Mnohem lepší než tematicky dost podobné Tiché místo. Má to sice pár slabších s logikou bojujících míst (už ten primární, totiž těhotná Sandra Bullocková ve svých 54 letech), ale dají se nad nimi, narozdíl od Tichého místa, celkem snadno přivřít oči...a o to tu jde především...(30.12.2018)

Sandra Bullock konečně ukojila profesní závist/mindrák směrem k herecké kolegyni Emily Blunt. Podala si pysky s Netflixem a vyprodukovala si (televizní) variaci kinohitu "Tiché místo". Vyztužena botoxem, mateřstvím a ženskou silou se vydala s drobotinou na nehostinnou řeku zlomit globální kletbu, na kterou dojel i Bystrozraký, takže k povinné výbavě patřily šátky přes bulvy, ale též ptáci v krabici, ale fakt opeření. Film je vyprávěn převážně v retrospektivní rovině, takže pendlujeme mezi zkázonosnými událostmi, k nimž došlo před pěti lety, a současností, bezprostředně po vypuknutí zkázy, kterou přinesla neviditelná monstra. Narychlo je divák seznámen s početnou skupinkou lidí, u níž není vyloučeno, že se bude tenčit i rozrůstat, vzhledem k těhotenství dvou členek. Film mně ve své podstatě nepřišel extra originální, má dvě hodiny, takže i trpí scenáristickými neduhy, je však kvalitně obsazen, přičemž Sádra dobře herecky sádruje a v dalších rolích vyniká zejména John Malkovich, a nadto se blýskla dobrou režií Susanne Bier. Příznivci speciálních efektů nebudou úplně u vytržení, neb monster si neužijí vůbec, jsou neviditelná, snad tohle pojetí podnítí jejich fantazii. Úmrtí jsou fádní, sice je doprovází i nějaká ta krevní kalužina, ale hnusem nikdo neomdlí. Kamera zkušeného Salvatore Totina si až nadstandardně umně vyhrává s důležitými momenty i úseky filmu. Nejblbější/dementní/banální je závěr, který určitě nepochválím, přičemž toleruji i několik logických klopýtnutí, kterým se nevyhnulo ani oslavované Tiché místo. A na hudební doprovod bych už příště neangažoval Trent Reznora, který nepředvedl ve stěžejních scénách vůbec nic podmanivého. Celkově se jedná o solidní podívanou, která ideálně podporuje vzkvétající žánrový růst (Tiché místo (2018), Perfect Sense (2011) a další). 8/10(6.1.2019)

Netflix opět ukázal růžky a naservíroval nám hororové drama, kde oproti Tichému místu se tentokrát nesmíme dívat, jinak z toho zešílíme a spácháme okamžitou sebevraždu. To mi přišlo o něco drsnější, když nemůžete nic vidět, než být naprosto zticha. Sandra Bullock tu táhne celý film a společně s drsnou atmosférou přidává filmu to správné kouzlo. Prolínání dějových linek určitě také nebylo na škodu.(3.1.2019)

Kdyby měli opravdu koule, tak nenechají Sandru chodit po apokalypse s umělýma řasama, ale oukej, občas se mi i dech zatajil. Tiché místo se mi nicméně líbilo víc, mimo jiné proto, že tam bylo mnohem méně vysvětlování slovem a mnohem více vysvětlování obrazem, hehe. A druhou věcí, která Bird Box docela ublížila, je přílišná délka: ty dvě hodiny vedou k redundantnímu nimrání se v nepodstatných odbočkách a vztazích, opakování nápadů a dublování pocitů (místo jejich stupňování) a to je škoda. Devadesátka by tomu slušela víc.(16.1.2019)

Netflix se do toho v poslední době příjemně opřel a sází jednu fajnovou žánrovku za druhou. Bird Box se stal během chvíle jedním z nejsledovanějších bijáků roku, jak na českých databázích, tak i v zahraničí. Celý ten rachot kolem mu nasadil také patřičné a převeliké ambice. Byl jsem opravdu zvědavý. Pravdou je, že Bird Box je vážně kvalitní podívaná, co se zpracování a obsazení týče, navíc první hodina filmu je prakticky bez chyby. Vynikající atmosféra a skvěle zobrazený strach z neznámého. Vše sedí jak má. Druhá hodina je sice stále atmosféricky v pořádku, postavy se však začínají chovat občas až zbytečně stupidně a doposud logicky dobře zvládnutý ( i když ne úplně do detailu dolazený ) kousek začíná jemně haprovat a vyvrcholí ve zbytečně rychlej a pro mne hodně debilní, konec. Žádné vysvětlení jak a proč a co,...nic...A to je asi to, co filmu chybí nejvíc a dělá z něj vlastně, ač po většině stránkách vynikající, tak nedotažený kus. To je veliká škoda, protože by se, jinak, mohlo v klidu jednat o jednu z nejlepších žánrovek v loňském roce.(3.1.2019)

• - Po uvedení filmu vznikla Bird Box challenge, kdy si lidi zavazují oči a snaží se dostat z jednoho místa na druhé, nebo dělat naprosto běžné věci. Věc došla tak daleko, že Netflix vydal varování, aby se lidi po filmu neopakovaly, protože si můžou ublížit. (Bioscop)

• - Sandra Bullock se učila veslovat až při natáčení filmu. (skoda)

• - Film vidělo za první týden na Netflixu přes 45 milionů lidí, což z něj udělalo rekordně nejsledovanější film na Netflixu do roku 2018. (hansel97)