Ivan

• Slovinsko

Ivan

Drama / Thriller

Slovinsko, 2017, 97 min

Vyhraje dítě nebo milenec? Naprosto dokonalý herecký výkon Maruši Majer..... A vyhraje film Oscara? Mohl by...(28.8.2018)

Drsný film, od začátku do konce, pro těhotné a kojící ženy prakticky nepřístupné. Pro mě až přespříliš a společně se spoustou dějových zvratů i postav, to nakonec nebylo úplně ono. Možná jednodušší a přesto složitější, klidně se stupňující dějová linie, by mi pomohla, zde se vše přiřítí jako lavina, aby se film na konci vrátil na začátek, do jeho nejhezčí fáze, ve které se Mara rozhodla pokračovat v životě (obě scény výborné). Okolí, naší emočně nestabilní a, kdo ví vlastně proč, naprosto rozhozené maminky, mi také moc nesedlo, ale i tak se jedná o velmi dobře zvládnutý film, který potvrzuje současnou nadprůměrnou evropskou kvalitu. [Filmový klub Citadela - Litvínov](5.2.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 13. září 2017 v Lublani na Festivalu Slovenskega filma. (Varan)