Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poté, co mladá Mara porodí syna Ivana, začne její nejhorší noční můra. Ivanův otec – vlivný podnikatel je obviněn z ekonomických zločinů a je na útěku před policií i před svými partnery. Tajně se spojí s Marou a přesvědčí ji, aby spolu všichni tři utekli do Itálie. Jeho partneři jej ale nehodlají nechat naživu, protože by mohl dokázat svou nevinu. Když je na čerpací stanici dostihnou, mají uprchlíci jedinou možnost, jak se zachránit – musí nechat Ivana v autě a utéct. Mara je postavena před kruté rozhodnutí – má kvůli muži, kterého miluje, opustit své dítě? (Balkanfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Depresivní a nepříjemná depka ze Slovinska! Hlavní hrdinka je postavena do velmi nepříjemné situace, kde bude čelit rozhodnutí mezi svým čerstvě novorozeným synem anebo mužem, kterého až chorobně miluje. Slovinsko servíruje hodně hutnou psychologickou dramu, která se nebojí nahoty a detailního porodu za což zvedám palec nahoru, ale trošku mi vadilo pomalejší tempo. Je to trošku art. Matky film budou zvládat těžce, takže opatrně! 6/10. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Drsný film, od začátku do konce, pro těhotné a kojící ženy prakticky nepřístupné. Pro mě až přespříliš a společně se spoustou dějových zvratů i postav, to nakonec nebylo úplně ono. Možná jednodušší a přesto složitější, klidně se stupňující dějová linie, by mi pomohla, zde se vše přiřítí jako lavina, aby se film na konci vrátil na začátek, do jeho nejhezčí fáze, ve které se Mara rozhodla pokračovat v životě (obě scény výborné). Okolí, naší emočně nestabilní a, kdo ví vlastně proč, naprosto rozhozené maminky, mi také moc nesedlo, ale i tak se jedná o velmi dobře zvládnutý film, který potvrzuje současnou nadprůměrnou evropskou kvalitu. [Filmový klub Citadela - Litvínov] ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

"Héj, hej Ivan, sugar baby", spievala začiatkom 90. rokov slovenská skupina Slobodná Európa. Aj tu sa príbeh začína narodením sladkého Ivanka. Len okolnosti okolo pôrodu a následné peripetie už sladké vôbec nie sú. Dieťa je nemanželské, tata v čase pôrodu vo väzení. Otcovi obchodní a parťáci a právnik si rukavičky neberú. Matke dôrazne vysvetlia, že nie je možné rodinu bohatého finančníka s problémami so zákonom ešte zaťažovať plodom jeho mileneckej lásky. Matka Mara sa teda ocitá v záchytnej sieti prechodného pobytu v dome pre slobodné týrané matky. Nevzdáva sa však a túži po rodine, ktorá by poskytla dieťaťu normálne zázemie. Cesta za jeho dosiahnutím však má mnohé úskalia. Vývoj situácie si vyžiada od mamy rozhodnutia, ktoré nie sú ľahké ani jednoznačné. Trpká sociálna dráma matky bojujúcej o svoje dieťa, napriek nepriaznivým okolnostiam. Zanechá na podnebí trpkú pachuť toho, ako ľudia pristupujú k potomkom i partnerom a aké môžu byť dôsledky prístupu sociálneho systému štátu.70% ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Ač film nese mužské jméno Ivan, tak ten malej prd'ola nebude mít žádnej vliv na to, co se kolem něj děje. Ovšem výsledek událostí, který se ve filmu stanou, rozhodně jeho život ovlivní. Film je to drsnej a depresivní, ženský publikum bude některý scény těžce kousat, ale o to víc budou hlavní hrdince fandit, aby si vyřešila bordel ve svým životě. Aspoň že ten konec byl trochu povzbuzující. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Tak syrově naléhavý a silně naturalisticky podaný filmový příběh se zrovna často nevidí. Od začátku až do konce diváka provází tísnivý pocit vyvolaný představou, co hrozného se zase přihodí. Nemalou zásluhu na tom má bezesporu také Maruša Majer, která se do role bezmocné a zoufalé prvorodičky naprosto dokonale převtělila, jak emotivně ji zahrála. Scénář je možná maličko překombinovaný, ale jinak nemám sebemenší výtku. Když zapátrám v paměti, tak si nevybavím žádné jiné setkání se slovinskou kinematografií a musím konstatovat, že jsem si napoprvé vybrala moc dobře, jelikož šlo o nesmírně silný zážitek. (85%) ()

Galerie (24)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 13. září 2017 v Lublani na Festivalu Slovenskega filma. (Varan)
  • Natáčelo se ve Slovinsku a v Itálii. (Stoka)

Reklama

Reklama