Nedej se!: Oko tygra

(TV film)

Dokument Oko tygra o česko-indonéském projektu „Prales dětem“, který přináší pojem ochrany přírody do míst, kde jsou to nyní pouze slova bez významu. Za pomoci dobrovolníků v Indonésii i v Česku a se zapojením speciálního Tygřího komanda jdou příkladem a ukazují cestu do budoucnosti těm, kteří ji ještě pořád hledají. (Česká televize)

schizmo

Neznám větší rváče za přírodu, než Milana Jeglíka a Zuzku Kolouškovou, kteří symbolizují pomyslný vzor skutečné akce na záchranu zvířat i planety. Nejsou to jen plané řeči v hospodě nebo z bezpečného prostředí zpoza počítače, ty lidi se sebrali, odjeli tisíce kilometrů chránit přírodu na vlastní pěst. Z těch x let udělali kus práce, o osvětě ani nemluvě. A tenhle fanouškovskej dokument vpodstatě letem světem přibližuje o čem vlastně ten Green Life je. Troufám si tvrdit, že dokument bude přínosem především těm, kdo práci GL nesledují extra pečlivě, protože nic moc nového se v něm nedozvíte, což ale není negativum. Mě osobně tam trochu chybí hloubka a především bych uvíta intenzivní Milanovy proslovy a apely, u kterých se nejednomu sevře hruď: "Vysvětlovat něco lidem nemá už smysl, v dnešní době už všechny informáce máme, děcka. Všechno víme z internetu, v dokumentárních seriálech, filmech - všichni ti falmaři a dokumentátoři už všechno natočili stokrát. A lidi to nevidí. Dobrá, tak si tu planetu necháme rozbít úplně na hadry, budeme se chovat sluníčkově, budeme na sebe hodní, nepadne žádné sprosté slovo až do úplného ujebání světa. Na to já nehraju, já nedokážu být slušnej ve sprostým světě. Fakt ne. A my žijeme v jednom z nejsprostějších světů, v nejpokrytečtější společnosti jakou kdy svět spatřil...". Ach jak tohle bolí, když to člověk slyší a ví, že má Milan pravdu. ()