Spjaščije

• Rusko Спящие (více)

Série(2) / Epizody(12)

Seriál Spiaci agenti, je fiktívnym príbehom, ktorý začína teroristickým útokom na Ruské veľvyslanectvo v Líbyi, pri ktorom zomrie 17 diplomatických zamestnancov. Útočili ľudia miestneho poľného veliteľa Ahmeda Salima. Ruská spravodajská služba FSB pri zásahu v Salimovom dome našla u jeho syna Fataha video s informáciou o pripravovanom teroristickom útoku v Moskve. Ústrednou postavou seriálu je Andrej Rodionov ktorý útok na veľvyslanectvo prežil. Pre FSB pracuje ako špecialista na blízky východ a antiteroristickú činnosť. Po pätnástich rokoch služby na blízkom východe sa vracia späť do Moskvy, kde dostane za úlohu zistiť viac informácií o pripravovanom útoku. V priebehu vyšetrovania Rodionov prichádza na to, že isté udalosti, ktoré majú spojitosť s útokom na ambasádu v Líbyi, sa nedejú náhodne, ale sú súčasťou viacstupňovej operácie pravdepodobne zahraničných spravodajských služieb, ktoré sa začali sústreďovať okolo pripravovaného rusko-čínskeho kontraktu na veľkú stavbu plynovodu, ktorý je tesne pred podpisom. Súčasne s tým sa odvíja aj Rodionov osobný život, nakoľko po pätnástich rokoch sa stretáva so svojou starou, nenaplnenou láskou Kirou, ktorá je dnes manželkou jeho dobrého kamaráta z mladosti. (RTVS)

F-red

Jedno je isté: Toto sa ani v Čechách, ani na Slovensku v TV nikdy neobjaví, ale na druhej strane je pravdepodobné, že sa o tom bude veľa hovoriť ako o propagande, takže výsledok bude nakoniec taký, že to väčšina ľudí odsúdi bez toho, aby si to pozreli. Takto si tu žijeme v našom malom "peknom" mikrokozmose. ()

petikacka

Větší propagandistickou sračku jsem neviděla od dob CCCP...!!!....Otřesné herecké výkony, které byly, tak toporné, že topornější už může být pouze strom...To tlačení na pilu, kdožejetadynepřítel...USA ty byt zly...China ty byt továrišč i drug...S tím běžte do prdele...Toho jsme si myslím užili dost...A jestli si někdo myslí, že po uplynutí 30.-i let od "plyšáku" se v Rusku něco změnilo, tak se šeredně plete...Rusáci vždycky byli...jsou a budou...ROZPÍNAVÍ...Ten seroš to navíc ani nezkrýval...Bylo mi z toho fyzicky špatně a jenom jsem z utrpením čekala, až to KONEČNĚ skončí...Protože jsem chtěla vědět jestli do jde ještě více domrvit...A jde...Za mě 40% ()

Maniik88

Prvá séria bola zvládnutá oveľa lepšie. Spoznávali sme postavy, zamotávali sa do zložitej operácie tajných služieb, niektoré diely sme sa viac venovali postavám, niektoré samotnému vyšetrovaniu. Bolo to super. Hlavné miesto bolo Moskva a trochu veľvyslanectvo v Líbyi. Nie nadarmo pred začatím každého dielu je varovanie, že akékoľvek podobnosti so skutočnými postavami sú náhodné. Pretože to, čo sme videli v prvej sérii nápadne pripomína čo sa deje vo svete. Plukovník Andrej Rodionov a generál FSB sú moje obľúbené postavy. Ich herci vybraní super. No a záporák agent CIA tiež výborný. No musím uznať, že niektorí herci hrali toporne a neboli z tých najlepších. Zamrzelo len pár náhod a nelogičností a aj ten záver bol pritiahnutý za vlasy. Zaujímavé boli spovede postáv a zobrazenie Moskovskej smotánky. Druhá séria sa rozbehla ako smršť na 4 fronty. No mala iba 4 diely a všetko to bolo moc urýchlené, moc náhodné stretnutia a menej zaujímavá zápletka. Postavy sme už poznali, takže sa im moc pozornosti nevenovalo. Malo to pár skvelých momentov, ako vysvetlovanie Etana kolegom novinárom, ako zo všetkého zlého obviniť vládu, akými metódami a kľučkami (inak office mali v Prahe). Pašovanie ropy - paralela so Sýriou. Ak vznikne ďalšia séria, dúfam, že bude podobných kvalít ako tá prvá. Obdivuhodné, že RTVS odvysielala túto "Ruskú propagandu". ()

Bernhardiner

Kde se vzal, tu se vzal, do Moskvy dorazil šéf revolucí lásky a porozumění v nejrůznějších zemích světa a okamžitě aktivoval spící i naprosto probuzené milovníky státu horkého čokla. Z toho aby se jeden utopil ve vodce! Faktem je, že se jedná o dobrý studijní materiál i pro české bezpečnostní služby (pokud nejsou ideologicky zaslepené nebo Česko vůbec nereprezentující), poněvadž jsou zde skvěle ukázány způsoby majdanizování společnosti. Nutno podotknout, že to vypadalo velmi reálně, až na pár lehce nevěrohodných situací (Sokolovův konec) těžko hledat jakékoli námitky. Je zkrátka vidět, že na scénáři se podíleli i lidé, kteří toho v reálu zvládli víc než jen čtení špionážních románů. Pasáže, v nichž hrdinové řeší své vztahové problémy, se zdají být trochu nudnějšími, nicméně vcelku vhodně dokreslují morální úroveň jednotlivých postav. Co se herců týče, nemám vůbec žádný problém, vyzdvihl bych hlavně Alexandra Rapoporta jako architekta revolucí a zároveň si mi vždycky líbila hudba znějící snad pokaždé, kdy se objevil na scéně. Ano, je to typický souboj dobra a zla, nic nového pod sluncem. Je ale podán nepřijemně a syrově, zkrátka tak, jak to má být, navíc myšlenkově jsou mi zdejší kladní hrdinové blíže než jejich západní analogy. Vzhledem k tomu, že v topce seriálů mám poloprázdno, nemám problém tuto osmidílnou sérii do ni zapracovat. Není divu, že se točí už třetí řada, autoři zdá se mají námětů na rozdávání. 95% ()

Marius

Áno, je to propaganda, ovšem tak sofistikovaná, že si pri nej uvedomíte, že všetky náprotivky z druhej strany mláky sú vlastne rovnakou propagandou z druhej strany. Neskrývane prezentuje celý diapazón prostriedkov, ktorým tajné služby dokážu ovplyvniť verejnú mienku a to tak, že defenzíva môže vypáliť len zle alebo horšie. Ruské seriály sú niekde úplne inde a výborné na nich je že nie sú robené podľa jednej šablóny. 9/10 P.S. 15.9.2020 Veľká vďaka RTVSza odvahu, že to odvysiela. Teda, ak to vôbec v časoch problémov v Bielorusku a čajovej party Navaľného odvysiela. ()