Hard Sun (TV seriál)

Hard Sun

Krimi / Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 2018, 5 h 42 min (Minutáž: 55–59 min)

Premisa je zajimava, provedeni ovsem uz o dost mene. I kdyz ma Hard Sun jen sest epizod, ztraceji autori vetsinu casu jen lehce spojenymi pribehy, ktere jsou casto vsedni az banalni. Hodne toho zachranuje az samozny zaver, ale porad to zdaleka nestaci.(18.3.2018)

• Marze

Nevtáhlo mi to dovnitř.(14.10.2018)

Crossův nový výtvor je výchozí pozicí i samotným výsledkem opak jeho předchozího hitu. Oba seriály sdíli vynikající casting, ale zatímco Luther si vystačil s poměrně obyčejnou a jednoduchou premisou a zaujal jejím excelentním zpracováním (alespoň tedy v prvních dvou sériích), Hard Sun má neskutečně slibnou hlavní zápletku, ale na ni se během pouhých šesti epizod snaží naplácat tolik balastu, že z příslibu zbyde jen zmatečná nuda s občasnými záblesky geniality. Přesto samotné finále potěšilo, konečně totiž dokázalo vyřešit všechny ty zbytečně nakupené vedlejší motivy a věnovat se tomu hlavnímu. Pokud tedy případná druhá série nesmete rozehranou hru ze stolu, Hard Sun má stále naději stát se dalším hitem.(12.2.2018)

Od tvůrců Luthera jsem teda čekal víc. Hlavní scifi premisa vypadá zajímavě a potom, co se v první epizodě rozjede ji tvůrci zatnou a odehrává se spíše na pozadí a jako důvod pro zločiny. Hlavní duo Jim Sturgess a Agyness Deyn jsou fajn a hrají, co to jde. Bohužel jsem čekal trochu víc a né další obyčejnou krimi. 65%(10.4.2018)

Hard Sun je nové drama od tvůrce Luthera. Já jsem nepotřeboval víc, abych si zaškrtl šestý leden v kalendáři, pak ale přišel trailer a já se nemohl dočkat. Kromě scénáře Neila Crosse je pro mě velkým lákadlem také Jim Sturgess, který má tendenci si vybírat hodně zajímavé role a jako obvykle, je i tady podpoří skvělým hereckým výkonem. Druhou hlavní postavu hraje Agyness Deyn, o kterém jsem do té doby nikdy neslyšel, ale jejíž projev mě taky hodně baví. Ta vzájemná nedůvěra jejich postav je fajn, ale postupem času se trochu přejí. BBC a jejich tvorba mě málokdy zklame a i tentokrát mi představila příběh, který mě zaujal a který mě bavilo sledovat dál. Jediná škoda je, že postupem času klouže příběh od toho zajímavého (apokalypsa) k neustálému souboji mezi hlavními postavami. A když se ke konci začne příběh stáčet tím správným směrem, tak už je docela pozdě. I kvůli tomu si nejsem úplně jistej tím, že se na případnou druhou série podívám. Je totiž jasné, Hard Sun nemá cenu s Lutherem ani porovnávat.(30.1.2018)