Epizody(23)

Návratem skrz jinou časovou linku jsme svědky neúspěšných pokusů excentrického a šíleného vědce Rintarou Okabeho, aby zachránil Makise Kurisu. Zdrcen bezmocí změnit nepříznivý osud se vzdá svého vědeckého alter ega a rozhodne se pokračovat v běžném životě, smířen s tím, že Makise už nikdy neuvidí. Když už to vypadá, že se Okabemu podařilo na svou bolestivou minulost zapomenout, potká se se známou Makise, která mu poví o jejich novém přístroji. Ten je schopen ukládat paměti a vzpomínky lidské bytosti, aby následně dokázal nasimulovat onu osobu se všemi charakteristikami. Plný naděje se Okabe pouští do testování simulací Makise, které mu přináší jen další muka a nečekaná utrpení. (Scalpelexis)

Recenze uživatele Starletka k tomuto seriálu (1)

Steins;Gate 0 (2018)

Tak tudy opravdu ne, přátelé. Ale začnu pozitivy: Co mě osobně potěšilo nejvíc je návrat tíživé atmosféry s ještě větším nádechem deprese v podobě chování hlavního hrdiny, protože tohle opravdu není ten Okarin, na kterého jsme zvyklí. A všechno opět velmi dobře podkresluje soundtrack a líbivá animace. O to hůř je na tom ale děj a celkové tempo. Protože v první půlce se (až na opravdu velmi, VELMI výjimečné chvilky) naprosto nic důležitého neděje, všechno je prokládáno otravnými VN momenty, všichni musí být strašně tsundere, drtivá většina postav je zde zas a znova pouze na okrasu a i všechny ty "strašně překvapivé zvraty" jsou strašně předvídatelné. A když už si konečně, KONEČNĚ říkáte, že by se to mohlo zlomit, vzápětí přichází sleepover díl, ve kterém si dámy navzájem osahávají vnady a já ztrácím trpělivost. Drop po 11. epizodě a 4/10 ()