Reklama

Reklama

Hračky našeho dětství

(seriál)
  • USA The Toys That Made Us
Trailer
Dokumentární / Historický
USA, (2017–2019), 9 h 9 min (Minutáž: 43–52 min)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Ti, kteří stojí za historicky největšími ikonami ze světa hraček, se baví o vzestupu – a někdy i pádu – svých miliardových výtvorů. (Netflix)

Recenze (7)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Mohlo to lehko sklouznout k suchopárné historii kultovních západních hraček skrze mluvící hlavy s trochou té nostalgie navrch, kde by vás tak maximálně zajímaly epizody o "vašich srdcovkách" (u nás tedy především díl o Legu). Mohlo, ale naštěstí nesklouzlo, protože je to podané s takovou nadsázkou, vtipem a informační hodnotou, že je radost sledovat i tu Barbie. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Zbytek jsem neviděl, ale ta He-Man epizoda jeden z nejzábavnějších dokumentárních kousků co jsem kde viděl za dlouho. Sám mám na animák silný vzpomínky z dětství, ještě že mě minula ta série hraček... Tedy, jednu jsem si dopřál až po letech :) 💀 ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Úžasný kus nostalgie o dětských hračkách protkaný jiskřivým humorem pro dospělé. Dobrovolně přiznám, že každý díl mě dojal k slzám. Jen těžko si po téhle sérii nebudete přát nechat se zaměstnat v továrně na hračky. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

našince tenhle dokument asi neosloví naplno,protože u nás jsme neměli moc možností většinu zmíněných hraček mít v době jejich největšího boomu,nutně to ale neznamená,že TTTMU nebude bavit.Jsou tu sice slabší díly,které mě neoslovily a nebavily vůbec (Hello Kitty - tu kočku z duše nenávidím,My Litlle Pony),ale to je bohatě vynahrazeno jinými,které naopak vtáhnou hodně (Lego,TMNT,SW).Díly nejsou zbytečně dlouhé,umí to být celkem i vtipné (i když občas až moc tlačí na pilu) a informační přínos je dostačující...70% ()

Marla Singer 

všechny recenze uživatele

Narozdíl od Filmů našeho dětství se Hračky ještě dokáží vyhrabat z díry fanouškovského servisu a brutálního infotainmentu. Pořád sice jde o celkem rutinní dokument, který se veze na mileniálské nostalgii a hláškujícím vypravěči, ale díky různorodé skupině dotazovaných aspoň nabízí nějaké širší souvislosti. Jednotlivé díly ukazují hračky od vývoje, přes mánii až po úpadek a zdaleka nekončí jen historkami z natáčení jako zmíněný filmový sequel. Z rozhovorů vyplývá také fungování plastikového pekla jménem hračkářský průmysl, bizarní mezinárodní dohody, patentové války, provazování s médii, marketingové strategie a samozřejmě hackování dětí skrze focus groups. Je škoda, že se všechny tři série zaměřují spíš na značky, které se v obměnách na trhu stále objevují, a viditelně se tak krotí ohledně jejich kritiky. ()

fridge 

všechny recenze uživatele

Je to někde mezi dokumentem a PR firem, které tyto hračky vyráběly. Dramaturgie je často křečovitá ve své vtipnosti za každou cenu a nefunguje přirozeně. Jinak je to ale zajímavé dílo a obsahuje informace, které člověk nezřídka slyší poprvé. ()

wahaj 

všechny recenze uživatele

Narazil jsem na to úplnou náhodou na Netflixu. Je to hodně vtipný a informativní. Všechny díly na sebe navazují a je to supr! ()

Reklama

Reklama