Co konkrétně je myšleno škatulí na ptáky bylo vysvětleno poměrně záhy. Kdo je pešek, který chodí okolo a ty se na něj nesmíš koukat, protože kdo se na něj koukne, ten se hned odbouchne, se nedozvěděl nikdo a asi to bylo ku prospěchu věci. Solidní nápad se ale zbytečně utápí v nabobtnalé stopáží, která paradoxně ani nenabídne prostor k hlubší sounáležitosti s hlavními postavami. Nemám rád emoční vyděračství dětmi předškolního věku a od momentu, kdy si Sandra začne hrát na Štěpánku Hilgertovou a přitom se ani jedno pírko nesmočí, to s docela nadějným Slepým místem šlo definitivně z kopce. Chyběla jen čtyřčlenná záchranná skupina Daredevil, Wonder, Bocelli, Charles (myslím Ray, ne princ kvůli vzhledu Camilly Parker Bowles), které by tomu našeptávajícímu zlovánku zazpívala jeho práva z lístečku s Braillovým písmem a zatkla ho za obecné ohrožení..(7.1.2019)

Oni přicházejí! A kdo jsou oni? Těžko říci, jelikož každý, kdo je spatřil, si jejich podobu vzal do hrobu. Vlastně každý ne, navíc jistou podobu si v určité scéně lze udělat. Inspirace Lovecraftem? A to je fajn! Samozřejmě člověk je při sledování napínavého příběhu poněkud rozpolcený. Na jednu stranu by ony potvory rád viděl, na druhou se obává, že půjde o stokrát viděné. Bullocková hraje jako o život, Malkovich si střihl oblíbeného padoucha, byť se postupně ukáže, že měl v lecčems pravdu, a ostatní zdárně sekundují. Odmyslíme-li temnotu, pak jde o vcelku uvěřitelný snímek, kde i proplutí peřejemi odpovídá možné skutečnosti, pobíhání naslepo lesem už ale hůře. Působivá hudba, dobrá kamera a nepolevující napětí vyzvedají Bird Box nad námětově podobné Tiché místo, které naopak trpí neduhy současných průměrných hororů. Tohle by v kině za to stálo. Jsem rád, že jsem nedokončil postupné ukládání Bird Boxu k ledu a dal mu šanci.(3.1.2019)

Pro mě na podobné úrovni jako Tiché místo (které se mi líbilo spíše o něco málo méně než odpovídá průměrnému hodnocení). I zde se najdou pasáže, v nichž si příčetný divák musí tak trochu poklepat na čelo, neboť chování postav zcela neodpovídá tomu, co by v daných situacích mělo smysl udělat (zkuste mi někdo vysvětlit, proč třeba někdo nedával pozor na toho pána, který ve flashbacku dělal pokus s kamerami kolem domu). Celkově vzato se nicméně jedná o profesionálně zvládnutou práci se solidními hereckými a režijními výkony. Jen holt nelze očekávat úplnej masterpiece.(16.12.2018)

Ač jsem striktně proti téměř jakémukoliv porovnávání filmů, zde udělám malou výjimku, jelikož nelze kouknout na Bird Box a neporovnávat ho (alespoň v duchu) s A Quiet Place. Abych nezačal negativama, tak při porovnání těchto dvou filmů, mělo A Quiet Place nezpochybnitelně lepší herecký výkony a... možná byl v některých scénách trochu napínavější, nicméně jinak to byl film děravej od paty až ke krku (zda má vůbec hlavu je spekulativní). Bird Box sice neoplývá nějakým fascinujícím scénářem, nicméně je to scénář ucelený a rozhodně (alespoň v mých očích) chytlavější než v Krasinskiho přehypovaným filmu. Se Sandrou jsem po dlouhé době konečně zase neměl problém a casting obecně byl vyvedený. Čím ale vítězí Bird Box v plné čáře je atmosféra. Strach z neznáma a Shyamalanovský feel je v mém případě tisíckrát působivější, než když nestvůru/y tvůrci odhalí už v prvních deseti minutách. Celkově hooodně silné čtyři hvězdy, přičemž pátou přihazuju za Lovecraftovskej hint a za to, že si to prostě a jednoduše zaslouží.(5.1.2019)

taká kombinácia Children of men, Blindness a A quiet place (aj keď miestami mi nabiehali spojitosti s Perfect sense ši Happening), napínavé, temné, depresívne, remeselne výborne zvládnuté, s geniálnou hudbou, sústredenými hereckými výkonmi (Bullock sa prekonáva, Malkovich má výborne napísaný charakter), nepríjemne-mrazivý kvalitný prírastok do survival/end-of-the-world (great again!) rodiny filmov.(1.3.2019)

• - Řeka, po které se Malorie (Sandra Bullock) s dětmi plaví, je Smith River (Kalifornie). Její délka je 40 km a ústí v Tichém oceánu. (Varan)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu, je „Coming Down“ od Dum Dum Girls. Ve 73. minutě pak hraje „I Say A Little Prayer“ od Dionne Warwick. (Bioscop)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. listopadu 2018 na filmovém festivalu Amerického filmového institutu. (Varan)