Nepřemožitelný Samson

• Austrálie

Akční / Drama

USA, 2018, 110 min

Po snímcích 'Umučení Krista' (2004), Noe (2014), 'Exodus: Golds and Kings' (2014) či 'Herkules' (2014) a dalších, bylo skutečně jen otázkou času, kdy dojde i na Samsona. U nás sice tato biblická postava není nijak moc známá, avšak o to víc budí zvědavost. Přitom byl v minulosti zfilmován, stejně jako třeba Herkules, už několikrát a to jak v hrané, tak i v animované podobě. A tak tu máme novou verzi příběhu v současné ohromující výpravě a vizuálních efektů. Příběh se v celku drží biblického vyprávění, což je ohromné plus. Ale samozřejmě je tu i několik vedlejších motivů, které děj více slaďují se současným moderním vyprávěním. Striktně  však zůstává pevnou dobrodružnou fantasy podívanou. Svým charakterem Samson hodně připomíná Herkula, a v určitých bodech svého osudu i jiné biblické postavy. I samotného Ježíše. Divák neznalý Bible tak příběh nepojme jako něco zvláštního. A to se vlastně týká i samotné výpravy a CGI efektů. Vše je dle současných požadavků a tak snímek v diváckém zájmu staví spíše na samotném ději. Scénář je dobře uchopitelný, tudíž se nemusí u toho nijak přemýšlet. V konkurenci obdobných filmu tento snímek sice nijak nevyčnívá, ale za zhlédnutí určitě stojí.(22.9.2019)

• cashflower

Biblický príbeh o Samsonovi, ktorý pobral z filmárskeho kumštu ozaj málo, škoda, nakoľko cesta tu bola… tento krát však nepoužijem moje “veľmi obľúbené” slovné spojenie naivné-teatrálne, ale skôr neskúsené-amatérske -> citeľne vidieť, že sa nejedná o klasický Hollywoodsky pátos.. miestami slabulinké herecké výkony, bez štipky vášne alebo vcítenia sa do situácie, so strojeným prejavom.. ..stimul k dramatičnosti ostáva len fantáziou v hlavách diváka.. inokedy som mal doslovne pocit, že sledujem flashbacky a nie ucelený dej.. ..a princ? -> he, Princ Rallah, veď posúďte sami 40%(3.5.2018)

• Pythonator

Hrdá židovská propaganda o utlačovaném národu izraelském. Historická hodnota je pomíjivá, vzhledem k biblické předloze, a jako historický velkofilm to neobstojí ani výpravou, ani scénářem. Jako béčková sračka je to ovšem uspokojivé a nepatří to mezi ty největší odpadní "velkofilmy". Navíc je tam i nějaká te fešná herečka. Nejvtipnější byl závěr, u kterého si dnešní Izraelci musí honit ego až do nabubřelého vyvrcholení.(1.9.2019)

• Torgal

Škoda že tieto biblické filmy sa musia vždy zvrhnúť na náboženskú agitku v ktorej všetci hovoria len o Bohu. Starozákonné príbehy sú pritom tak super materiál na poriadnu epickú fantasy! No nič, späť k Samsonovi, ktorý je klasickým zástupcom tohto subžánru. Okrem vyššie spomínaných neduhov ho trápi aj viditeľne poddimenzovaný rozpočet a výber predstaviteľa titulnej postavy. Ten by sa výborne hodil do filmu o praľuďoch, no ako legendárny biblický silák mi vôbec nesadol. 4+/10(26.9.2019)

Ocenil jsem, že se tvůrci opravdu hodně drželi předlohy a nevymejšleli pičoviny typu "jak to bylo doopravdy". Bohužel spousta těch věcí, který jsou v Bibli ok, působí ve filmu divně až směšně - lišky zapalující pole, med ve zdechlině lva a podobně. Extra body bych připsal za masakr oslí čelistí, ten mi udělal fakt radost.(16.2.2019)

• - Natáčelo se u Kapského Města a Stellenbosche, v Jižní Africe. (Tomas_TM)