• Austrálie

Dins W.W. Danielsen

Kostýmy:

Bonnie Stauch
  • Goldbeater

Between Worlds působí zcela zaměnitelně s jakoukoliv (pod)průměrnou epizodou hororově laděných televizních seriálů devadesátých let, a to jak po technické, tak po dějové stránce. Vlastně si od začátku říkáte, zda to je úmyslně tak zlé a zastaralé, či jde o nějaký podvratný vtip. Já jsem přesvědčen, že to zlé prostě je, naštěstí to Nicolas Cage dokáže bombasticky okořenit svým svérázným herectvím a výbornými hláškami, což z jinak otřesně fádního filmu dělá nezapomenutelnou záležitost, kterou si lze užít.(9.4.2019)

• Wacoslav1

Cage poslední dobou jede v solidních haluzích, ale toto mě jaksi neoslovilo, navíc jsem tak úplně nepobral o co tu jde. Cage škrtí ženskou přivolá tím její dceru ze světa mrtvých. Pak jí šoustá, pak jí zase šoustá. Pak zjistí, že se do její dcery převtělil duch jeho manželky, tak šoustá i její dceru, ale duch manželky se mu chce pomstít. Že jste z toho zmatení? To nic z toho si nic nedělejte pár dobrých momentů to má a naštěstí jen krátkou stopáž, ale když už chcete vidět ujetýho Cage z poslední doby, tak si radši dejte Mamku a Taťku, nebo Mandy.35%(30.10.2018)

Co naznačila už Mandy, Between Worlds potvrdil: Starej dobrej Nico je zpátky ve svejch tradičních rolích epesních magorů v divnejch filmech! Už krátce po začátku, když coby pupkatej ulepenej polovágus škrtí hnusnou Franku na únikovým schodišti ve špitálu, aby její astrální tělo mohlo vystoupit z jejího fyzickýho těla, zažíval jsem regulérní kinematografickej tendlecten... organismus. Naprosto dokonalá ukázka béčkovýho bizáru, kterej musí přivést do rauše každýho vytříbeně pokleslýho diváka. A několik dalších scén má rovněž našlápnuto na hodně vysokej, ne-li nejvyšší stupeň úletovosti. Třeba Nico a Franka hulí travku. Nebo Nico klátí Franky dceru a předčítá z brožurky "Memories by Nicolas Cage". Nebo Nico si na konci zapaluje cígo(!). A další a další Nicovy kreace, hlavně ty ožralecký. Těžko říct, kde končí sranda, ironie, nadsázka, nebo snad jakýsi fantasmagorický dadaismus a začíná absurdita a regulérní scénáristické šílenství. Nejeden filosoficky založený divák pak možná ocení i zápletku s leitmotivem kabalistického učení o těhotenství duše, zvaného ibur. A k tomu všemu mj. hraje sám mistr Angelo B., takže se u mne v jednu chvíli dostavily silné reminiscence na Twin Peaks. Prapodivný galimatyáš, multižánrový eintopf, prostě strašlivá konina, ve které aby se čert vyznal => za mě vrcholná a bezvýhradná spokojenost. Ta seňora Pulera je zaručeně hodně zajímavá baba.(16.1.2019)

• Corpsegrinder

Četl jsem že to na festivalech sklidilo potlesk ale nevěřim tomu, ledaže by se všichni plácali přes hlavu že tuhle sračku vydrželi do konce. Je to nudný, nezáživný, kamera absolutně bez nápadu, scény se vlečou, nic se neděje, do toho tam Nic Cage každý dvě minuty šoustá což je poprvý vtipný ale postupně se to dost rychle ohraje. Příběh je naprostá hloupost. V pár momentech to asi chtělo bejt cool ale spíš to vyznělo trapně. Je tam jeden nenápadnej meta joke na Cage a on sám se na konci jen tak mimochodem docela luxusně podpálí digitálním ohněm, takže když už nic, tak přetáčejte na posledních pár minut.(26.10.2018)

• silentname

"Between Worlds" akosi nefunguje. Koncept nie je najhorší, ale ako to napísal Wacoslav1, tak to presne vystihuje. Neviem čo viac by som k tomu dodal v rámci dejovej línie, no povedzme, že Nicolas Cage tu nie je najhorší a celkom asi aj jeho postave viem rozumieť. Najvtipnejší moment filmu je jednoznačne, keď sledujeme sex scénku medzi Cagom a Penelope Mitchell a on jej pritom číta "Memories of Nicolas Cage" To som sa pobavil. Vôbec to pôsobí absolútne komicky. Ale potom je problém, že film je veľmi predvídateľný, nie dobre spracovaný a najmä je dosť nudný. Nikto to nevie poriadne podať a celkovo spôsob, ktorým sa tvorcovia rozhodli film spracovať podľa mňa nefunguje. Toto by chcelo od začiatku prepracovať, prepísať a možno tomu dať trošku iný smer. Lebo ten, ktorý si zvolila Maria Putera proste nie je dobrý. Je to klasické, otrepané, nezaujímavé a nič to neprináša. Nechcem vidieť to, čo som už videl. Možno by som chcel vidieť niečo nové. Možno to spraviť spôsobom, kde sa môže Cage vyrovnať so svojou stratou... kde sa môže možno rozlúčiť... alebo ja neviem. Niečo, čo by z toho konceptu spravilo niečo zaujímavé. Vyhodiť všetky tie otravné a zbytočné sex scénky, celý ten záverečný moment (ktorý nie je síce najhorší, no napísané to je strašne) a nájsť si inú cestu a iný spôsob ako podať príbeh. Neodporúčam vidieť. Hodnotenie: D+(1.11.2018)