• lupuscanis

Nedá se to tu číst. Nerozumím ani jednomu typu námitky. I.) Ondřej Sokol: Obecně ho pozoruju opravdu jen mimochodem a z hodně velký dálky, nepřipadá mi na měm nebo na jeho práci sympatického vůbec nic, pokaždý se jen divím, že se znovu a znovu mluví o nějakých jeho ambiciózních plánech nebo projektech. Kdo to vlasně je? Nechápu. (Je to snad tak výrazná postava v divadle? Nikdy jsem ho na divadle neviděl, jen mě to napadlo jako možnost.) ALE. Pokud jde o "Rédla", je tu několik - alespoň z mého pohledu - sympatickým dojmem působících okolností. Strhaná tvář. Olysalost. Omlácenost životem. Prakticky nehraje jinak, než tělem, kterým ale dává najevo tíhu, kterou postava nese na bedrech. A to je na tom to nejlepší! Že vůbec nehraje! Narozdíl od zdejších na slovo vzatých expertů, kteří o tom "jak to kdo zahrál" trousí poznámky do každého svého komentáře, si vůbec netroufám říct, jaký je to - obecně - herec. Ale troufám si tvtdit, že (min. v prvním díle Rédla) není rušivým elementem, který by tuhle mini-sérii stahoval dolů. Hloupost. II.) Zeitgeist (ne)zachycený v seriálu. Achjo. Tvůrci nemají žádnou "povinnost", kterou jste si vymysleli, zobrazovat věci, tak jak "byly". (Na okraj: Podle mě, zrovna vojenská prokuratura byla vždy tak trochu svébytnej, zvláštní, pro veřejnost neprůhlednej svět sám pro sebe s dosti ponurými pod-tóny, což je o důvod víc, aby byla tahle série špinavá a šedivá.) Je to sakra film. Dílo. Umění. Ty mají právo se dívat kolem sebe, -- dokonce i na dobu, kterou jste zrovna "vy" zažili, a perfektně si (zřejmě na rozdíl od tvůrců (sic!)) to pamatujete -- po svým, dívat se na vybraný výseky světa kolem sebe přes zvětšovací sklo, takže potlačit jedno a zveličit druhý, vidět spíš špínu a svrab, než slunce, třeba taky proto, že takhle nějak tu dobu, co jste si ve svý jednoduchý hlavě přivlastnili, může vnímat titulní postava... ___ Tak.(12.11.2018)

Seriály v ČT nesleduji ale tohle mně námětem zaujalo. Hřebejk devadesátá léta natočil zručně, není z toho umělé retro. Mrazivosti dodává prosinec ve kterém se děj odehrává i temnější filtry a výborná minimalistická hudba I. Achera. řada místních hltačů pořadu Tvoje tvář má známý hlas je tu rozhořčena, co že si to Sokol, ten moderátor přeci, dovolil hrát ve filmu !!! A filmu Hřebejka k tomu!!! Rád bych jim připomenul, že je jak divadelním, tak filmovým hercem a když už jsme u Hřebejka, zahrál si v Trilogii Zahradnictví jednu z hlavních rolí hned v prvním dílu a dal to skvěle. Výborně hraje i zde a ostatní mu zdatně sekundují. Skvělý je např. vězněný generál hraný Romanem Polákem . Ne že bych měl k estábákům pocit nějakého repektu, ale to jak zahrál lapeného kdysi velmi vlivného muže, který má stále dost sil i kontaktů aby i z věznice lecos řídil bylo velmi interesantní! Zatím veliká spokojenost ! * * * *(19.11.2018)

• honajz

Zbytečně dlouhé. Česká televize využila svou nashromážděnou sbírku předmětů pro Vyprávěj, a tak musíme v každém záběru vidět nějakou tu pičičmundu, která má dokreslovat prostředí, ale jinak by ji soudný člověk té doby neměl potřebu doma mít. Vůbec celá výprava nenavozuje rané devadesátky, ale spíše končící osmdesátky, včetně výmalby a obouchaných mříží a dokonce i aut a telefonů. Pamatuju si, že devadesátkové telefony už měly slušný design, třeba ten náš ve firmě měl kulaté, červené tělo a černé sluchátko. A příběh se děsně vleče a spoustě replik nerozumím, protože asi sdělují nějaké sofistikované údaje, ale mně přijde, že si někdy lidé proti sobě povídají mimo mísu. Vlastně mi přijde spousta scén že nedává logicky smysl. Pak zde máme odvážné a moderní LGBT téma, děkujeme za 4% osvětu, která je v 99 % filmů a seriálů, a dokonce černocha nějaké cizí armády na večírku československé armády - bez vysvětlení. Rovněž se dá tušit vyznění s tím směřováním zločinu na východ, jen je otázkou, jestli je potřeba u toho prozívat nějakých 5 hodin celkem.(11.11.2018)

• Ozzy2

Tak zase máme novej seriál...Sokol mumlá, čumí do prázdna a šlape všude jak slon v porcelánu.Vyšetřuje si na vlastní pěst, všude má dveře otevřené.Dokonce i na štědrý den, kdy zvládne navštívit výpočetní středisko Českých drah a přijede tam kvůli němu sama ředitelka. A ještě se připlete k vraždě, kde dva velice nenápadní zabijáci vyhodí z okna holku, která si je klidně pustí do bytu-v době, kdy jsou úplně všichni doma a oba se tam producírují jak na Václaváku.....homosexuální vložka, u které se mi zvedl žaludek....Hřebejkovi definitivně hráblo.A pak koukám, že je to diplomka jakéhosi slovenského studenta.Ano, tak to přesně vypadái.Nevyzrálé, zmatené a přiblblé.A Sokol tomu svým neumětelstvím nasazuje korunu.(12.11.2018)

• Karlos80

Je třeba pochopit jednoduchou věc, řada příslušníků tajných služeb není loajální pouze ČR…Další srágora od Hřebejka, kterého považuji za extra hnusného a arogantního ži_dáka. Ten ždycky si najde příležitost, kdy kopnout do Čechů (našeho - ne jeho národa). Plus samozřejmě nechybí ani aktuální mix xidoliberálních ideologií (jak jinak), víme kdo za tím ším stojí... Takže za mě jasné ne, ani v televizi ani v kině. Na mně kchazar Hřebejk rejžovat nebude! Enšpígl: Na to přeci existuje jednoduchá odpověd, stejný původ, proč si myslíš že jsou všude, ty by sis tam nezahrál. :-)(19.11.2018)

• - V 56. minutě je vidět, že Hana Javornická (Mária Pavlovová) má během sprchování oblečeny kalhotky. (Rollo_Tomasi)

• - Trať, kde probíhá měření průjezdů vlaků, by měla mít normální a celkem silný provoz (dle výsledků měření), avšak při záběrech na senzor připevněný ke kolejnicím je vidět, že se jedná o vlečku používanou jen velmi slabě a nebo vůbec. (lukas.kohout)

• - Při první poradě (cca 9 minuta) má náčelník (Martin Pechlát) hodnost podplukovníka, večer na večírku (47. minuta) už hodnost plukovníka (Topper.H)