Nelegální obchod

General Commander

Akční

USA / Maďarsko / Filipíny, 2019, 85 min

• iXtr3m3

Pišta bol znovu kreatívny a tak sa objavil v ďalšej svojej brutálne koprodukcii v snímku, ku ktorému je písanie komentára úplne zbytočné, ale keďže nejaké to slovo (väčšinou od veci) utrúsim pri každom jeho filme, tak neurobím výnimku ani tu. Ale priznám sa, že niektoré jeho filmy už pozerám rýchloposuvom v štýle Úvod, rýchloposuv k bitke, k ďalšej, k ďalšej a záver. Hlboká pointa mi nikdy neunikne, na druhú stranu ma ani nezaujíma, už sledujem fakt len "techniku", ktorú používa či už Pišta sám alebo jeho spolubojovníci či záporáci. Nič viac, nič menej.(13.8.2019)

• m.a.t.o.

Po úvodných 20 minútach som mal (opäť raz) nutkanie povedať, že Števo je späť. Ale (opäť raz) musím skonštatovať, že nie je. Najväčším pozitívom novej seagalovky je, že je krátka, má exotické exteriéry a celkom solídneho hlavného záporaka (podoba s Mauriziom Arrivabenem ma neskutočne pobavila :D). Dokonca zo začiatku mi prišla byť aj celkom napínavá. Ale potom sa spustila klasická nuda, ktorú sem tam preruší iba krátka, nedobre natočená akčná scéna. Inak z toho bolo dosť cítiť, že sa jedná o pilot k seriálu, ktorý (zrejme) nikdy nevznikne - postáv v Stevenovom teame je veľa a niektorým (Aziatka na motorke) sa venuje až prílišná pozornosť. Pišta by už asi s herectvom mal seknúť a začať sa naplno venovať svojej hudobnej kariére. 15 %(24.6.2019)

Obsahuje spoilery: Steven Seagal vede partu sympatických herců... O co zde jde? Jeden z členů týmu je na začátku zastřelen. Pak se na něj vzpomíná a nějakých 40 minut se oplakává. Poté se tým sjednotí a jde se na pomstu. Seagal tu jde proti lidem, kteří obchodují s životními orgány. Zpracování na pohodu, ale jsou lepší novodobé seagalovky. - 60%.(13.11.2019)

• DEXTER099

Tak viděl jsem všechny filmy se Stevenem a dost jich je fakt děsnejch,ale když to mělo zaměření akční filmy tak vždy nebo myslím,že určitě většinou se to o nějakou akci snažilo a nehodnotím teď jestli to snažení dopadlo dobře nebo naopak.Tohle ,ale bylo hodinu a půl bez nějaké akce pokud nepočítáte pár a to pomalu doslova pár výstřelu.Nuda od začátku až do konce a dokoukával jsem to na dvakrát,protože jsem u toho usnul.Opravdu děs.Za mě celkově 12 % a jedna hvězda.(10.6.2019)

• tron

„Pomsta je pre mladých. Tu ide o to, čo je správne.“ Moc mi nesedia tieto seagalovky, v ktorých Steven šéfuje tímu, pozostávajúcemu z úplne nezaujímavých mladých tvárí, ktoré vyzerajú ako modelky a učitelia karate, nič proti modelkám a učiteľom karate. Akcie málo, scenár nudný. Koprodukcia Maďarska, Filipín a UK.(19.5.2019)

• - Počas záverečnej prestrelky používa hlavný záporák revolver, avšak výstreli znejú akoby pálil z pištole s tlmičom. (johnsnow)

• - Jako choreograf kaskadérů a režisér druhého natáčecího štábu na filmu pracoval Ron Balicki. (Rominator)

• - Filmovou manželku Stevena Seagala (Jake Alexander) si zahrála jeho skutečná žena Erdenetuya Batsukh (Tuya Alexander). (Rominator)