VOD (1)

Lidi s nadpřirozenými schopnostmi jsou v tomhle městě pod přísným dozorem policie. Jeden z nich se přesto dá na dráhu zločinu, aby pomohl těžce nemocné matce. (Netflix)

Trailer 1

Martrix

Na nízkorozpočtové sci-fi to nebylo špatné. Ten mix kriminálky a sci-fi fungoval překvapivě dobře. V první půli nám byl vcelku pěkně představen svět a la Xmutant. I když to mělo občas béčkovější chvilky...nijak mě to neuráželo. Ta druhá polovina byla spíš klasická lupičárna ozvláštněná schopnostmi některých postav. To bylo taky vcelku v pohodě, jenže v poslední třetině se tvůrci rozhodli zahrát na rádobydramatickou notu o umírající mamince, nápravě synka... . Že krimi vytlačilo sci-fi bych pobral, ale když se pak ke krimi přidalo melodrama... . Je to škoda, ale i tak mě nijak nepálí dát 3*. Tau, které jsem viděl včera, bylo asi horším filmem. PS: Otázka POMA, pro koho se tohle točí...mám za to, že pro rodinné příslušníky tvůrců, pro lidi, kteří ponocují do rána a jsou schopní sledovat i tyto kousky, nasazené do nočního vysílání...ale hlavně to točí tvůrci sobě pro radost a aby si mohli vyzkoušet, jestli by zvládli větší projekt. ()

EvilPhoEniX

Jeff Chan natočil kraťas v roce 2016 a jelikož měl úspěch rozhodl se natočit celovečerní film a je to velmi příjemné Sci-Fi Béčko. Film má zajímavě vymyšlený svět, který se náhodou podobá nedávnému Freaks ( X-meni z druhé strany), akorát zde policie má roboty, ve vzduchu hlídkují drony, obyvatelé ničí nová droga Psyke a lidé se superschopnostmi nemohou normálně pracovat a pokud pracují, je to ilegální a mohou být zastřeleni. Hlavní hrdina dokáže ovládat elektřinu a patří mezi nejschopnější ve svém druhu a kývne na černou prácičku pro jeden místní gang a jelikož se stane díky schopnostem užitečný, začne pro ně "pracovat", dokud se to klasicky nezvrtne. Scénař mohl být zajímavější, nezlobil bych se kdyby měl film o půl hodinu navíc a dobře zvolené téma lépe využil, ale jestli Vám stačí dobrý nápad, sympatický hlavní hrdina, skvělá technická stránka a velmi solidní akce, tak byste měli být spokojeni jako já. 7/10. ()

mzss1

(70%) Celkovým námětem a nástřelem děje to připomene skupinku X-menů, kteří mají všelijaké super schopnosti. Hlavní hrdina filmu Robbie Amell zde nápadně připomíná mládí Toma Cruise z období jeho starších filmů viz Top Gun apod. A policejní roboti jsou zde téměř identičtí jako ze sci-fi snímku Chappie. Takže leckdo může o tomto nízkorozpočtovém béčku tvrdit, že je to vykrádačka různých áčkových záležitostí atd. Jenže já se stavím spíše ke spokojenějším divákům. Děj to moc originální nemá (holt co se dá nového v dnešní době točit – ne vždy se to povede), ale přesto je to zábavné, má to svůj styl a nenudí to. Stále se něco děje, neříkám, že je zde akce nonstop, ale je hezky rozložena po celém rozsahu filmu. Je natočena dobře, technická stránka je v rámci možností bezchybná. I to má slušný hudební doprovod. Herci jsou takoví průměrní, ne každý zaujme. Třeba takový Sung Kang, kterého známe ze série Rychle a Zběsile, kde hrál postavu Hana. Tak právě zde mi vůbec Kang neseděl – byl zde strašně nevýrazný + celá ta linie okolo policie mi zde přišla zbytečná. Hlavní herec R.Amell jak už jsem připomínal, který je zde podobný Cruisovi se určitě snažil, ale též mi moc neseděl, přesto jsem jeho motivy, co dělal, chápal. No, ohraný děj, slabší herecké obsazení – to se dá vytknout, ale není to až taková hrůza. Jinak si nemůžu moc výrazně stěžovat. Já se bavil, opravdu je to na béčkové poměry slušně natočeno, nenudí to, tyhle postapo mám rád. I finále bylo slušné. Na hraně mezi 3 a 4*, ale nakonec tu slabší čtvrtou hvězdu, ale zaslouženou s radostí udílím. Někdy se na to možná ještě jednou podívám. ()

M.i.k.e

potenciál na slušné béčko tu sice byl, ale tvůrci se rozhodli ho nevyužít a výsledkem je tak nevýrazná a nudná polosci-fi líznutá x-meny z wishe, která nenabídne jediný výraznější moment a z hlavy se vykouří dřív než doběhnou závěrečné titulky. Ale ono taky co čekat od filmu kde je nejlepší "herec" Stephen Amell (ten se sem ale jinak dost hodí, protože Code 8 je podobné X-Menům asi jako Arrow Batmanovi)...40% ()

TesterX

Za mě teda překvapivá pecka. Hrozně mě bavilo, že se jedná vlastně o syrovou heist kriminálku s dramatickou linkou, která scifi prvky používá jako něco běžného, doprovodného, ale není to nic, na co se prvoplánově zaměřuje, viz různí xmeni, avengers a další pičusové v modrých slipech. Tady jsou postavy z masa a kostí, dobří, zlí, nerozhodní, zatlačeni do kouta pod vývojem situace, s veškerými lidskými pochybnostmi. Škoda, že je to tak všechno předvídatelně přímočaré, nicméně to funguje dobře a opět se divím, proč se takový snímek s širokoúhlým záběrem publika nedostane do kin a místo něj tam hnijou neskutečný sra*ky. imho je tohle adept na pokračování. ()

• Financovanie filmu prebiehalo formou tzv. crowdfundingu. Tvorcovia žiadali 200 000 amerických dolárov, nakoniec dostali takmer 2,5 milióna. (Real Tom Hardy)