Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(3) / Epizody(21)

Obsahy(1)

Dramatický seriál s prvky neo noir komedie vypráví příběh Relua, který poté, co se zaplete do nebezpečného světa bukurešťské mafie, musí žít dvojí život - pro své blízké je obyčejným taxikářem a mimo to vymáhá poplatky pro mocného mafiána. Relu Oncescu (Șerban Pavlu) je muž se smyslem pro rodinu. Je ženatý, má dvě děti a vede dvojí život. Pro své blízké je jen obyčejným taxikářem. Nikdo z nich nemá sebemenší tušení, že by si mohl přivydělávat jako výběrčí poplatků pro místního mafiána Căpitanua. Oba světy, v nichž se Relu pohybuje (ani jeho rodina ani bukurešťská mafie), o sobě navzájem nevědí. Reluovi se daří mít všechno pod kontrolou, ale ne dlouho. Poté, co nešťastnou náhodou zabije člověka, se pokusí vymanit z osidel temného podsvětí, nedokáže však najít cestu ven. S každým dalším dnem se jeho tajemství stává neudržitelnějším a lži začnou pomalu vyplouvat na povrch. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Komentuji / recenzuji po třech sezónách. // Provedení tohoto seriálu ve mně zanechalo smíšené pocity. První sezóna mě posadila na zadek, protože jsem tak luxusní seriálový zážitek od rumunských tvůrců fakt nečekal. Rumuni pojali seriál po svém a vytvořili krásně civilní záležitost s uvěřitelnými postavami, dějem i dialogy, která mi dovolila, abych se nechal dokonale vtáhnout do příběhu. Pak se ale stalo HBO a všechny výše zmíněné klady se začaly v průběhu druhé řady ze seriálu vytrácet, aby byl tento proces dokonán ve třetí sérii. To, co začalo tak skvěle, se mi ve svém průběhu a závěru(?) postaralo o nejedno zklamání, a to mě vážně mrzí a štve, protože tohle mohl být setsakra dobrý počin. / Poučení: Peníze (nebo spíš ti, kdo díky nim rozhodují) kazí nejen lidi ale i seriály. ()

Renfield 

všechny recenze uživatele

I když neznám místní poměry, řekl bych, že tohle je realita. Hned úvodní část rychle uvede do děje a postupně představí důležité postavy. Není zde příliš prostoru pro různé vztahy, naopak tu má své místo černý humor, který se sem tam objeví a nejčastěji je tomu tak právě v prvním díle. V dílech následujících se už více dozvídáme o problémech a životech jednotlivých postav, přičemž drsnost celého dění zůstává. Herci jsou výborní, až mi přijde, že to snad ani nejsou herci, ale skuteční mafiáni. Stejně tak výborná je i kamera, která svým často reportážním stylem lépe vtáhne do děje. Igor Cobileanski překvapil, Stíny jsou lepší než náš Mamon a to hlavně díky té atmosféře, která je přesně taková, jaká by měla u podobně laděného seriálu být. Na závěr nesmím opomenout úvodní sekvenci, už ta dává tušit, že půjde o něco výjimečného... výborně provedená a to i hudebně. 75% ()

Reklama

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Můj první rumunský seriál, který mohu hned doporučit. Prví díl sice nic moc mimořádného neslibuje, od druhého už je to jen lepší a lepší. Drsné, přesto domácky podané. Relu je skutečně samorost, dokonce mě ani nenapadá nikdo, komu by se z filmových gerojů podobal. V anotaci se píše, že je to muž se smyslem pro rodinu - v tom případě by mě ale zajímalo, jak by se měla chovat a vyjadřovat postava, která smysl pro rodinný život nemá ... :) Jeho manželka Gina ale naštěstí nebyla žádná chudinka. Úvodní minuty posledního dílu byly ale až příliš kruťácké - rumunský bejvák, kdy mučení hosta jakoby nic přihlížejí všichni členové rodiny včetně dětí, můj žaludek velel bleskem přetočit. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Prvá séria bola fantastická, krochkal som pri tom blahom. No ako sa príbeh vyvíjal ďalej, tak to začalo ísť z kopca. Druhá séria ešte ušla, no tretia bolo už pomerne fiasko. Keď sa upustilo od pohľadu hlavnej postavy chudáka taxikára a réžia sa snažila pozerať na udalosti tak akosi celkovo, tak to začalo byť čím ďalej tým viac menej pútavé. Na druhú stranu ale oceňujem tie miestne reálie a atmosféru života Bukurešti. To bolo super. Priemer. 60/100 ()

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

HBO je značka, která zaručuje kvalitu. A nemusí se jednat pouze o její americkou odnož. Umbre (Stíny) z produkce HBO Europe je syrové drama z drsného podsvětí zkorumpované Bukurešti. Sledujeme Relua, otce od rodiny, který žije dvojí život. Pro svého mafiánského bosse je to spolehlivý vymahač dluhů bez závazků, pro svou ženu a dvě děti pro změnu taxikář, který má co dělat, aby rodinu uživil. Všechny postavy jsou zahrané tak úžasně civilně, že z toho chvílemi mrazí. Zvláštní poklonu si zaslouží Puiu (Stefan Velniciuc), Reluův mentor, který si každou scénu doslova krade pro sebe. Vážně doufám, že se Umbre dočká druhé série, protože věřte tomu, že po zhlédnutí první řady budete chtít víc! (Premiéra na HBO CZ - Srpen 2015) EDIT: Druhá řada je o dvě epizody kratší a v jistém smyslu i extrémnější, ale mám z ní rozporuplné pocity. Chybělo mi víc "strýce" Puiu, který v první řadě patřil k nejlepším postavám. Nicméně hodnocení měnit nehodlám, protože Umbre je stále na evropskou produkci ojedinělý úkaz. ()

Galerie (533)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama