The Open House

Horor / Thriller

USA, 2018, 95 min

Filip Vandewal

Po smrti svojho otca musí Logan Wallace (Dylan Minnette) zabudnúť na svoj sen o úspešnej kariére športovca. S matkou sa musí odsťahovať do domu v horách, ktorý patrí ich známej. Opustený dom by mohol vyzerať ako ideálne miesto na zahodenia starostí za hlavu, lenže problém je v tom, že okolo Logana sa po príchode do nového príbytku začínajú diať čoraz desivejšie veci a je jasné, že miesto, kam s matkou prišli, nie je až také idylické, ako sa najprv zdalo. - Netflix is not here to take part, Netflix is here to take over. Aspoň tak to vyzerá podla toho, ako vyzerajú horory, ktoré v posledných mesiacoch prinášajú, a ktoré pôsobia lepšie, ako horory, ktoré idú do kín. V tomto prípade chytro použili tvár ich hviezdy menom Dylan Minnette a som si istý, že už len on priláka k tomuto hororu mnoho fanúšikov. Vo velkej časti snímku sa zdá, že The Open House sa až príliš drží klasickej a hlavne opozeranej hororovej línie, ale v závere dokáže velmi príjemne šokovať a vybavuje sa mi len jeden horor, ktorý na mňa svojím extrémne surovým záverom urobil takýto dojem. Ako režijný debut je to vynikajúco zvládnuté a pevne dúfam, že tento systém práce okolo Netflixu bude pokračovať. + herec z Goosebumps a Don't Breathe + herec z Mischief Night a The Funhouse Massacre + herec z Regression + herec z Texas Chainsaw 3D + herečka z Come Back to Me(19.1.2018)

• fugazi

Po sedmdesáti minutách celkem dobrýho budování atmosféry a napětí z toho najednou vyleze absolutní trapárna bez pointy ... 2/10(19.1.2018)

• Sarinka.luc

Netflixu tie filmy nejako nejdu. Nezachranuje to ani Dylan Minnette. Jedno klise za druhym a na konci sa nedozvieme ziadny reason why.(19.1.2018)