiaľ začína prejavovať, že scenár je maximálne tuctový, v rôznych variantách stokrát videný a najmä si pri dlhej stopáži začneme uvedomovať, že by sa príbeh kľudne vošiel do ľubovoľnej detektívnej série. Napríklad aj z produkcie našich televízií. Ono prekvapenia, ktoré nám scenár prichystal, vážne nemajú čím šokovať ani málo skúseného diváka. Film je naťahovaný viacerými zbytočnými a dej nikam neposúvajúcimi scénami (útek a ďalšie) a posolstvo taktiež ničím novým neohúri. Pivnica ale vyzerá aspoň vizuálne veľmi slušne, aj predabovanému Jeanovi-Marcovi Barrovi jeho emócie aj hormóny veríme, ale logika proste ďalej v uvažovaní nepustí. Policajt sa najskôr snaží, potom ho to bohvie prečo prestane baviť, až má človek pocit, že Ondrík musel zobrať niečo navyše v divadle a musel sa prepisovať scenár. Na plnohodnotný komerčný thriller sme bohužiaľ ešte nedorástli.(31.10.2018)