Flego

Režisér Rowland V.Lee sa vrátil k osvedčenej látke a natočil dobrodružstvo syna grófa Monte Cristo. Znie to podivne, tvorcovia platili za autorské práva len preto, aby mal ich film zaručenú divácku pozornosť a podľa mňa to nebolo nutné. Snímok je svižne natočený a má spoľahlivú zápletku. Herecky je na slušnej úrovni, ústredná dvojica funguje dokonale, Louis Hayward sa vrátil k ďalšiemu "podivnému" pokračovaniu v roku 1946 The Return of Monte Cristo. Druhá recenzia. ()

kinderman

Zatímco adaptace Dumasova románu z roku 1934 dodneška ukazuje, jak lze sáhnout do objemné předlohy a natočit film s uměřenou stopáží, aniž by se vytratil duch knihy, "pokračování" je dalším z řady dobových filmů, které v dobrodružném žánru odkazují na situaci v Evropě na přelomu 30.a 40.let. Dokonce nechybí ani pakt o neútočení Velkovévodství Lichtenburg s Ruskem! A onen Monte Cristův syn je vlastně prototypem maskovaného superhrdiny: navenek se chová jako neškodný idiot (ten smích mě pokaždé dostal), ale pod jménem Torch (zakuklený jako Zorro) se hbitě prošermuje až do finále. ()