Reklama

Reklama

Nepřemožitelný Samson

Trailer 1

Obsahy(1)

Hebrejský národ byl zotročen Pelištejci, kteří je obírají o jídlo, a Hebrejci trpí hlady. Starý Hebrejec Tobias jde poprosit pelištejského krále Baleka o smilování, aby jim zmírnil desátek. Za to ho nechá princ Rallah zabít. Samson a jeho bratr Caleb z Danova kmene kradou Pelištejcům jídlo, ale jsou přistiženi a pronásledováni přes celé město. Samson, který oplývá velkou silou, je porazí a společně s Calebem se vrátí domů. Samsonovi rodiče přemlouvají Samsona, aby se Pelištejcům postavil společně s ostatními. Bůh si ho vyvolil, aby svému národu pomohl z otroctví, ale Samson upřednostňuje mírové vyjednání před válkou. Zpráva o jeho obrovské síle se rychle roznese a král Balek nařizuje svému synovi Rallahovi, aby zjistil, zda se tyto zvěsti zakládají na pravdě. Rallah nastraží past, aby Samsona odhalil. Uspořádá soutěž v bojování s obrovským Pelištejcem, a i když Caleb tuto léčku odhalí, nepodaří se mu Samsona přesvědčit, aby se do souboje nepouštěl. Samson vítězí, bojovníka zabije a zamiluje se do pelištejské dívky Taren, sestry toho muže. Taren a její otec jsou zatčeni a musí sloužit Rallahovi. Samson na Taren nemůže zapomenout, a vyhledá ji. Požádá ji o schůzku, a Taren a Samson se do sebe zamilují. Samson požádá Taren o ruku a ona souhlasí. Jeho rodiče však nesouhlasí. Taren patří k nepřátelům, ale Samson argumentuje tím, že i ona je vlastně v Rallahově otroctví. Taren potřebuje souhlas svého pána Rallaha, který jej nechce udělit, ale poslechne rady své milenky Dalily. Takto by nad Samsonem mohli získat kontrolu. Nastal svatební den a mezi Rallahem a Samsonem panuje velké napětí. Rallah se mu posmívá a muži uzavřou sázku. Když Rallah neuhodne Samsonovu hádanku, dá mu 30 tunik a naopak. Rallah není zvyklý prohrávat, a tak lstí, se kterou mu zase pomůže Dalila, hádanku správně zodpoví. Samson však nemá 30 tunik, a tak je Taren zajata. Samson se rozhodne jednat. Ve vedlejším městě drží v zajetí skupina Pelištejců tři hebrejské dívky. Samson všechny muže zabije, dívky osvobodí a vezme si tuniky, aby jimi splatil svůj dluh. Zde se dozvídá, že Rallah jeho sňatek s Taren neuznává a vězní ji ve svém sídle. Samson se pomstí tak, že zapálí pelištejskou úrodu. Na oplátku nechá Rallah před Samsonovýma očima zabít Taren i jejího otce. Zoufalý Samson se ukryje v jeskyni, kde ho vyhledá jeho bratr Caleb, a znovu ho žádá, aby vedl svůj lid proti Pelištejcům. Samson znovu odmítá a chce to vyřešit tak, že se nechá zajmout dobrovolně. Když však Rallah zabije jeho otce, Samson sám pobije Rallahovu armádu vojáků čítající asi tisíc mužů. Pak se vrátí domů a je pomazán a zvolen soudcem. Rallah byl za trest otcem poslán do zahraničí a nastává poměrně klid. Uplyne pár let a Rallah se vrací, a vrací se i situace, která tu byla před jeho odjezdem... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (22)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,719,928Tržby Celosvetovo $4,872,000▐ Ďalší skôr video film ktorý dokonca bežal v aj amerických kinách. Tam asi majú radi príbehy z biblie, tento rok 2018 som zachytil aspoň tri filmy s tejto úžasnej svätej krvavej knihy. Nuž film sa dá zniesť, technicky nie najhoršie, rovnako tak aj kostýmy újdu, triky moc nebijú do očí, akcia tak trocha a lá masaker z 300 s hromadami či kopcami mŕtvych. /45%/ ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Po snímcích 'Umučení Krista' (2004), Noe (2014), 'Exodus: Golds and Kings' (2014) či 'Herkules' (2014) a dalších, bylo skutečně jen otázkou času, kdy dojde i na Samsona. U nás sice tato biblická postava není nijak moc známá, avšak o to víc budí zvědavost. Přitom byl v minulosti zfilmován, stejně jako třeba Herkules, už několikrát a to jak v hrané, tak i v animované podobě. A tak tu máme novou verzi příběhu v současné ohromující výpravě a vizuálních efektů. Příběh se v celku drží biblického vyprávění, což je ohromné plus. Ale samozřejmě je tu i několik vedlejších motivů, které děj více slaďují se současným moderním vyprávěním. Striktně  však zůstává pevnou dobrodružnou fantasy podívanou. Svým charakterem Samson hodně připomíná Herkula, a v určitých bodech svého osudu i jiné biblické postavy. I samotného Ježíše. Divák neznalý Bible tak příběh nepojme jako něco zvláštního. A to se vlastně týká i samotné výpravy a CGI efektů. Vše je dle současných požadavků a tak snímek v diváckém zájmu staví spíše na samotném ději. Scénář je dobře uchopitelný, tudíž se nemusí u toho nijak přemýšlet. V konkurenci obdobných filmu tento snímek sice nijak nevyčnívá, ale za zhlédnutí určitě stojí. ()

Reklama

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Jsem moc rád, že film o Samsonovi vznikl, záriveň jedním dechcem dodávám, že by si zasloužil mnohem lepší zpracování... V padesátých, nebo i šedesátých letech by to byla pecka, ale v roce 2018 to mělo rozhodně vyznít jako Válka Bohů, nebo 300 a to rozhodně nevyznělo... Není to úplně příšerné, díky zajímavému (ale známému) příběhu se na to dá koukat, a dokonce to ani moc nenudí, ale je to naprosto amatérsky natočený film...40% ()

Torgal 

všechny recenze uživatele

Škoda že tieto biblické filmy sa musia vždy zvrhnúť na náboženskú agitku v ktorej všetci hovoria len o Bohu. Starozákonné príbehy sú pritom tak super materiál na poriadnu epickú fantasy! No nič, späť k Samsonovi, ktorý je klasickým zástupcom tohto subžánru. Okrem vyššie spomínaných neduhov ho trápi aj viditeľne poddimenzovaný rozpočet a výber predstaviteľa titulnej postavy. Ten by sa výborne hodil do filmu o praľuďoch, no ako legendárny biblický silák mi vôbec nesadol. 4+/10 ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Mě to nejvíc připomínalo televizního Herkula a to nejen výpravou, ale zpočátku i rádoby odlehčeným zpracováním. Macdonald se sice postupem času snažil o bibličtější nádech, ale to bylo spíš kontraproduktivní. Co se akce týče, tak ta je zcela v souladu s rozpočtem, takže nic moc a to vlastně platí i o hercích. Taylor James je jasným důkazem toho, že si neandrtálci a Homo sapiens občas zablbli, Rathbone je legrační sám o sobě a nevytrhne to ani dvojice béčkových harcovníků Hauer-Zane. Aspoň že na Caitlin Leahy se dá dívat. Malým plusem je, že se v záplavě dnešních protiizraelských nálad nebojí někdo vyslat do světa film o tom, že na bubáky v Gaze stačí jen jeden nasranej Žid. 30% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se u Kapského Města a Stellenbosche, v Jižní Africe. (Tomas_TM)

Reklama

Reklama