Skoro 70 let od vydání Wyndhamova románu Den trifidů je tu další z nekonečné řady jeho variací. Tentokrát jsem ale ovlivněný zejména tím, že jsem nedávno viděl dvě klasiky katastrofického žánru: Dobrodružství Poseidonu (1972) a Zemětřesení (1974) - a je fascinující, jak i tento "moderní" film z dílny Netflixu jede v přesně vyjetých stopách tohoto žánru a vlastně z klasické struktury vůbec ničím nevybočuje (snad kromě dvou časových linií). Dobré řemeslo, pramálo nového.(3.1.2019)

• Lacike

Je to taky strasne neoriginalny mix rôznych filmov. Hlavna premisa o nejakom smrtiacom bazmeku, ktory vas dozenie k samovrazde akonahle ho zbadate pripomina The Happening v ktorom boli pre zmenu smrtiace vetry. Naviac sledujeme dve casove roviny. V jednej sa dej odohrava v dome v ktorej sa snazi komunita niekolkych ludi prezit a zaroven so sebou nejak vyjst. To mi pripomenulo napriklad film The Mist, kedze aj tu sa stupnuje viac napätie medzi postavami a cakate, kedy niekomu z nich rupne v bedni natolko, ze ostatnych pozabija. V druhej casovej linii o par rokov neskôr sledujeme hlavnu hrdinku ako vychovava svoje deti behom ktorych musi riesit netradicne problemy. To pre zmenu pripomina film A Quiet Place. Medzi klady filmu by som zaradil technicku stranku. Najde sa tu par peknych trikovych scen. Film je brutalny tak akurat. Ziadne prehnane gore tu nie je, ale ani to nie je pre deti. Pravidla, ktore si film nastavi, dodrzuje, take v tomto ohlade ma logicke nezmysli nesrali. Samozrejme obcas nejaka postava zazmätkuje a urobi hlupost, ale to je akceptovatelne. Mal som s filmom dva hlavne problemy. Film sa berie strasne vazne a pritom je premisa obrovska chujovina. Ocakavam, ze nabuduce sa dockame filmu v ktorom budu ludia zomierat akonahle sa pri chôdzi postavia na pravu nohu (lavu nie, ta je v poriadku) a zaroven nebudu drzat hore lavu ruku (pravu môzu mat dole). Druhy problem som mal s postavami, ktore su priemerne prepracovane a ich konflikty proste film dostatocne neutiahnu. Takze vysledkom je tuctovy priemer. 5/10.(19.12.2018)

Rozhodně lepší jak nějaké tiché místo které nudilo, tohle bylo plné napětí očekávání a nebezpečí, spousty otázek, strašně na tu délku to rychle uteklo. Když už si myslíte že jste vyzrály nato co sami nechcete vidět tak ty potvory proti vám pošlou lidi no raději utíkat před zombie než zažít tohle. Samozřejmě bych bral vidět potvory ne jen na papíře ale i na živo, přesto jsem si film vychutnal co nejvíc to šlo, Sandra na to jak je stará překvapila a to hodně, takže to uzavřeme no prostě sám bych nevěděl co dělat a určitě bych to nechtěl zažít.(31.12.2018)

Namiesto tichého miesta prichádza slepé miesto. Ale to predbežné porovnávanie je aj celkom odôvodnené. Iba mi to prišlo o triedu slabšie (na druhej strane však určite lepšie ako priemerný THE HAPPENING, kde som paralelu taktiež vycítil). Lenže zatiaľ čo je Tiché miesto hororové, ľakačkové, s parádnou príšerou, tuto sa jedná skôr o čisté sci-fi, kde nás čakajú maximálne hojdajúce stromy a poletujúce listy, a kto bude čakať akčný spektábl, tak sa asi nedočká. Možno som to čakal strašidelnejšie, možno komornejšie a depresívnejšie (námet si to pýtal), ale nepochybne sa jedná o kvalitu s dobrou myšlienkou skvelými hercami. Chválim najmä dejovú líniu z prítomnosti, pretože najmä pri lesnej koncovke som už nejaké napätie konečne vycítil, zatiaľ čo dej z minulosti sa podľa mňa až nadmieru venoval postavám a ich vzťahom, kvôli čomu to trochu haprovalo. Keďže mi tie dve hodinky ubehli bez potreby pravidelných cigaretových prestávok, tak sa pridám k doterajším "štvorkárom", aj keď možno hodnotili len trailer :-)(16.12.2018)

Co konkrétně je myšleno škatulí na ptáky bylo vysvětleno poměrně záhy. Kdo je pešek, který chodí okolo a ty se na něj nesmíš koukat, protože kdo se na něj koukne, ten se hned odbouchne, se nedozvěděl nikdo a asi to bylo ku prospěchu věci. Solidní nápad se ale zbytečně utápí v nabobtnalé stopáží, která paradoxně ani nenabídne prostor k hlubší sounáležitosti s hlavními postavami. Nemám rád emoční vyděračství dětmi předškolního věku a od momentu, kdy si Sandra začne hrát na Štěpánku Hilgertovou a přitom se ani jedno pírko nesmočí, to s docela nadějným Slepým místem šlo definitivně z kopce. Chyběla jen čtyřčlenná záchranná skupina Daredevil, Wonder, Bocelli, Charles (myslím Ray, ne princ kvůli vzhledu Camilly Parker Bowles), které by tomu našeptávajícímu zlovánku zazpívala jeho práva z lístečku s Braillovým písmem a zatkla ho za obecné ohrožení..(7.1.2019)

• - Film vidělo za první týden na Netflixu přes 45 milionů lidí, což z něj udělalo rekordně nejsledovanější film na Netflixu do roku 2018. (hansel97)

• - Sandra Bullock uvedla, že měla při natáčení zakrytý výhled páskou přes oči okolo 50 % natáčecích dnů. (MeanWhile)

• - Sandra Bullock se učila veslovat až při natáčení filmu. (skoda)