Hebrejský národ byl zotročen Pelištejci, kteří je obírají o jídlo, a Hebrejci trpí hlady. Starý Hebrejec Tobias jde poprosit pelištejského krále Baleka o smilování, aby jim zmírnil desátek. Za to ho nechá princ Rallah zabít. Samson a jeho bratr Caleb z Danova kmene kradou Pelištejcům jídlo, ale jsou přistiženi a pronásledováni přes celé město. Samson, který oplývá velkou silou, je porazí a společně s Calebem se vrátí domů. Samsonovi rodiče přemlouvají Samsona, aby se Pelištejcům postavil společně s ostatními. Bůh si ho vyvolil, aby svému národu pomohl z otroctví, ale Samson upřednostňuje mírové vyjednání před válkou. Zpráva o jeho obrovské síle se rychle roznese a král Balek nařizuje svému synovi Rallahovi, aby zjistil, zda se tyto zvěsti zakládají na pravdě. Rallah nastraží past, aby Samsona odhalil. Uspořádá soutěž v bojování s obrovským Pelištejcem, a i když Caleb tuto léčku odhalí, nepodaří se mu Samsona přesvědčit, aby se do souboje nepouštěl. Samson vítězí, bojovníka zabije a zamiluje se do pelištejské dívky Taren, sestry toho muže. Taren a její otec jsou zatčeni a musí sloužit Rallahovi. Samson na Taren nemůže zapomenout, a vyhledá ji. Požádá ji o schůzku, a Taren a Samson se do sebe zamilují. Samson požádá Taren o ruku a ona souhlasí. Jeho rodiče však nesouhlasí. Taren patří k nepřátelům, ale Samson argumentuje tím, že i ona je vlastně v Rallahově otroctví. Taren potřebuje souhlas svého pána Rallaha, který jej nechce udělit, ale poslechne rady své milenky Dalily. Takto by nad Samsonem mohli získat kontrolu. Nastal svatební den a mezi Rallahem a Samsonem panuje velké napětí. Rallah se mu posmívá a muži uzavřou sázku. Když Rallah neuhodne Samsonovu hádanku, dá mu 30 tunik a naopak. Rallah není zvyklý prohrávat, a tak lstí, se kterou mu zase pomůže Dalila, hádanku správně zodpoví. Samson však nemá 30 tunik, a tak je Taren zajata. Samson se rozhodne jednat. Ve vedlejším městě drží v zajetí skupina Pelištejců tři hebrejské dívky. Samson všechny muže zabije, dívky osvobodí a vezme si tuniky, aby jimi splatil svůj dluh. Zde se dozvídá, že Rallah jeho sňatek s Taren neuznává a vězní ji ve svém sídle. Samson se pomstí tak, že zapálí pelištejskou úrodu. Na oplátku nechá Rallah před Samsonovýma očima zabít Taren i jejího otce. Zoufalý Samson se ukryje v jeskyni, kde ho vyhledá jeho bratr Caleb, a znovu ho žádá, aby vedl svůj lid proti Pelištejcům. Samson znovu odmítá a chce to vyřešit tak, že se nechá zajmout dobrovolně. Když však Rallah zabije jeho otce, Samson sám pobije Rallahovu armádu vojáků čítající asi tisíc mužů. Pak se vrátí domů a je pomazán a zvolen soudcem. Rallah byl za trest otcem poslán do zahraničí a nastává poměrně klid. Uplyne pár let a Rallah se vrací, a vrací se i situace, která tu byla před jeho odjezdem... (TV Prima)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,719,928Tržby Celosvetovo $4,872,000▐ Ďalší skôr video film ktorý dokonca bežal v aj amerických kinách. Tam asi majú radi príbehy z biblie, tento rok 2018 som zachytil aspoň tri filmy s tejto úžasnej svätej krvavej knihy. Nuž film sa dá zniesť, technicky nie najhoršie, rovnako tak aj kostýmy újdu, triky moc nebijú do očí, akcia tak trocha a lá masaker z 300 s hromadami či kopcami mŕtvych. /45%/ ()

misterz

Bože, ten herec čo hral Samosona teda ale vyzeral... ako šimpanz zmiešaný s Vietnamcom, hrozná držka. Už len to kazilo dojem tak na polovicu. K tomu keď sa priráta katastrofálna výprava, proti ktorej je aj Hallmark kráľom, tak dostaneme kakačku niekde na úrovni odpadu. 15/100 ()

SeBig

Celkem pěkný filmek, i když v hlavní roli totálně nesympatická opice s držkou jak žehlička, ale věřím, že v tý době, ve který se to odehrává, takovýhle držky prostě byly. ()

Arsenal83

Takže zo židovskej legendy je nakoniec Číňan, Havajčan či Maor, ja už teda neviem, čo to bolo, ale Samson určite v tomto filme so Židom nemá nič spoločné. Dúfam, že naši bratia v Izraeli nezaváhajú a tiež politicky korektne prepíšu bibliu ()

Morholt

Mě to nejvíc připomínalo televizního Herkula a to nejen výpravou, ale zpočátku i rádoby odlehčeným zpracováním. Macdonald se sice postupem času snažil o bibličtější nádech, ale to bylo spíš kontraproduktivní. Co se akce týče, tak ta je zcela v souladu s rozpočtem, takže nic moc a to vlastně platí i o hercích. Taylor James je jasným důkazem toho, že si neandrtálci a Homo sapiens občas zablbli, Rathbone je legrační sám o sobě a nevytrhne to ani dvojice béčkových harcovníků Hauer-Zane. Aspoň že na Caitlin Leahy se dá dívat. Malým plusem je, že se v záplavě dnešních protiizraelských nálad nebojí někdo vyslat do světa film o tom, že na bubáky v Gaze stačí jen jeden nasranej Žid. 30% ()

bloodcountes

Nevím přesně proč, ale nudilo mě to... a Samson vypadal moc jako opice...Rathbona mám ráda, je to zmetek k pohledání:) Ale prostě nuda nuda. ()

filipvrbik

Jsem moc rád, že film o Samsonovi vznikl, záriveň jedním dechcem dodávám, že by si zasloužil mnohem lepší zpracování... V padesátých, nebo i šedesátých letech by to byla pecka, ale v roce 2018 to mělo rozhodně vyznít jako Válka Bohů, nebo 300 a to rozhodně nevyznělo... Není to úplně příšerné, díky zajímavému (ale známému) příběhu se na to dá koukat, a dokonce to ani moc nenudí, ale je to naprosto amatérsky natočený film...40% ()

BOURQUE

Spracovanie príbehu biblického Samsona vo forme „video“. Vo svojom žánru nič prevratného, práca s klasickými prvkami. Avšak musím uznať, že tvorcovia sa snažili byť verný príbehu Samsona. Na základe trailaru som nečakal od toho veľa a tak vo výsledku som nebol ani sklamaný. P.S.: R.I.P. Rutger Hauer. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

MickeyStuma

Po snímcích 'Umučení Krista' (2004), Noe (2014), 'Exodus: Golds and Kings' (2014) či 'Herkules' (2014) a dalších, bylo skutečně jen otázkou času, kdy dojde i na Samsona. U nás sice tato biblická postava není nijak moc známá, avšak o to víc budí zvědavost. Přitom byl v minulosti zfilmován, stejně jako třeba Herkules, už několikrát a to jak v hrané, tak i v animované podobě. A tak tu máme novou verzi příběhu v současné ohromující výpravě a vizuálních efektů. Příběh se v celku drží biblického vyprávění, což je ohromné plus. Ale samozřejmě je tu i několik vedlejších motivů, které děj více slaďují se současným moderním vyprávěním. Striktně  však zůstává pevnou dobrodružnou fantasy podívanou. Svým charakterem Samson hodně připomíná Herkula, a v určitých bodech svého osudu i jiné biblické postavy. I samotného Ježíše. Divák neznalý Bible tak příběh nepojme jako něco zvláštního. A to se vlastně týká i samotné výpravy a CGI efektů. Vše je dle současných požadavků a tak snímek v diváckém zájmu staví spíše na samotném ději. Scénář je dobře uchopitelný, tudíž se nemusí u toho nijak přemýšlet. V konkurenci obdobných filmu tento snímek sice nijak nevyčnívá, ale za zhlédnutí určitě stojí. ()

Hapretor

... v pohodě ... zabavilo kvalitně ... a nepůsobí to lacině, blbě, ani přehnaně ... takto má vypadat odpočinkový film, co si na nic nehraje a má vše na uznatelné úrovni ... což při rozpočtu malého státu v Africe nemají ani megafilmy z USA s nejznámějšími a nejvěhlasnějšími herci/čkami ... ()

vitautas

Ocenil jsem, že se tvůrci opravdu hodně drželi předlohy a nevymejšleli pičoviny typu "jak to bylo doopravdy". Bohužel spousta těch věcí, který jsou v Bibli ok, působí ve filmu divně až směšně - lišky zapalující pole, med ve zdechlině lva a podobně. Extra body bych připsal za masakr oslí čelistí, ten mi udělal fakt radost. ()

Torgal

Škoda že tieto biblické filmy sa musia vždy zvrhnúť na náboženskú agitku v ktorej všetci hovoria len o Bohu. Starozákonné príbehy sú pritom tak super materiál na poriadnu epickú fantasy! No nič, späť k Samsonovi, ktorý je klasickým zástupcom tohto subžánru. Okrem vyššie spomínaných neduhov ho trápi aj viditeľne poddimenzovaný rozpočet a výber predstaviteľa titulnej postavy. Ten by sa výborne hodil do filmu o praľuďoch, no ako legendárny biblický silák mi vôbec nesadol. 4+/10 ()

johnsnow odpad!

Kamarátka my to odporučila vraj keď sa mi páčil nový Ben Hur tak sa mi bude aj toto. Nuž Ben Hur bol cool, a toto je cool kokotina. Asi toľko k tomu. ()

jokino odpad!

Za mňa, škoda času a penazí, ktoré sa mohli namiesto natočenia tohto typu projektu, aj inak a užitočnejšie využiť.. ()

Scaevola

Ilustrovaná příhoda z Bible trpí z pohledu moderní dramaturgie stejnými problémy jako původní text: Přihlouplý hlavní hrdina, který se stal vyvoleným, aniž by o to nejen žádal, ale i o tom věděl, se potácí světem, způsobuje problémy a kazí vše, na co přijde, leč nutně se stane významným, protože to tak Bůh Izraelitů prostě řekl vzdor všem ďábelským ženám v dohledu. Když však odhlédnu od nefungující ústřední zápletky, musím uznat, že na prostinkou náboženskou agitku se může snímek honosit poměrně propracovanou výpravou, stylizací scén i (na svůj žánr) uvěřitelnými hereckými výkony, až by si neznalý divák řekl, že se tvůrci inspirovali kdesi v Hyborii. ()

maximusBZ odpad!

Za mna , ja som nedokázal dopozerat ani polku filmu , neskutočne ale pre mna neskutocne nesympaticka hlavna postava ....brrrrrrr ()

Pythonator

Hrdá židovská propaganda o utlačovaném národu izraelském. Historická hodnota je pomíjivá, vzhledem k biblické předloze, a jako historický velkofilm to neobstojí ani výpravou, ani scénářem. Jako béčková sračka je to ovšem uspokojivé a nepatří to mezi ty největší odpadní "velkofilmy". Navíc je tam i nějaká te fešná herečka. Nejvtipnější byl závěr, u kterého si dnešní Izraelci musí honit ego až do nabubřelého vyvrcholení. ()