VOD (1)

Lidi s nadpřirozenými schopnostmi jsou v tomhle městě pod přísným dozorem policie. Jeden z nich se přesto dá na dráhu zločinu, aby pomohl těžce nemocné matce. (Netflix)

Trailer 1

TheEvilTwin

Původně jsem měl strach z tuctového nápadu a vykrádačky Xmenů, ale už po pár výborných úvodních minutách se rozplynul a až do konce jsem seděl zarytý do sedačky. Velkým tahounem jsou mladí, sympatičtí a neokoukaní herci, kteří se dokonale zhostili svých rolí. Svět je výborný, schopnosti nápadité a vizuál obdařených i policejních superbotů je špičkový. Stejně tak děj, kdy je dostatek akce (místy i násilí) a menší prostor se najde i pro citovou stránku. Být trochu údernějšího a konkrétnějšího zakončení, pálím plných 5, protože takhle mě film už dlouho nezaujal a Jeff Chan si u mě šplhnul. ()

Martrix

Na nízkorozpočtové sci-fi to nebylo špatné. Ten mix kriminálky a sci-fi fungoval překvapivě dobře. V první půli nám byl vcelku pěkně představen svět a la Xmutant. I když to mělo občas béčkovější chvilky...nijak mě to neuráželo. Ta druhá polovina byla spíš klasická lupičárna ozvláštněná schopnostmi některých postav. To bylo taky vcelku v pohodě, jenže v poslední třetině se tvůrci rozhodli zahrát na rádobydramatickou notu o umírající mamince, nápravě synka... . Že krimi vytlačilo sci-fi bych pobral, ale když se pak ke krimi přidalo melodrama... . Je to škoda, ale i tak mě nijak nepálí dát 3*. Tau, které jsem viděl včera, bylo asi horším filmem. PS: Otázka POMA, pro koho se tohle točí...mám za to, že pro rodinné příslušníky tvůrců, pro lidi, kteří ponocují do rána a jsou schopní sledovat i tyto kousky, nasazené do nočního vysílání...ale hlavně to točí tvůrci sobě pro radost a aby si mohli vyzkoušet, jestli by zvládli větší projekt. ()

Solverino

Jedna hvězda navíc za efekty (hlavně ty policejní droidi, ti jsou super), jinak celkem průměrná podívaná, není to vůbec špatný, jen na mě moc "krásní" herci. To nemám rád, tak to v životě nevypadá, to jsou spíš pohádky pro náctileté... škoda. Jinak dobrý, trochu ve stylu Districtu, ale ten byl syrovější a špinavejší = tedy lepší. Taky to nemá happyend, což hodnotím pozitivně. ()

TheSpearCZ

Konečně jsem se po téměř třech a půl letech čekání od skvělého krátkometrážního snímku ze stejného prostředí dočkal celovečeráku, který by ani nevznikl díky crowdfundingu a musím konstatovat, že jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Jedná se o takové nenáročné Sci-Fi béčko, na které se pěkně kouká. Samotný nápad tohoto světa je skvělý, ale neřekl bych, že se tu úplně podařilo využít potenciál a film mohl mít úplně v klidu přes dvě hodiny. Herci tu úplně nezáří, chybí tu postava, která to vezme na sebe. Robbie Amell má určitě potenciál, ale tady mě teda nijak neuchvátil. Za to mě spíše potěšil jeho starší brácha Stephen/Arrow a sympatický Sung Kang. Škoda scénáře, který to bohužel poslal do kolen. Čisté 3* ()

Xmilden

Hrozně moc bych si přál mít Code 8 víc rád. Zpočátku se to tváří hrozně ambiciózně, jenže mám takový dojem, že kdybych shlédl kraťas z roku 2016, tak bych minimálně dostal stejné uvedení do světa vylepšených lidí s tím rozdílem že jako nášup bych nedostal velmi fádní příběh se špatným hercem, který není schopný utáhnout celovečerák. Hudební složka se vskutku snaží vykrádat dokonalé Drive. Body musí jít zákonitě dolů. 40% ()

• Financovanie filmu prebiehalo formou tzv. crowdfundingu. Tvorcovia žiadali 200 000 amerických dolárov, nakoniec dostali takmer 2,5 milióna. (Real Tom Hardy)