Pučálkovic Amina (TV film)

Komedie / Rodinný

Československo, 1967, 59 min

Pavel Kraus

Předloha:

Jindřich Plachta (kniha)

Pavel Kraus
  • sator

Texty:Petr Rada.Místo Ježíšku panáčku, štěnátko zakrátko hmm...(25.1.2018)

Již jsem přivykla moderní večerníčkovské úpravě. Má sice netypickou kresbu, ale ona ta Plachtova taškařice nemusí mít hned realistický rámec. Jde konečně o satiru. A zde je absurdita vyvážena písničkami a komentářem Kopeckého. Plus se povedl takový drobný vtípek s parodií na velmi populární List paní a dívek.(17.1.2019)

• slunicko2

Bizarní téma na 30 minut max roztáhli filmaři na hodinu. 1) 47letá Dana Medřická, 45letý Miloš Kopecký, Kocourkovští učitelé, songy, zpěvy, tance a plyšová žirafa. Kdo by odolal? 2) Najdeme tu i neočekávané postřehy ze života: Co je to za bernardýna, když mu chutná zelenina? 3) A poučení z toho všeho? Jen v prádle LANA ejchuchu udržela mě Amina ve vzduchu.(28.5.2018)

Námět sám o sobě už je dost bláznivý. Myslím, že bylo vcelku zbytečné ještě přitápět pod kotlem pomocí rozverných písniček. Navíc byl celý děj trochu moc natahovaný.(7.10.2018)

• otík

Hrozná pitomost natáhnutá na neskutečnou hodinu. Tohle mělo mít 20 minut a bylo to OK! Druhá polovina už je fakt strašná, každý ví, že Pučálkovi mají žirafu a děj se v podstatě zastaví a 30 minut se kodrcáme do nijakého konce. Zpívající Kopecký s dalšími dvěma pány zpočátku baví, pak už jsou spíše otravní. Celkově námět tak jednoduchý, až je jednání některých hrdinů hloupé.(20.7.2019)