WWE Royal Rumble

USA, 2018, 253 min

Režie:

Kevin Dunn

Účinkují:

Brock Lesnar, Adam Scherr, Glenn Jacobs, Shinsuke Nakamura, Kanako Urai, Ronda Rousey, Allen Jones, Kevin Steen, Rami Sebei, Miroslav Barňašev (více)

Royal Rumble 2018 se uskutečnilo 28. ledna 2018 ve Wells Fargo Center (Philadelphia, Pennsylvania). Na show se sešlo devět zápasů.

1) Kickoff: Kalisto, Lince Dorado & Gran Metalik vs. TJP, Gentleman Jack Gallagher & Drew Gulak
2) Kickoff: The Club vs. The Revival
3) Kickoff: United States Open Challange
4) AJ Styles vs. Sami Zayn & Kevin Owens (WWE Championship Handicap Match)
5) The Usos vs. Chad Gable & Shelton Benjamin (Smackdown Tag Team Championship 2-out-of-3-falls Match)
6) Men's 2018 Royal Rumble
7) Seth Rollins & Jason Jordan vs. The Bar (Raw Tag Team Championship)
8) Brock Lesnar vs. Braun Strowman vs. Kane (Universal Championship)
9) Women's 2018 Royal Rumble (TheSpearCZ)

Bobik9

SAMI ZAYN A KEVIN OWENS VS. AJ STYLES - 3* - Na záčátek dobré. AJ Styles zkrátka zvládne utáhnout cokoli. SHELTON A CHAD VS. USOS - 3* - Neříkám, že Shelton a Chad jsou špatní wrestleři, to vůbec ne. Ale přijdou mi jako tag team naprosto nesmyslní a nehodídí se k sobě. ROYAL RUMBLE - 5* - Nepochopím, jak si WWE mohla dovolit hodit největší tahák celého roku doprostřed téhle show. Royal rumble je vždycky nejzábavnější zápas, co můžete vidět a oni ho takto zdiskreditovali. THE BAR VS. SETH A JASON - 4* - Parádní tag team zápas. Ostatně Sheamus, Cesaro a Seth vždycky patří k ozdobám každé show. BROCK LESNAR VS. BRAUN STROWMAN VS. KANE - 5* - Svižná, i když krátká rubačka, jak má být. DIVAS ROYAL RUMBLE - 3* - Jasně, chápu, že je to pro americký ženský úspěch, že měli svůj royal rumble, ale bylo nesrovnatelně horší než mužský a nezasloužil si main event. ()

drake31

Royal Rumble je PPV ktorú som zbožňoval od momentu ako som začal sledovať wrestling, a tohtoročná mi toto každoročné potešenia nijako nepokazila. 6 hodín wrestlingu je viac než dosť a tak by som očakával, že mi bude dopriata poriadna porcia zábavy. Kickoff Show nepriniesla nič prevratné. 205 Live match bol fun, aj pri neexistujúcom publiku, to isté platilo aj pre Revival vs. The Club - i keď oni mali viacej ľudí v aréne. Počas Open Challenge Bobbyho Roodea som dúfal v nejakého lepšieho protivníka, no nesťažujem sa. Hlavná show odštartovala s Handicap matchom. Bol som skeptický, no milo prekvapený na konci. Žiadne čachre-machre od Shanea & Daniela vyústili v zábavný zápas, ktorý ma nabudil. Smackdown Tag match bol trochu prekvapením. Neočakával som clean sweep, a podobne ako prvý zápas aj tento bolo radosť sledovať aj keď Usos tentokrát show neukradli pre seba ako zvyknú. Mužský Royal Rumble match ... OH-MY-GOD ... nemám absolútne žiadne výhrady. Kopec zábavy. Booked to perfection s výhercom ktorý musel potešiť každého. Už teraz sa teším na Wrestlemaniu. Jediným problémom tohoto zápasu bolo, že absolútne zobral všetku energiu od divákov v aréne, rovnako ako aj doma - hovorím z vlastnej skúsenosti a y reakcií ľudí na Twitteri. Nasledujúce zápasy aj napriek tomu, že boli vcelku fun, sa nedočkali takej diváckej odozvy akú by si možno zaslúžili mať. Universal Championship match však okrem diváckej energie postrádal energiu aj vo všeobecnosti. Každý vedel že Brock vyhrá, tak tam nebolo prílišne veľa napätia. Deštrukcia bola fajn, no to bolo všetko čo ten zápas ponúkol. Ženský Royal Rumble match bol fajn. Vzhľadom na fakt, že sa jednalo o historicky prvý zápas tak sa jednalo viac menej o fan service. Tona legiend prebudila divákom, no okrem toho nič vzrušujúce sa nedialo. Výherkyňa potešila aj keď to nebolo prekvapenie. Koniec samotný, je niečom o čom sa bude ešte veľa rozprávať a kritizovať ... no uvidíme čo prinesie budúcnosť. Som spokojný, a po pondelňajšom RAW to vyzerá tak, že by mohlo začať svitať na lepšie časy - nebol by som veru proti, ale neúfam sa. ()