Between Worlds

Hlavní postavou filmu je Joe (Nicolas Cage), řidič kamionu, smolař, pronásledovaný vzpomínkami na zemřelou manželku a syna. Potom však potká Julii (Franka Potente), ženu, která je schopná komunikovat se zemřelými. Julie využije Joa v zoufalé snaze najít ztracenou duši své dcery Billie (Penelope Mitchell) ležící v kómatu. Ale duch Joeovy mrtvé ženy Mary (Lydia Hearst) se ukáže silnější a zmocní se těla v odhodlání vyřídit si své nevyřízené účty ve světě živých... (mac000)

Wacoslav1

Cage poslední dobou jede v solidních haluzích, ale toto mě jaksi neoslovilo, navíc jsem tak úplně nepobral o co tu jde. Cage škrtí ženskou přivolá tím její dceru ze světa mrtvých. Pak jí šoustá, pak jí zase šoustá. Pak zjistí, že se do její dcery převtělil duch jeho manželky, tak šoustá i její dceru, ale duch manželky se mu chce pomstít. Že jste z toho zmatení? To nic z toho si nic nedělejte pár dobrých momentů to má a naštěstí jen krátkou stopáž, ale když už chcete vidět ujetýho Cage z poslední doby, tak si radši dejte Mamku a Taťku, nebo Mandy.35% ()

Xmilden

Bohužel se Cage vrátil zase tam kde se cítí v poslední době v herecké profesi nejbezpečněji. Hraje další tragickou postavu, která se kolem jen potácí, chlastá a chová se velmi podivně. V Mandy to bylo velmi stylové. Between Worlds je ovšem hrozně špatně natočená zmatečná kravina. 20% ()

misterz

Ach jo, opäť raz niečo, čo dokazuje, ako veľmi musí byť Nicolas Cage zúfalý, keď prikývne na bársakú sračku. Konkrétne tento príklad je len o kúsok lepší ako tá najlepšia časť rodinných prípadov na TV Narkóza, čiže je to už na pováženie. Urputné borenie sa nijakými hereckými výkonmi, otupenou technickou stránkou a scenáristickou nemohúcnosťou, korunovala záverečná scéna s ohňom, kedy som nestačil od údivu otvárať ústa. Na hranici odpadu, ale len protekčne a prízemne, lebo Nicolas Cage... 30/100 ()

mzss1 odpad!

(5%) Ježíšku na křížku, co to mělo být ? Ach Nicku, tohle se ti nepovedlo. Nápad tu je a vyloženě zlý není, i když je to takové trhlé, ale jak je to celé pojaté a natočené ? Škoda slov. Prostě nudná sračka, kde vidíme přiblbého Nicolase, Franku Potente atd. Nic mě nezaujalo a já si musel dát asi 8x pauzu, abych to vůbec dodíval. A je jedno jestli nějaký závěr téhle sračky dával smysl. Po dlouhé době dávám nezvratný a zasloužený ODPAD! ()

silentname

"Between Worlds" akosi nefunguje. Koncept nie je najhorší, ale ako to napísal Wacoslav1, tak to presne vystihuje. Neviem čo viac by som k tomu dodal v rámci dejovej línie, no povedzme, že Nicolas Cage tu nie je najhorší a celkom asi aj jeho postave viem rozumieť. Najvtipnejší moment filmu je jednoznačne, keď sledujeme sex scénku medzi Cagom a Penelope Mitchell a on jej pritom číta "Memories of Nicolas Cage" To som sa pobavil. Vôbec to pôsobí absolútne komicky. Ale potom je problém, že film je veľmi predvídateľný, nie dobre spracovaný a najmä je dosť nudný. Nikto to nevie poriadne podať a celkovo spôsob, ktorým sa tvorcovia rozhodli film spracovať podľa mňa nefunguje. Toto by chcelo od začiatku prepracovať, prepísať a možno tomu dať trošku iný smer. Lebo ten, ktorý si zvolila Maria Putera proste nie je dobrý. Je to klasické, otrepané, nezaujímavé a nič to neprináša. Nechcem vidieť to, čo som už videl. Možno by som chcel vidieť niečo nové. Možno to spraviť spôsobom, kde sa môže Cage vyrovnať so svojou stratou... kde sa môže možno rozlúčiť... alebo ja neviem. Niečo, čo by z toho konceptu spravilo niečo zaujímavé. Vyhodiť všetky tie otravné a zbytočné sex scénky, celý ten záverečný moment (ktorý nie je síce najhorší, no napísané to je strašne) a nájsť si inú cestu a iný spôsob ako podať príbeh. Neodporúčam vidieť. Hodnotenie: D+ ()

Goldbeater

Between Worlds působí zcela zaměnitelně s jakoukoliv (pod)průměrnou epizodou hororově laděných televizních seriálů devadesátých let, a to jak po technické, tak po dějové stránce. Vlastně si od začátku říkáte, zda to je úmyslně tak zlé a zastaralé, či jde o nějaký podvratný vtip. Já jsem přesvědčen, že to zlé prostě je, naštěstí to Nicolas Cage dokáže bombasticky okořenit svým svérázným herectvím a výbornými hláškami, což z jinak otřesně fádního filmu dělá nezapomenutelnou záležitost, kterou si lze užít. ()

SeBig

Nevim jak tento snímek popsat..snad jen jedním slovem - smích. Námět je fakt zajímavej, ale to zpracování? Ten Kejdž a ty jeho gesta a xichty?? Hlavně na tom konci to jsem umíral smíchy. Co to kurva bylo?? ()

ARI50

Nicolas kde se to sereš, sračka a ty houmles co asi už nechce hrát v pořádnem filmu katastrofa se dívat na tuhle divnou sračku. ()

Gary

"To, co řeknu, nebude dávat žádnej smysl. A budeš mě muset škrtit." Vousatý a smrdutý řidič náklaďáku (s oholeným hrudníkem) si našel konečně po letech ženskou na sex, chlastání a klábosení. Jenže se do toho namíchá její sexy mladá dcera, putující duch řidičovy mrtvé ženy, digitální oheň, mystická zdravotní sestra a překupník drog s očima Zaca Efrona. Stejně jako když se podíváte na dva plakáty k tomuhle filmu...Maria Pulera si asi nebyla stoprocentně jistá, co točí, co nám zapomene vysvětlit, nebo kdy se na to vykašle a prostě nechá Nicka pět minut souložit v epesních trenkách. Kéž by to bylo jen o tom, jak si řidič našel ženskou na sex, chlastání a klábosení... ()

JASON_X

Co naznačila už Mandy, Between Worlds potvrdil: Starej dobrej Nico je zpátky ve svejch tradičních rolích epesních magorů v divnejch filmech! Už krátce po začátku, když coby pupkatej ulepenej polovágus škrtí hnusnou Franku na únikovým schodišti ve špitálu, aby její astrální tělo mohlo vystoupit z jejího fyzickýho těla, zažíval jsem regulérní kinematografickej tendlecten... organismus. Naprosto dokonalá ukázka béčkovýho bizáru, kterej musí přivést do rauše každýho vytříbeně pokleslýho diváka. A několik dalších scén má rovněž našlápnuto na hodně vysokej, ne-li nejvyšší stupeň úletovosti. Třeba Nico a Franka hulí travku. Nebo Nico klátí Franky dceru a předčítá z brožurky "Memories by Nicolas Cage". Nebo Nico si na konci zapaluje cígo(!). A další a další Nicovy kreace, hlavně ty ožralecký. Těžko říct, kde končí sranda, ironie, nadsázka, nebo snad jakýsi fantasmagorický dadaismus a začíná absurdita a regulérní scénáristické šílenství. Nejeden filosoficky založený divák pak možná ocení i zápletku s leitmotivem kabalistického učení o těhotenství duše, zvaného ibur. A k tomu všemu mj. hraje sám mistr Angelo B., takže se u mne v jednu chvíli dostavily silné reminiscence na Twin Peaks. Prapodivný galimatyáš, multižánrový eintopf, prostě strašlivá konina, ve které aby se čert vyznal => za mě vrcholná a bezvýhradná spokojenost. Ta seňora Pulera je zaručeně hodně zajímavá baba. ()

Morholt

Tak když to tak vezmu kolem a kolem, tak ono to není vymyšlené úplně špatně, ale to je asi tak to jediné pozitivum, které se k tomu dá napsat. Jinak je tu špatně úplně všechno a režisérka má málo vídaný talent nudit v jakékoliv situaci. Cage se sice občas objeví v koukatelných filmech, ale tady je zpátky u dna a u Franky Potente tohle beru jako politováníhodný úlet. 10% ()

Martin741

len vyborna Franka Potente /Lola bezi o zivot, Bourne identity 2002/ to udrzuje nad hladinou zumpy, Klec si moze ruku podat so Segosom /Seagal/. 20 % ()

bourec

Jen o chlup se tenhle paskvil vyhnul označení odpad.Asi kvůli australance v roli dcery,a z určitý zašlý úcty vůdči Nickovy.Čistě filmařsky je to hnůj jak prase.10%. ()

Corpsegrinder odpad!

Četl jsem že to na festivalech sklidilo potlesk ale nevěřim tomu, ledaže by se všichni plácali přes hlavu že tuhle sračku vydrželi do konce. Je to nudný, nezáživný, kamera absolutně bez nápadu, scény se vlečou, nic se neděje, do toho tam Nic Cage každý dvě minuty šoustá což je poprvý vtipný ale postupně se to dost rychle ohraje. Příběh je naprostá hloupost. V pár momentech to asi chtělo bejt cool ale spíš to vyznělo trapně. Je tam jeden nenápadnej meta joke na Cage a on sám se na konci jen tak mimochodem docela luxusně podpálí digitálním ohněm, takže když už nic, tak přetáčejte na posledních pár minut. ()

MickeyStuma

A máme tu zase něco o reinkarnaci. Nadpřirozený romantický thriller mající však s nadpřirozeným romantickým thrillerem pramálo společného. Jedná se o nezávislý film, který tak podle toho také vypadá. Scénář jako by byl splácán na koleně, ve kterém autor ani nemá sebemenší snahu vysvětlit, proč se určité věci dějí tak, jak se dějí a v jakém smyslu. O dramatizaci sice nouze není, ale napětí se každou minutou kouše do rtu. Dějový zmatek se odvíjí tak rychle, že pokud divákovi náhlé zazvoní telefon a podívá se kdo otravuje, za těch pár vteřin přijde o tolik věcí, že v tu ránu nepochopí už vůbec nic. Komediální chvilky jakoby nemohly dosáhnout své zábavnosti a naopak momenty dramatické spíše budí dojem trapného úsměvu. Nicolas Cage, který se poslední dobou právě dal na nezávislé filmy, dělá co mu scénář dovolí, ale v takovéto chaotické zběsilosti má stejně divák problém všemu náležitě porozumět. Naprosté šílenství nenahrazuje slabý příběh, který je těžkopádnější než jak vypadá. Jedinou otázkou v tuto chvíli je ta, jak skvělá byla původní myšlenka tohoto projektu. V daném odvětví určitý potenciál má, ale to by nesměla být natočena tak levným chaotickým způsobem. Námět je dobrý, ale zpracován skutečně trestuhodně. ()