Dlouho si to drží poctivý čtyři hvězdy, protože úvodní mayhem je výbornej a hodinka poté pořád slušně maskuje nelogický chování (nejen postav, ale vůbec všeho). Jenže poslední třetina se začne nepěkně vléct, což umožňuje divákovi přemýšlet nad každou kravinou, kterých narůstá úměrně s přepálenou délkou snímku. Teď už jen zbývá čekat na biják, kde na svět zaútočej hyper-bestie citlivý na sluch, na který se navíc nebude možno dívat, ani k nim čichat a už vůbec ne se jich dotýkat a ochutnávat je.(16.12.2018)

Pro mě na podobné úrovni jako Tiché místo (které se mi líbilo spíše o něco málo méně než odpovídá průměrnému hodnocení). I zde se najdou pasáže, v nichž si příčetný divák musí tak trochu poklepat na čelo, neboť chování postav zcela neodpovídá tomu, co by v daných situacích mělo smysl udělat (zkuste mi někdo vysvětlit, proč třeba někdo nedával pozor na toho černouška, který ve flashbacku dělal pokus s kamerami kolem domu). Celkově vzato se nicméně jedná o profesionálně zvládnutou práci se solidními hereckými a režijními výkony. Jen holt nelze očekávat úplnej masterpiece.(16.12.2018)

Namiesto tichého miesta prichádza slepé miesto. Ale to predbežné porovnávanie je aj celkom odôvodnené. Iba mi to prišlo o triedu slabšie (na druhej strane však určite lepšie ako priemerný THE HAPPENING, kde som paralelu taktiež vycítil). Lenže zatiaľ čo je Tiché miesto hororové, ľakačkové, s parádnou príšerou, tuto sa jedná skôr o čisté sci-fi, kde nás čakajú maximálne hojdajúce stromy a poletujúce listy, a kto bude čakať akčný spektábl, tak sa asi nedočká. Možno som to čakal strašidelnejšie, možno komornejšie a depresívnejšie (námet si to pýtal), ale nepochybne sa jedná o kvalitu s dobrou myšlienkou skvelými hercami. Chválim najmä dejovú líniu z prítomnosti, pretože najmä pri lesnej koncovke som už nejaké napätie konečne vycítil, zatiaľ čo dej z minulosti sa podľa mňa až nadmieru venoval postavám a ich vzťahom, kvôli čomu to trochu haprovalo. Keďže mi tie dve hodinky ubehli bez potreby pravidelných cigaretových prestávok, tak sa pridám k doterajším "štvorkárom", aj keď možno hodnotili len trailer :-)(16.12.2018)

Další filmový zářez na poli apokalyptických snímků, tentokrát překvapivě se Sandrou Bullock v hlavní roli. "Bude to drsné," říká Malorie právě s tváří Sandry na samém začátku příběhu a dívá se do kamery, jako by mluvila přímo k nám. Snímek je natočen na základě knihy  autora Joshe Malermana vydaného v roce 2014, kterého kritika označila jako nového Stephena Kinga. Lidstvo napadla neznámá síla a to zvláštním způsobem. Stačí se přirozeně jen dívat a dotyčný je z ničeho nic svoji vlastní vůlí donucen k sebevraždě. Příběh obsahuje dvě dějové linky. Samotný počátek a průběh paranormálního napadání lidstva a pokus o záchranu sebe a dvou dětí. Se zavázanýma očima. A právě to nám umožňuje  vidět současné dětí s pohledem na to budoucí, kde se hodně hraje s myšlenkou agorafobie. Napětí bohužel poněkud pokulhává, ale svou průměrností dějově, občas vypadající zkratkovitě, vyznívá nenáročně a vlastně i odpočinkově. Až finálová scéna krapet divácké nervy podráždí a pro větší prožitek nelze nedoporučit představu být v jejich kůži. O atraktivní film se vcelku jedná, i když se žádné překvapení nekoná. Postupné odkrývání záhady, proč samotná žena s dvěma dětmi pluje se zavázanýma očima na člunu po řece, kde hrozí nebezpečné peřeje a ve finále jak to nakonec celé dopadne, byl dobrý tah. Vyvolaná zvědavost o co jde tak nutí diváka sledovat snímek až do konce. Takže hromada strachu, sem tam nějaký ten emocionální prvek a dramatičnost. Snímek celkově nadšení nevyvolá, ale určitě za shlédnutí stojí.(19.12.2018)

Slušná podívaná, z které člověk občas chytá paranoiu. Jen zamrzí, že si Susanne Bier vybrala k rozvedení zrovna tu méně zajímavou část příběhu, kde se budují charaktery, ale ty dva nejzásadnější se dostanou ke slovu až moc pozdě. Proto pak závěrečná dvacetiminutovka po emocionální stránce úplně nefunguje.(18.12.2018)