Nepřemožitelný Samson

• Austrálie

Akční / Drama

USA, 2018, 110 min

• Pythonator

Hrdá židovská propaganda o utlačovaném národu izraelském. Historická hodnota je pomíjivá, vzhledem k biblické předloze, a jako historický velkofilm to neobstojí ani výpravou, ani scénářem. Jako béčková sračka je to ovšem uspokojivé a nepatří to mezi ty největší odpadní "velkofilmy". Navíc je tam i nějaká te fešná herečka. Nejvtipnější byl závěr, u kterého si dnešní Izraelci musí honit ego až do nabubřelého vyvrcholení.(1.9.2019)

• sagana

Pořádně mi vítr z plachet vzal hned v úvodu záběr na tašku plnou kukuřice - víc než 2600 let před Kolumbem, no, to už tam mohli mít i rajčata a brambory... Samson vypadá jak kříženec gorily a Vietnamce, ten taky neoslnil, u filmu jsem 2x i usnula, takže to správné napětí to taky nemělo. To je to napínavější i v Bibli, jakkoli ta je psaná vždycky poněkud archaickým jazykem. Tohle prostě na víc jak dvě * nemá, ani kdybych chodila po řasách.(10.3.2020)

Ocenil jsem, že se tvůrci opravdu hodně drželi předlohy a nevymejšleli pičoviny typu "jak to bylo doopravdy". Bohužel spousta těch věcí, který jsou v Bibli ok, působí ve filmu divně až směšně - lišky zapalující pole, med ve zdechlině lva a podobně. Extra body bych připsal za masakr oslí čelistí, ten mi udělal fakt radost.(16.2.2019)

• Torgal

Škoda že tieto biblické filmy sa musia vždy zvrhnúť na náboženskú agitku v ktorej všetci hovoria len o Bohu. Starozákonné príbehy sú pritom tak super materiál na poriadnu epickú fantasy! No nič, späť k Samsonovi, ktorý je klasickým zástupcom tohto subžánru. Okrem vyššie spomínaných neduhov ho trápi aj viditeľne poddimenzovaný rozpočet a výber predstaviteľa titulnej postavy. Ten by sa výborne hodil do filmu o praľuďoch, no ako legendárny biblický silák mi vôbec nesadol. 4+/10(26.9.2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,719,928Tržby Celosvetovo $4,872,000▐ Ďalší skôr video film ktorý dokonca bežal v aj amerických kinách. Tam asi majú radi príbehy z biblie, tento rok 2018 som zachytil aspoň tri filmy s tejto úžasnej svätej krvavej knihy. Nuž film sa dá zniesť, technicky nie najhoršie, rovnako tak aj kostýmy újdu, triky moc nebijú do očí, akcia tak trocha a lá masaker z 300 s hromadami či kopcami mŕtvych. /45%/(7.7.2018)

• - Natáčelo se u Kapského Města a Stellenbosche, v Jižní Africe. (Tomas_TM)