Looking Glass

Scénografie:

Christopher R. DeMuri

Kostýmy:

Heather Gaither

Thriller, ktorý sa dá bez problémov pozrieť, no či si z toho divák odnesie nejaký veľký zážitok, je už druhá vec. Musím ale uznať, že Nicolasovi tá rola zanedbaného, nadržaného, možno mierne úchylného stalkera celkom sedela. Dokonca aj jeho polovička zahrala hysterickú chudinku celkom presvedčivo. Jeden jej záchvat mi dokonca vyčaroval úsmev, tak aspoň niečo. Horšie to už vidím s chabým scenárom a ešte primitívnejším rozuzlením. To už réžia nedokáže vymyslieť niečo, čo by aspoň trochu prekvapilo?(16.2.2018)

Nechápu hodnocení 43%. Cage natočil za posledních pár let často podstatně větší hrůzy a jejich hodnocení je zde často mnohem lepší. Looking Glass má podle mě hlavně hlavu a patu a kamera vypadá jako něco co opravdu nestálo milion dolarů a netočilo se někde v rumunských ateliérech. Looking Glass má něco málo z Davida Lynche a stejně tak z Motelu smrti. Prostě trošku mysteriózní snímeček s kvalitně hrajícím Cagem. Že je Cage schopný herec víme, ale bohužel leze do mnohdy až hrůzných projektů. 50%(11.4.2018)

• Wacoslav1

Pro jednou zase souhlas s Lacem. Je fakt, že Cage si v poslední době nevybírá jenom samý špatný projekty, ale tohle byla hrozná nuda s triviální zápletkou roztaženou do absolutně neadekvátní stopáže. Film ve kterém se v podstatě nic zásadního neděje a pokaždé když se tam objeví nová postava, tak dokážete odhadnout předem proč tam je a jak to s ní nakonec dopadne. Škoda Cage má určitě na víc, ale tady to nepotvrdil.20%(22.2.2018)

(55%) Až tak zlé mi to nepřišlo. Nebyl to teda žádný zázrak, ale znám horší sračky, které točí Cage v poslední době. Už od začátku to moji pozornost udrželo. ½ Snímku je solidní, nic se tu teda extra neděje, ale to neznamená, že by mě to nudilo. Jakmile se film dere víc a víc konci, je to už slabší. I se tu najde pár ujetých a divných scén. Chvílemi jsem si říkal, že je Cage úchylek jak pozoruje dění za zrcadlem. Výrok co prohlásila jeho žena: „Víš o tom, že sledování těch lidí v soukromí může být trestné? Co jsi to za člověka?“ Tak toto mě smíchy uzemnilo. Hudba byla docela dobrá. Samotné finále je slabé, ale vcelku logické. Chápu, že to někteří diváci totálně odpálili, ale z režijního hlediska to od začátku vypadalo slibně, nic nelogického jsem tam nespatřil. Takže ve finále koukatelný průměr a film, na který sice hned zapomenu, ale jako jednohubka postačí.(1.3.2018)

• misterz

Vážne nechápem, prečo sa Nicolas Cage musí zahadzovať v podobných vtákovinách. Na druhú stranu točí toho dosť, tak si môže sem-tam dovoliť aj nejaký úlet, ako aj v tomto prípade. Na tomto snímku sú zaujímaví len herci, príbeh je nezáživný až strach, bez napätia a len s jednou-dvomi lepšími scénami. Nepomáha tomu ani lenivejšie tempo, ktoré celkovú nudu ešte zvýrazňuje. V podobnom duchu sa nesie aj finálne rozuzlenie, ktoré bolo tak šedivé a priesvitné ako Čachtická pani. Podpriemer. 40/100(28.2.2018)

• Real Tom Hardy

"SOMETHING HAPPENED IN THIS ROOM!" ----------- Film dosť podobný nedávno vydanému dokumentu Voyeur, z ktorého pravdepodobne aj čerpal námet. Veľmi slabý thriller bez akejkoľvek atmosféry, kde si Cage zahral zarasteného majiteľa motelu a zároveň aj tajomného pozorovateľa. Za stalkera a/alebo voyeura by som ho ale v tomto prípade neoznačil. Perverznosti a vraždy sa dejú na pozadí manželskej krízy, bez ktorej by sa film určite zaobišiel. Načrtnutie jeho osobnosti prostredníctvom nej bolo úplne zbytočné a o to viac zaťažilo scenár, ktorý ledva zvládal svoju hlavnú príbehovú linku. Looking Glass hodnotím aj napriek všetkému dvoma hviezdami, keďže toto je citeľný závan zlepšenia oproti jeho minuloročným, neuveriteľne špatným filmom.(12.7.2018)

• Lacike

Jak sa vola Hallmark pre chlapov? Tento film by bol na tej stanici filmom tyzdna. Nizkorozpoctovy uondany thriller v ktorom znudeny Cage smiruje v motely svojich hosti. Na konci sa konecne pobije s nejakym zaporakom, ktory vyzeral podozrivo od prvej sceny v ktorej sa objavil a nasledne môze Cage odist z mesta aj so svojou zenou s ktorou si behom filmu riesi manzelsku krizu. Nejake klady na tomto filme s obohratym nametom? Cage s briadkou vyzera skvele. Tentoraz otravne neprehrava. Nechapem preco nehra vedlajsie ulohy v poriadnych filmoch. Stale na to ma. Druhym kladom je pekna retro hudba, ktora ale nepôsobi nasilu retro jak keby vykradala nejaky znamy motiv. Takze vysledkom je zbytocny film. 3/10.(19.2.2018)

Kdyby to ke konci neztrácelo dech a ve svém vyústění to nebylo popravdě celkem nudné a očekávané, tak bych snímek hodnotil ještě o něco lépe, protože Cage se na voyeura docela hodil. Chtělo by to ale trochu jiné směřování, trochu jinou cestu. Takhle je to spíše jen dobrý rozjezd se špatným koncem.(27.3.2018)

• Morholt

Manželský pár přijde o dítě a zkouší začít znovu provozováním motelu kdesi na vidlákově. Jenže v motelu je u jednoho z pokojů šmírovací okénko, které začne nový vlastník záhy využívat. Cage je tady divný, ale nelezl mi nervy, což beru jako plus. Ale tím ta pozitiva tak nějak končí. Mě tam totiž spousta věcí přišla zbytečná včetně toho šmírování, na kterém je to vlastně částečně postavené. Pak mi přišla k ničemu i ta lechtivá linie, která snad měla svést diváka ze stopy, ale vůbec se jí to nedaří. A nakonec tu byl záporák, který byl očividný z prvního záběru a to z toho prostého důvodu, že nikdo jiný to být nemohl. No nakonec to bylo celé dlouhé, takže bez rychloposuvu to nešlo. Čirá zbytečnost. 10%(21.2.2018)

• bourec

Úplně jednoduchej příběh,s naprosto tuctovou zápletkou,vhodnou do osmdesátek,kde se to těmahle rádoby thrillerama hemžilo.Na rozdíl od posledních Nikovejch filmů to ale neni blbě natočený,ani herecky tragický,takže to člověk sjede jaksi bez větší úhony.Ale jednou to fakt stačí.40%.(3.7.2018)

• Marze

Hlavní postava (Nicolas Cage) ztratil svoji dceru při tragické nehodě a jsou s manželkou Maggie zcela zdrceni. Koupí motel uprostřed pustiny a snaží se žít nový život. Ale Ray si všimne podivných věcí což souvisí s podivnou vraždou, která se dříve v motelu udála. Objeví plazivku, kterou se dostane obousměrným zrcadlem do jednoho z pokojů. Je z neobvyklých věcí v domě tak poblázněn , že to ohrožuje jeho manželství , duševní stav a jeho život. Krok k tomu , aby Cage zase začal někdo respektovat neudělal. Chudý scénář plný klišé. Je zde mnoho hrůzu nahánějících prvků aniž by byly nějak smysluplně propojeni.(22.5.2018)

• Deyw

nudna sracka v zasranym motelu, kde hraje cage s lisbonovou..absolutne utahany,nudny, o nicem film..uplna zbytecnost..ale hvezdu dam za cagea, kterej vypada porad dobre. - update: ne cage vypada jak troska a seru na nej fakt uz! neschopnej kreten! udela 3top filmy v kariere a jeste za sebou a pak toci samou sracku za srackou! at de doprdele kokot!(31.3.2018)

• Tft

Rok 2018 bude pro Nicolase Cage po delší době nejspíš rokem úspěšným, ale Looking Glass rozhodně není start, který by tomu napovídal. Co se na první pohled zdá jako super námět se postupem času naprosto rozpadne a z Looking Glass se stane naprosto nelogický thriller o ničem. Film se snaží na diváka hrát divadlo a působit záhadně, problém je, že odhaluje celé zákulisí a dělá tak pravý opak, je to jako dívat se na divadelní hru a stát přitom mezi kulisami za pódiem. První půlka filmu ještě v celku funguje, ale čím víc přibývá snah diváka zmást, tím víc je film hloupější a otravnější. Podobně stejně se zhoršuje herecký výkon Cage, který je ke konci naprosto zoufalí a je vidět, jak moc k sobě potřebuje kvalitního režiséra, který z něj vymáčkne maximum. Tim Hunter ukazuje, že tímhle kvalitním režisérem bohužel není. 39%(5.3.2018)

• Mamlas

Cage, stres, ujetá manželka, motel, tlak, práce, zmatek, pocit zodpovědnosti, ztráta dcery. Výsledkem je dobrý, trochu chaotický, dívatelný, ale docela blbý film.(28.6.2018)

• rigby

Žádný velký návrat božského Nicolase se opět nekoná. Dívat se na to dá, není to nepříjemné, ale nejedná se o žádný zázrak. Děj i samotný závěr jsou celkem předvídatelné a kromě tohoto primitivního ztvárnění se nic dalšího nekoná.(24.2.2018)

Od začiatku bolo nanajvýš predpovedateľné, kto je páchateľom. A k tomu záveru - vážne tam dali kurzívou a veľkými písmenami napísané "THE END", ako v nejakej videohre z 90-tych rokov? To snáď nie.(30.3.2018)