Jestli někdo předem čekal, že bude druhá řada fajn rodinného dramatu pokračovat ve stylu frenetické gangsterky s prvky akčního thrilleru, tak teda pěkně kecal. Jako, upřímně jsem tím úplně nechtěl zabít den dovolený, a spíš si to dávkovat postupně, jenže Davies míní a Sheridan mění, a o osum hodin později jsem najednou obohacenej o jeden z nejintenzivnějších seriálovejch zážitků tohoto roku. Trochu se bojim, že to už to letos do podobný krutopřísnosti nedotáhne ani takovej Ray Donovan, kterýmu se 2. série Yellowstone ve finále překvapivě hodně přiblížila. Nářez jako kráva (heh).(7.11.2019)

Netuším, jestli toho Sheridan vážně tolik vyžehlil, nebo jestli jsem se prostě jen líp vyspal. Ale druhá řada zničehonic zvládne gradovat, dojímat, napínat i děsit, jako kdyby na světě nebylo nic snazšího. Najednou člověk necítí jen Kostnerův propocenej stetson, ale i regulérní pětihvězdičkový sympatie. A bejt mi zpátky jedenáct, lepím si do pokoje plakát s Kelly Reilly. Ta je totiž zralá na šestou hvězdu.(18.11.2019)

Western?. Možná tak prostředím, kde se to celé odehrává se spoustou dobytka a koní. Ale jinak spíše drama, aspoň teda za mě a v tom je největší síla tohoto seriálu. Jakmile je to v módu rodea, bitek a ke konci krvavé odplaty, přestávám si dělat poznámky a beru jen čistokrevnou akci. Občas je to potřeba a Yellowstone mi toho v závěru nabídl opravdu hodně a proto je moje spokojenost o krapet větší než po S01. Tak na čtyři a půl hvězdy.(3.9.2019)

Yellowstone už tenkrát v první sezóně ukázal, že je dalším mistrovským dílem Taylora Sheridana, leč celkem nenápadným, ovšem už jen kvůli tomu Kevinovi Costnerovi to za to stojí. Navíc jsem si oblíbil takřka všechny důležité postavy, jež v seriálu vystupují (snad jen s výjimkou Jamieho) a dokonce i Dan (Danny Huston) s nováčkem Malcolmem - Neal McDonough (kteří mě poslední roky příliš nepřesvědčovali) mi přirostli k srdci. Letos jsem několikrát zaznamenal, že se Yellowstone připodobňuje k akčnějšímu Dallasu, pod čímž si toho nedovedu moc představit, jelikož jsem zmíněný seriál neviděl, seroš mě ovšem i po pomalejším začátku, kdy jsem si myslel, že už tam ty kvality letos asi nebudou, hrozně moc baví a druhá polovina pro mě byla takřka katarzní, přičemž jsem byl po celou dobu napnutý jak kšandy. Na již potvrzenou třetí sérku se těším strašně moc, tím spíše, že se tu má objevit můj největší oblíbenec ze Ztracených, Josh Holloway! A toho už jsem pěkných pár let nikde neviděl.(8.9.2019)

V záplavě všech těch dnešních sterilních nebo rádoby psychologických komiksových adaptací od DC a Marvel působí tohle drsné, nekompromisní, ale zároveň citlivě natočené dílo s duší jako zjevení. Velká rodinná sága, svým měřítkem připomínající Coppolova Kmotra. O tom, jak rodinný podnik rozvrací rodinné vztahy, jak je nemožné si zachovat v tomto světě čisté ruce a jaký neblahý úděl má tento život pro manželky a dcery. Na Kevinovi Costnerovi je vidět, jak celý jeho život je hlavně depresivní přehlídkou toho, jak ztrácí své nejbližší a i když už ho to na světě moc nebaví, pořád má zodpovědnost vůči rodině a musí ochránit rodinný podnik a trpělivě si vycvičit ze svých potomků zodpovědné nástupce. K tomu nádherné scenérie Montany a výborná "Sheridanovská" atmosféra. Teď jen vydržet rok do další série. 90%(24.10.2019)