Soukromý život královských rodin

Bruce Burgess

Scénář:

Matt Bone

Tracy Borman (průvodce), Roxana Lupu, Tony McMahon

Jejich ikonické obrazy zhotovené slavnými portrétisty a oslavovanými umělci tvoří nedílnou součást národní kultury. V pečlivě naaranžovaných pózách na nás shlíží bývalí králové a královny, mocné symboly dávných časů. Byli to však pouze lidé se stejnými slabostmi, špatnými návyky, vadami, chtíči a potřebami jako všichni ostatní. A právě jejich milenci, charakteristické vlastnosti a každodenní život je činí zajímavějšími než letopočty, diplomacie, politika či zákony a smlouvy. Portrétování Karla II. mohlo být velmi zábavné. Co se však ukrývalo za všemi těmi hábity a parukami? Ludvík XIV. se údajně koupal jen třikrát za život. Proč si tedy nechal pro svou potřebu vybudovat ve Versailles turecké lázně? S odpověďmi na tyto otázky vás seznámí Tracy Bormanová, hlavní kurátorka královských paláců, která už diváky prováděla Soukromým životem Tudorovců. (Viasat)

Arsenal83

Časť 1: Viktória - žena, ktorá poznamenala Britániu dodnes, nielen architektúrou a vkusom, ale hlavne smradľavým kari, ktorým dnes zapácha celý ostrov. Tracy Borman sa opäť vyžíva v bulvári a dlho sa venuje tomu, ako mala mladá Viktória rada sex. V závere života sa pod ňou pre morbídnu obéznosť takmer rozpadol trón. Ďalšie časti: Ľudovít XIV., Karol II., Juraj III. a Henrich VIII. V roku 2020 vyšli ešte dve časti: Eduard VIII. a jeho škandalózna aférka i štýl obliekania, ktorý priniesol. A cisár Napoleon. ()