poster

Thugs of Hindostan

 • Austrálie

  Thugs of Hindostan

 • Nový Zéland

  Thugs of Hindostan

 • Velká Británie

  Thugs of Hindostan

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

Indie, 2018, 164 min

 • Andrea1717
  ****

  Film stojí na zvláštnej postavičke podvodníka a lupiča Firangiho (Aamir Khan). Je to smiešna postavička, ktorá sa akosi "nedopatrením" stane na chvíľu dobrým, spravodlivým a čestným. Amitabh sa riadením osudu stane bojovníkom proti angličanom pod prezývkou Azaad čo znamená sloboda. Ochraňuje jedinú dedičku trónu v kráľovstve v ktorom angličania zabili jej rodičov a brata. Dej sa točí okolo snahy vrátiť Zafire trón a vyhnať z kráľovstva angličanov. Vo filme sú len tri piesne, čo ma dosť sklamalo, síce pekné, ale celý film je orientovaný na vizuálnu stránku, ktorá je naozaj veľmi pekná, chýba jej však podpora výraznej hudby, ktorá by sa tu naozaj uživila. Ženské postavy sú v tomto filme vyslovene len ako pekný doplnok. Katrina je tu len na okrasu a Fatima popri Aamirovi a Amitabhovi je stratená a nevýrazná. Filmu chýba akákoľvek romantická rovina. Celkovo je to pekná podívaná ale dych vyrážajúci dojem ako napríklad Baahubali nezanechá. Napriek tomu celkovo to je oveľa lepšie ako napovedá hodnotenie na IMDB.(6.1.2019)

 • hufnagel
  **

  Nenávisť ku koloniálnym Angličanom vo vlasteneckej fantasy rozprávke s úplne nevýraznými postavami.(11.1.2019)

 • Filmfanda80
  odpad!

  Je to strašně moc přeplácané a podle toho i film vypadá.(6.1.2019)

 • Niktorius
  ***

  V případě Thugs of Hindostan by člověk neměl přikládat velký význam hysterickým hejtům indického publika, které se táhnou už od zveřejnění traileru, který naplno odhalil, že dlouho očekávaný a štědře zafinancovaný projekt skutečně není adaptací románu Confessions of a Thug, ale spíš "indickými Piráty z Karibiku". Pravda, Firangi v podání Aamira Khana je podstatně méně zábavnou postavou než byl Jack Sparrow a celkově film nabízí převážně standardní, nijak uchvacující či kreativní atrakce. Je to ale stále řemeslně poctivý, eye-candy blockbuster, kde jsou peníze jasně vidět na plátně a dokonce i kritizované digitální triky jsou vesměs slušné - kvalitu známou z mnohanásobně dražších hollywoodských projektů čekat nelze, ale i tak CGI prvky působí podstatně méně rušivě než v takovém Baahubalim. V indickém slovníku by mohli být Thugs of Hindostan trefně pojmenovaní jako "uninspired entertainer". Zkazky o jednom z nejhorších filmů roku jsou nesmyslným přeháněním.(6.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace