Major Grom: Morový doktor

• Rusko Major Grom: Čumnoj doktor (více)

Policejní major Igor Grom je v celém Petrohradu známý svým nezlomným přístupem ke zločincům všeho druhu. Všechno se však dramaticky změní poté, co se v ulicích objeví osoba s maskou morového doktora. Prohlásí, že toto město zachvátil mor korupce, zkaženosti a bezpráví a začne odstraňovat všechny lidi, kteří unikli trestu pomocí peněz a vysokého postavení. Společnost je rozrušená a policie bezmocná. Poprvé Igor čelí problémům při vyšetřování, jehož výsledek může určit osud celého města. (Televize Seznam)

Diaconix

Oproti Kosmobalu přyjemne překvapeni ze země rudeho obra a nebyt azbuky, aji bych věřyl, že tu je dalši Marvelofka., ale bacha… bez LGBT,  bez kakaa, až mam veselo v gaťach, že se sajuz neboji natočit film a nam par ještě normalnim naservyrovat pohodovu oddechofku. Oproti udernickym šlagrum minuleho stoleti velka změna a druhy dych ruzkeho filma. Bravo sudruzi. Zdař buch! ()

Kyrgyzstanec

Překvapivě povedená směsice žánrů, já bych řekl Disney remake Batmana od Dostojevského. Trailer působil jako neskutečně poutavý duch doby, a tak mě hodně zajímalo, jaký narativ může vůbec film Rusko-netflixí produkce držet. A zábavnosti dostál, politice se ovšem tudíž logicky vyhnul, jak mohl. Je zajímavé, jak je fakt každý film nucen vyjádřit poslední scénou stanovisko autora a stanovisko "umírněných reforem" se mi líbí, ale s pohádkovou hudbou to dává celému filmu vyznít jako reklama na Subway. ()

Sopholojong

Audiovizualne premakanejsie uvodne titulky v ziadnom inom filme tento rok nanajdete. Krasa! Lenze... Tato "sojuzska" komiksovo-detektivna divnoparodia nevie ci chce byt temnou kriminalkou o chytani (alebo zisteni identity) az "batmanovskeho" superhrdinu, komiksovkou o chytani zloduchov alebo vypovedou o sucasnom stave Ruska (sveta) ohladom nenazratych a podvodnickych korporacii, krytych vladou a sudmi. Mlady detektiv by sa skor hodil do nejakeho erotickeho filmu typu 365 Days (charizmu ale ma), cervenovlaska-reporterka nevie hrat, sidekick- novacik u policie na smiech. Rejza toci rutinne ako v Amerike Brett Ratner a scenar bol vytiahnuty niekde zo "suplika" z nazvom Zabudnute devatdesiatkove scenare. Vizualne solidna jednohubka od Putinovcov. ()

stanyko

Takto sa maju robit filmy. Rusky major Grom strci do vrecka poslednych 20 rozvarenych marvel tragedii. Malo to smrnc, napad, humor, sviznost, zvrat, super kamera a efekty, kvaline postavy aj hercov a zaobislo sa to dokonca bez vlezlej ideologie, trapneho patosu ci nacionalistickej propagandy o svetovom policajtovi. Myslim si, ze toto by sa dnes uz v holywoode nikto neodvazil natocit. ()

PlaCzech

Nevím jestli mi korona neovlivnila dlouhodobě chuť, ale tohle se mi fakt líbilo. Chvilkama zajímavá kamera, až jsem si vzpomněl na Guye Ritchieho, docela fajn výběr muziky, fajn hlavní hrdina, jehož design a provedení fakt žeru, prostě super! Fajn letní akční jednohubka na letní večer. Doufám že jim to vyjde a bude dvojka. ()

ouki81

Sherlock Holmes chytá Batmana... Už to tu zaznělo,ale jinak se to opsat nedá. Naštěstí to nenatáčeli amíci,takže se tento film nemá šanci zařadit mezi x jiných které každoročně chrlí Netflix. Tahle adaptace si uchovává určitý punc jakési "ruskosti". Ať už je to zdrobňování jmen, ukázky zcela nezakryté korupce a beztrestnosti některých boháčů (to samé je i v améru,ale tam se to snaží ukrývat,protože v "kolébce svobody a demokracie" přece nic takového neexistuje), nebo nezaměnitelná aura ruských měst, ve které se snoubí moderní design s pozůstatky sovětské éry paneláků i carské éry výstavných paláců. Navíc, film velmi správně poukazuje na nebezpečí které můžou představovat (a představují) sociální sítě. Nemusí jít jen o to udělat z padoucha hrdinu a naopak, i když je otázka na kolik je v tomhle filmu padouch padouchem. Sociální sítě mají v dnešní době moc zcela převrátit lidský život. A to je podle mne hlavní varování vycházející z tohoto opravdu povedeného díla. ()

Heywood

Major Grom je ruský nářez. Jistěže jde variaci na Batmana, ale tohle se známé americké produkci vyrovná. A navíc to má také ta „skrytá poselství“, které z komiksu nakonec dělají více, než jen bezduchou zábavu. Výborně natočené s nádherným Petrohradem, místy s humorem, který dramatičnost odlehčuje, s hrdinkou, která je sexy a chytrá a příběh nezklouzne do připitomělých sexuálních (nezřídka zbytečných) scén, které si v Hollywoodu zbytečně pěstují. Zvláštní poselství film vysílá i dnešnímu Rusku, protože o korupci mocných oligarchů si vykládat nemusíme. Hlavní herci přejemní a uvěřitelní, barevný tón filmu podmanivý, hudba výborně doplněná a teď spoiler, takže nečíst: Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona z roku 1886 opět ožívá. Ocenit je možné kompars i to, že film se nebojí ukázat obě strany mince, tedy rozmařilost i špínu, jak to u dobrého komiksu očekáváme. 75%, takže 4 hvězdy. ()

Dr.Love

Ground control to major Tom ech Grom. Naštěstí to není tak hrozný jak jsem očekával jen délka je totálně ubíjející a občas jsem měl pocit že scénarista už nevěděl jak natahnout scény takže se dialogy někdy tváří jen jako vyplně do prázdna. Vtipné, ale někdy rusky paličaté dílko. Potěší a neurazí. ()

leafroller

Další ruský film, který mě potešil. Akční, profesionální, dobrý střih, občas trochu infantilní. Je zajímavé, jak málo ruských filmů se dostane do mého dosahu, a jak moc z toho mála mě potěší. Nicméně udělat badguye z majitele úspěšné sociální sítě, který pronásleduje zločince, na něž je zákon očividně krátký, mi dělá jistý zmatek v chápání motivace a také pointy filmu. Vážně jsem byl nadšený, že to Rusové nandají Američanům i v pojetí Batmana, ale vydali se překvapivě úplně jiným směrem. ()

Jeff_Geiger

Ja teda fakt nevim. Asi jsem divnej, ale takovyho Morovyho doktora by potrebovalo kazde mesto a kazdy stat jak sul. Jak mam potom fandit Gromovi, jakozto hlavnimu hrdinovi??? ()

AlesNitram

Ruská akční komiksovka 😳 chápeš to? Taková pecka 💯😀 jako wow, Netflix překvapil 💪👍 okamžitě!!!!!!!! CHCI POKRAČOVÁNÍ JAKO !!! 😀 ()

janmatys

Grom, Igor Grom. Na tento typ filmů se kouká kvůli zábavě, a přesně to divák taky dostane. Možná by příštího Bonda měli točit kolegové z východu, aby to nebyl černý transsexuální homolesbický hybrid - přeci jenom amíci už zvládli vytvořit i teplýho Sherlocka, a jejich lgbtq+ a genderová tvořivost bohužel nezná mezí, což již dokázaly i dotazy typu proč nejsou černoši v CZ počinu Kingdom Come - no nic, zpět k filmu. Ruský Jason Statham podává obstojný výkon, a jeho postava, říznutá Holmesem a Bondem je přesně to, co dodává filmu patřičnou šťávu. Děj odsejpá, akce je dostatek a příběh sám o sobě také není špatný. Jediná trochu otravná věc je to ruské oslovováni jménem i příjmením zároveň, ale přežít se to dá. Vynahradí vám to třeba ta rusovlasá štika s nohama modelky, co tak ladně proplouvá coby vedlejší postava, a druhý parťák nakonec také nebyl nejhorší. Za mě jednoznačně kvalitní pohyblivé obrázky, co zabaví a utečou i přes delší stopáž - jenom houšť a větší kapky! ()

evita_

Nuž akoby som to…malo to byť minimálne o 45 minút kratšie. Ku koncu som už zrejme viac dúfala nech sa to skončí, ako sledovala film. Ja rozumiem, že snaha tam bola, a aj peniaze, lebo to vyzeralo fakt premakane. Ale chýbalo tomu niečo, čo by dodalo šťavu. Žiaľ. Ale, nie je všetkým dňom koniec a nabudúce sa možno ruskej kinematografii zadarí lepší kúsok… ()

Hansolo35

Po záplavě amerických filmů jsme se na ruský film docela těšili. Už jen z toho důvodu, že tam snad nebude povinné obsazení černoch- žena- gay- asiat. Černoch se tam sice mihnul, ale byl (světě div se!), za mřížemi. V západních filmech už smí být pouze supergeniální, prezident, kapitán lodi. Dali jsme tomu filmu daleko víc času, než u jiných snímků. Bohužel. Efekty jsou na úrovni, ale scénář psal někdo po lobotomii. Nebylo jasné, zda jde o komedii (asi dvakrát jsme se zasmáli), akčňák, sci-fi, komiks...ale jasné je, že to může nudit za vlast. Nulový příběh, nudný hlavní hrdina... škoda času. Je to škoda, protože po vizuální stránce rusové drží krok. Po stránce příběhové stále za ruské best of lze považovat Mrazíka. ()

jabbo123

Utahaný, bez rytmu, zmatený, bez pointy. Asi tak bych charakterizoval ruský pokus o akční komiksový blockbuster. Jako když vám někdo řekne vtip a vy marně čekáte na pointu, zatímco řečník už všechno řekl. Tak takové to trapné ticho, než vám dojde, že to je celý vtip - přesně tak nějak jsem se cítil po celou dobu sledování tohohle majstr štiku. Má to pár docela chytrých a zajímavých konceptů (asi dva), které jsou ale tak nešikovně a humpolácky provedené, až je vám za hlavní aktéry téhle taškařice, skoro trapně. Zhruba dvě docela obstojné akční scény, 10 minut na začátku a 5 minut před koncem, pohřbívá nesmírně unylá, nudná a utahaná výplň, která se navíc snaží být zatraceně cool a vtipná po vzoru Marvelovek. Až nato, že to zase vůbec nefunguje. Naprosto ploché, klišovité karikatury postav si ke mě vůbec cestu nenašly. Z trailerů a obrázků jsem čekal úplně něco jiného a celé to pro mě přestalo fungovat v okamžiku, kdy se provalí hlavní "zvrat" celého filmu a když se poté onen "zvrat" pokusí autoři "zvrátit" na druhou, už jsem se jenom chytal za čelo. Tohle se, soudruzi vůbec nepovedlo. Dvě hvězdy za jeden vtip, který docela ušel a asi dvě docela zajímavě řemeslně zpracované scény. Zásadně nedoporučuji nikomu. 30%. ()

Rozarka18

Kde je vôľa, tam je cesta. A kde sú peniaze, tam je všetko. Vlastne ani nie. Kde je príbeh? No, stojí na vratkých nožičkách. Ani herecké výkony nestoja za veľa. Vlastne to celé pôsobí ako panoptikum mesta Hollywoodského. Rusi by mali ostať pri svojich nostalgických scenároch, ktoré sú mimochodom veľmi slušné. Za technickú stránku 3*, ale aj tak je to slabota. ()