Rédl (TV seriál)

Redl

(festivalový název)

Krimi / Thriller

Česko, 2018, 4 h 35 min (Minutáž: 66–72 min)

Jan Hřebejk

Miro Šifra

Martin Šácha

Ivan Acher

Ondřej Sokol, David Novotný, Martin Hofmann, Roman Polák, Petra Hřebíčková, Martin Pechlát, Ján Bavala, Přemysl Bureš, Kryštof Bartoš, Oskar Hes, Ján Sedal, Nika Brettschneiderová, Martin E. Kyšperský, Michal Isteník, Petr Motloch, Petr Halberstadt, Josef Rosen, Zuzana Ščerbová, Maria Pavlovová, Viktorie Hásková, Zdeněk Mucha, Hana Müllerová, Jan Mazák, Iva Baumanová, Jelena Šebestová-Juklová, Jana Matiášková, Jiří Maršál, Nikola Orozovič, Pavol Smolárik, Martin Havelka, Štěpán Kozub, Jiří Kout, Roman Slovák, Klaudia Dudová, Eva Hromníková, Helena Šulcová, Norbert Lichý, Petr Reif, Zbyněk Šporc, Debora Štolbová, Jiří Mareš, Marie Jarošová, Richard Fiala, Petr Halíček, Adolf Adam, Nela Drozdová, Jakub Eliáš, Juraj Háder, Vít Levinský, Rostislav Trtík, Lukáš Bech, Marek Cisovský, Jan Fiala, Jan Kolařík, Petr Vršek, Jan Antonín Verner, Terezie Holá, Tomáš Slavíček, Lukáš Vydržal, Václav Čížkovský, Daniel Čech, Petr Vorel, Milan Mikulčík, Alan Mejstřík, František Mitáš, Miroslav Sýkora, Petr Vodička, Jan Zajíček, Eva Hromíková, Naďa Kovářová, Petr Franěk, Daniel Horečný, Eva Kadlečková, Martin Krupa, Jiří Kruťa, Jindřich Relich, Eliza Roth, Miroslav Šnajdr, Karel Trojan, Markéta Krejčová

Komentáře uživatelů k TV seriálu (124)

Nie je veľa temných krimi, ktoré sa objavili na českých televíznych obrazovkách, ktoré dosahovali aspoň týchto kvalít v réžii Jana Hřebejka. Krátko k nemu, možno práve objavil svoju tajnú zbraň tohto žánru a s kvalitným scenárom a neotrelým materiálom (ktorým Rédl bezpochyby je) by nemusel povedať posledné slovo. Bol som nadmieru spokojný, od prvého do posledného dielu som to hltal, k čomu výrazne pomohli, v mojich očiach , hlavný ťažný motor v podobe dvojice Hoffmann - Novotný. Dvojka ako sa patrí,možno trochu Taranatinovského štýlu ( rozumej, nekompromisný, chladný a hláškujúci zabijak) , super! Viac podobných nápadov, dramaturgii ČT za tento rok udeľujem za 1.(5.12.2018)

Neštěstím našich tzv. seriálů je, že z potřeby povýšení honorářů a sledovanosti se to natáhne na co nejvíc dílů. Rozplizlost je pak neskutečná. Jednou stačilo.(3.12.2018)

Já k tomu moc psát nebudu. Hofmann a Novotný byli hnusní. Něco jsem nechápal... jak účinkoval ten spray? A ten konec jsem nepochopil vůbec... Jsem vůl! Ale jinak dobrý. Za ***.(4.12.2018)

První dva díly dobré. Temná atmosféra, uvěřitelné devadesatky, správně hnusné postavy. Jen postava Redla se začne rozpadat už brzo: divná motivace, divná rozhodnutí. Od konce 2.dilu se logika rozpadne celá, a pak už to pro mě přestalo fungovat celé: děj, atmosféra, uvěřitelnost postav. 3 hvězdy za to, že je to na českou detektivku nadprumer a za začátek.(6.1.2019)

• Ozzy2

Ruku na srdce.Nebýt tam scény skvěle vystřižené Hofmannem a hlavně Davidem Novotným,má tahle píčovina maximálně 45 %.Je škoda, že si ani u tohoto neodpustí někteří idioti zmínku o Pelíšcích.Jinak všichni, co tu bulíéte, že nevíte, jestli se zastřelil sám.....tak sám se zastřelit nemohl.protože v domě, kde zastřelil Hofmanna je scéna, kde Hofmann vyndavá náboje a říká...je tu jeden poslední.A tím posledním právě zastřelil Hofmanna.Takže Rédl náboje neměl a je jasné, že ho zastřelil jeden z estébáků.(3.12.2018)

No asi takhle.. tvorba Jana Hřebejka mi, kromě úžasných Pelíšků, nic moc neříká. Ondřej Sokol nepatří mezi mé nejoblíbenější herce. Takže do Rédla jsem šel s tím, že mu "dám šanci". A musím říct, že musím jít proti většině. Sokol mi do této role rozhodně sedl a zahrál to dobře. Vždyť se nemá jednat o akčního hrdinu. Na české poměry skvěle zpracované a rozhodně mě forma potěšila a děj vtáhl. Bál jsem se trochu, jak to všechno vyústí... jestli to nebude nějaká banalita tuctových krimi seriálů. Ale i tady jsem byl spokojený. Jeden z nejkvalitnějších českých počinů poslední doby a už kvůli tomu dávám plný počet. Jen houšť.. >|(3.12.2018)

Člověk, krerej se v tom chce dokonale orientovat, aby si to doma rozkreslil na zeď. Pan režisér s panem scénáristou mají o inteligenci nás diváků velmi dobré mínění. Hlava si u toho neodpočinula, ale o to to snad bylo i lepší. A happy end je, že se z toho má generál Jozef Lorenc, pardon- Ferenc, dobře ještě dnes.(3.12.2018)

• subic

Jo to se tehdá říkalo, ty stará strukturo a divoký kapitalismus, nosila se fialová saka a kde kdo si hrál na podnikatele. Problémem je Hřebejk, za posledních 10 let mě "obdaroval" jen průměrnými až podprůměrnými věcmi. Mě by jenom zajímalo, jestli o tom tehdá Kocáb tušil, že zbraně putující na východ nemusí skončit všechny na východě. Já si to časem budu muset dát ještě jednou a rozhodnout se mezi 2 nebo 3 frčkami.(4.12.2018)

Do tohoto seriálu jsem vkládal hodně velké naděje, protože námět, retro výprava, temná atmosféra devadesátek, solidní herecké výkony ( absolutní top Roman Polák ), technická stránka věci byly prostě fantastické, jenže problém byl ve způsobu vyprávění a pro mne neuspokojivém závěru. Poslední odvážný díl sice ukázal asi nejdrsnější věc v historii tv tvorby - železná tyč v zadku umučeného a dokonce to byl rekordní díl v mé oblíbené disciplíně filmová nahota - ikdyž jen Ondra Sokol ale skoro celý díl nahý a chudák mučený.(6.12.2018)

Tak tohle je bomba, na seriály ze zásady nekoukám (až na výjimky - MASH, Ženatý se závazky, Haló, Haló, Hospoda, Hvězdná brána nebo nejlepší z nejlepších: Dexter). Čirou náhodou jsem viděl na Čt1 upoutávku na Rédla a nevypadalo to až zas tak špatně... No, ale po zhlédnutí, musím uznat, že film tak vystihující dobu pár let po revoluci, odhalující praktiky, zlodějny a zločiny soudruhů estébáků a jejich kumpánů, prolezlost státního aparátu "starýma strukturama" - tak to jsem doopravdy nečekal. Pane Hřebejku tleskám - konečně dobrej českej film na kterej jsem čuměl s otevřenou hubou.. PS: Ondřej Sokol a Petra Hřebíčková vynikající výkony(7.12.2018)

Opět povedená česká krimi, kde jak zde uvádí více uživatelů, fakt s každým dílem roste napětí a člověk čeká, kam se vlastně Roman až dostane a co tam objeví. Místy pěkně syrové, poslední díl to jen celé podtrhl a zvedl výš. Stejně ty Žigulíky jsou pěkný auta.(11.12.2018)

Bavilo moc. Sokol mě nepřesvědčil, mám pocit, že poslední dobou dostávají ústřední role podobných sérií gumáci bez výrazu (Svět pod hlavou, Cirkus Bukowsky) a tak člověk občas sympatizuje se záporňákama. A že tady byli skvělí, v čele s Hofmannen a Novotným, ač byli nejmenší ryby. Celou dobu mi letěla v hlavě obliba "milého retra", tohle rozhodně milé nebylo a bylo to tak správně. Ta doba byla pěkně zkurvená a měla by být hlavně velkým vykřičníkem do současnosti, když se podíváte, kdo nám vládne. Neodpustím si ještě kritiku zbytečných mučících scén a holého zadku, to mi zas připomnělo prvního Bonda s Craigem, po kterém jsem dal Bondovi navždy vale.(2.1.2019)

Seriál od prvního trochu nudného dílu postupně nabíral gradaci a ve chvíli, kdy se Rédl trochu se štěstím dostal z bezvýchodné situace a dosti drsně zlikvidoval Davida Novotného, byl jsem rozhodnut, že to za míň jak 5 hvězd nemůže být. Ale ouha, takový skluz jaký nastal posledních cca 15 minut jsem fakt nečekal, jakoby závěr celé série někdo narychlo přepsal a dost odfláknul. Sorry, čekal jsem lepší konec a celkem by mi nebylo proti mysli, kdyby se Rédl pokusil vykličkovat místo toho, aby se hrdinsky odpráskl, či nechal odprásknout. Byl by tak otevřený prostor pro případné pokračování. Sokol nebyl rozhodně špatný, i když popravdě si nedovedu představit, že by za socíku chtěl dělat vojenského prokurátora ohleduplný gay, ale budiž. Kdo si však svoje role rozhodně užíval bylo duo Novotný-Hofmann. Takže bohužel kvůli zpackanému závěru jen za 4*.(11.2.2019)

• Xpojntman

Zase taková bolševistická agitka. Hlavní hrdina je teplý představitel a přežitek minulého režimu. Přijde mi to jako plivnutí na památku Václava Havla a polistopadového vývoje. Ještě, že ten estebák nebyl až tolik pozitivní.(13.5.2019)

Temný seriál od Hřebejka měl ty nejvyšší ambice, naplnil je však jen částečně. Ondra Sokol je možná dobrý bavič, takto vážná role mu ale nesedla a v seriálu ho naprosto zastínila dvojice gaunerů Novotný, Hofmann. Zápletka plná agentů byla dost nepřehledná a úplně ji nerozpletl ani závěrečný díl.(3.12.2018)

Na české poměry hodně silný krimi thriller. Pochmurná a temná atmosféra postupně graduje a udržuje divákovu pozornost a napětí. Obsazení hlavních postav je úplně OK. Od Sokola, přes Hofmanna a Novotného až po Hřebíčkovou. Vše skvěle doplňuje hudební doprovod. Tady není v podstatě co vytýkat. Plný počet a přání, aby podobných počinů bylo více.(3.12.2018)

Tohle se Hřebejkovi docela povedlo. První dva díly jsou plné napětí, děj pěkně odsýpá a divák se nepřestává podivovat a je stále překvapován novými a novými fakty a postavami. Pak se to bohužel zvrtne a přijde mi to jako zbytečné protahování. Co by šlo nacpat do jednoho dílu, to je rozloženo na díly dva. Nicméně dvojice gaunerů si získala brzy moje sympatie na úkor postavy hlavního hrdiny. Ten je v podání Ondřeje Sokola bezvýrazný a role mu vyloženě nesedne. A pro klasického seriálového diváka by to chtělo trochu přehlednější rozpletení. Takhle je to ještě na jedno kouknutí, ale obávám se, že podruhé už bych to nedal.(3.12.2018)

Netypicky nevláčný rozjezd, šikovně zamotaný případ, precizní technická stránka věci, návdavkem k tomu zas jednou pěkně hnusnej detektivní kabát a skoro tři neděle to vypadalo, že to bude úspěšné jako omílané rozdělení republiky. Ale když se už na konci třetího dílu protnuly cesty naivně sólující bezperspektivní homoklády Rédla a zábavně vraždeného dua kolotočářsky vyhlížejícího byliňáka a něžně působícího psychopata, bál jsem se debaklu ve finále stejně jako při MS v hokeji 2010. A překvapivá euforie jako tenkrát se dle očekávání nedostavila. Do té doby značně iritujícím způsobem polidšťovaný spolek Burešů a Falmerů se sice k mému potěšení odkopal, ale jinak to byl bohužel hřebejk do pětihvězdičkové rakve. Zdlouhavé, záhadně neúčinné a nakonec (pšššt, schovaný spoiler) očekávaně zbabrané trýznění Sokola na adama na mě působilo spíš jako vábnička na 5-10% publikum, ukázalo se, že homolinka neměla na přírůstky, resp. úbytky, žádný vliv, a tím pádem mohla zůstat u scénáristy v šuplíku, nebo pro mě za mě pod peřinou. A vyšumění případu i poslední výstřel mají pro hloubavou swini nátisk defétismu národa našeho, jež se tak hodí právě Burešům a Falmerům u kormidla, že bych radši třeba naivnější, ale pozitivnější konec.(4.12.2018)

Já nevím. Dost se tu na to (a především na Sokola) plive, ale ve mně to něco zanechalo. Rozhodně především znechucení z doby, kterou já si jako malý smrad pamatuju úplně jinou optikou. A pokud to ve mně zanechalo chuť jít pro jistotu vystřílet celý parlament, tak je to zkrátka dobře odvedený kus práce. Sokol je jako neortodoxní buzna s naivitou v krvi po pádu režimu fajn, ale všemu suveréně vládne Polák, který byť vlasně neherec, způsobuje mrazení, kdykoliv se objeví na scéně. Ten je na úrovni velkých zahraničních produkcí. Zkrátka Rédl je po Pustině další kvalitní projekt, který stojí za to aspoň jednou shlédnout, ačkoliv jako jedinou pihu na kráse vidím fakt, že vlastně od začátku tak nějak tušíte, jak to dopadne, a i přes touhu nechat se překvapit k onomu překvapení nikdy nedojde.(11.12.2018)

Celkem povedená Hřebejkovina, tentokrát bez humoru (naštěstí), resp. jestli s humorem, tak Tarantinovským (trocha ho tam je). Atmosféra 90tek poctivá, i když myslim, že tak nablejskaný auta pánové v těch letech neměli, aspoň můj táta takhle čistou škodovenku neměl a ostatní tátové na ulici jakbysmet. No ale zpět k tématu, Rédl to chce nějak všechno vyzkoumat a vyřešit, věří ve spravedlnost a dělá správné věci, sype se to s nima jedno ke druhému a ten závěr, byť jasně přitažené za vlasy to je, ukazuje, jak to mezi dospělákama funguje – let’s make a deal, rozdělme ten koláč a jedem‘ dál. Realistické. [60%; 2019-01-28 Home sweet home](12.2.2019)

Postavu Lorence jsem identifikoval ihned. Jak hodně pravdy v příběhu je nevím nicnémě jak fungování StB tak ty možnosti a to co se v té době dělo je dost uvěřitelné. Zbytečně natahované, je asi jediná vada.(3.8.2019)