poster

The Marine 6: Close Quarters

 • Nový Zéland

  The Marine 6: Close Quarters

Akční

USA, 2018, 85 min

 • mzss1
  ****

  (70%) Vím, že je mé hodnocení trochu nadhodnocené a asi by si to zasloužilo ubrat hvězdičku, ale já si nemohu pomoci, mě to opravdu bavilo. Malý rozpočet, všechny lokace atd – to bylo dost fádní, ale i tak z toho tvůrci zřejmě vytěžili maximum. Podstatné je, že se tu stále něco děje. Je tu spousta přestřelek a především soubojů. Bitky nejsou nějak světoborné a ani profesionálně natočeny, je tu pár mizerných střihů, ale já si nestěžoval. Když se snímek ubírá ke konci, je tu jeden docela šokující zvrat, který jsem nečekal (spoilerovat nebudu). Takže celá tahle série je dosti rozporuplná, první dva díly jsou asi nejlepší, poté čtyřka a hned po ní tato šestka. Třetí díl byl naprostý brak a pátý velice slabý. Takže i ve správné náladě se na to někdy můžu opět podívat. Jak vystřižené z 80. A 90.let, nemůžu si pomoci. Působí to sice dost jednorázově, příběh je primitivní a záporáci nevzbuzují žádný respekt, ale i tak jsem se pobavil a tu 4* s odřenýma ušima a zaslouženě udílím.(18.12.2018)

 • Ouwen
  ****

  Když zde napíšu u jen slovo "SPOILER", tak z mého komentáře budete schopni vyčíst můj smutek ohledně toho, co se stalo s Mikem. Ale plakát nelže, ani casting list - pořád hraje téměř hlavní roli. Není to žádná ojebávka jak to je dnes běžné ;-) Tentokrát se perfektně doplňuje s Michaelsem a jejich chemie je výtečná - vtipně hláškují, v akci to jsou demoliční mašiny. Jop, když už mluvím o akci, JSEM NADŠENEJ. CHÁPEŠ TO? Bitky maj PERFEKTNÍ choreografii. Jsou desetkrát lepší a Nunn s Chuckem Norrissem (žádnje Charles, ale Chuck, alespoň podle casting listu, na začátku filmu), zaslouží pochvalu - kontaktní, explozivní a dynamický. Excelentní skladba chvatů, mixlá s tím špinavým wrestlingem. PRAVDĚPODOBNĚ nejlepší bitky za celou sérii. Ani známka špatného střihu, špatného úhlu kamery. Opět, se hlavní dvojka brutálně zašpiní, schytá střelné, sečné rány. Záporáci jsou dostatečný mrchy na to, abych jim přál to nejhorší a Ford vs Miz VE DVOU bitkách, no co víc si sakra přát? Samotné rozloučení s našim vojákem, kterej se v sérii pohyboval od třetího dílu, mě dojalo hrozně moc a fakt jsem ukápl několik slz. Mizovo charisma byl ten nejpřednější důvod, proč jsem zůstal u této série a třetí díl je pro mě must see záležitost. Z prostředí se jinak opět vytřískalo maximum a z hovna, vzniklo ryzí stříbro. Za ten nekompromisní twist, pěkné rozloučení, perfektní akci (parádní přestřelky! s RKEM!) syrovost, zábavu a easter egg na Undisputed III (improvizuj, přizpůsob se, překonej to), dávám čtyři hvězdičky a už se těším na další dobrodružství, u kterého nebude chybět James Nunn, tentokrát s Michaelsem.(30.7.2019)

 • mdf
  *

  Další ultra hovadina.1 hvězda je jen za to,že jsem to vůbec dokoukal.Celý děj,pokud se to vůbec dá říci, se odehrává ve straré budově bývalého Oregonského pivovaru,amaterské souboje,kde v několika záběrech je vidět,jak v zapasící dvojci ten jeden čeká přesně na ránu,jak to bylo předem domluvený,pět chlapů střílí na chlapa s holkou s pár metrů a netrefí je,frajer propadne silem na obilí a nabodne se na roksor a ten si vyndá a jedeme dál a jiné zhovadilosti.Rádoby drsná šéfka,které jsem věřil maximálně,že má rezaté vlasy.No prostě brak.(19.11.2018)

 • m.a.t.o.
  **

  „Semper fi, brother." Nekonečná séria The Marine sa dočkala už svojej šiestej (!!) časti. Musím ale povedať, že si drží nastavený štandard. Iste, je vidieť, že WWE Studio opäť nerozbilo prasiatko, ale aj napriek nízkemu rozpočtu vyzerá film kompetentne. Zápletka je v pohode (znovu variácia Smrtonosnej pasce :)) a hlavnému hrdinovi tentokrát pribudol nový parťák v podaní Shawna Michaelsa. Akcia už klasicky vsádza na nekoordinované, drsne pôsobiace pästné súboje (tentoraz aj proti megakorbe Martynovi Fordovi), prestrelky a jeden výbuch. Čiže klasika. Ale oplatí sa dopozerať až do konca, je tam jeden nečakaný, no zároveň dojímavý zvrat - hlavne pre tých, ktorí majú napozeranú celú sériu. 35 %(30.12.2018)

 • iXtr3m3
  ***

  Dám za tri len z úcty k Miz-ovi, keď niekto dopozerá a pozná sériu, tak bude vedieť prečo. :)(22.11.2018)

 • - V úvodní scéně na pozadí hraje song „Blue snow“ z alba „Time Travelling Blues“ od Orange Goblin. (MortUARY)