Neol gidalimyeo

Thriller

Jižní Korea, 2015, 108 min

Hong-jin Mo

Hong-jin Mo

Tak jsem si po dlouhý době zas zachrochtala blahem u filmu a opět díky mojim šikmookým soukmenovcům. Hlavní záporák je tak nádherně ultraslizkej že mu prostě nešlo nefandit a ode dneška se bojím killerů co maj na 180 cm 54 kg živý váhy aneb korejská verze Batmana z filmu Mechanik se povedla na jedničku. Někdo se může divit jak jsou ve filmu všichni nesmrtelný a po bodnutí nožem ani nepípnou. Lidičky já Vám to vysvětlím. My, šikmoocí prostě nejsme tak posraný ubulený baby jako vy evropani a tak na rozdíl od Vás vydržíme se stoickým klidem rejpání nožem v ruce, v boku nebo v prdeli. Všechny scény taky byly reálný a ani se nemuselo sahat k trikům. Konec mě opět velmi potěšil protože neni nad korejskej hepyjend a takhle krásně se vyřádit na houpačce to se jen tak nevidí. Líto mi bylo zabijáka, kterýmu se sralo úplně všechno a to v tom byl většinou úplně nevinně. Hlavní hrdinka mi zas poradila jak si vyřídit velmi křehký vztahy co mám s jedním sousedem, takže jdu najít solidně velkej šutr a s úsměvem na rtech mu rozkřápnu hlavu jak slepičí vejce protože kdo by podezíral tuze roztomilou rákosku, že?(12.6.2018)

Klobouk dolů vzhledem k tomu, že se jedná o Debut režiséra. Missing you jsem objevil zcela náhodou a byť se jeví velmi nenápadně jedná se o zlatou perlu letošního roku. Film se může rovnat prvotřídním Thrillerům ve stylu Chaser apod. Příběh o psychopatovi, který vyvraždí celou rodinu, kde přežije pouze 5 letá holčička. Vrah je odsouzen pouze na 15 let, což se né každému zamlouvá a po příchodu na svobodu se brzy střetne tváří v tvář nyní už s dospělou slečnou, která je odhodlána své rodiče pomstít zuby nehty. Aby toho nebylo málo, řádí zde druhý sériový vrah, což dělá komplikace policii, která je vcelku schopná díky hlavnímu detektivovi. Vraždy mají šmrnc, jsou slušně brutální a rozhodně jich není málo. Film perfektně graduje, je zde vynikající hudební podkres, napětí z filmu jen sálá, že jsem místy až nedýchal a konec vrcholí jak jinak než šokantně. Zasloužená pětihvězda za perfektní thriller z JK. Plusy: Napětí, brutalita, svižné tempo, vynikající vizuál, skvělý záporák. Mínusy:žádné. Nemám co dodat velká spokojenost. 90%(8.12.2016)

Hee-ju bola ešte malé dievča, keď prišla rukami šialeného psychopata o svojho milovaného otca, ktorý bol jeden z najlepších vyšetrovateľov na miestnom policajnom oddelení. Napriek tomu, že mal Ki-bum na svedomí viac ako 6 ľudských životov, na súde mu samotné skutky preukázané neboli, vyhol sa trestu smrti, a tak po 15 rokoch opúšťa múry prísne stráženého väzenia. Bývali kolega, detektív Dae-young sa však so smrťou svojho priateľa, rovnako ako Hee-ju, nikdy nezmieril. Keď sa po prepustení Ki-buma začnú v jeho blízkosti opätovne objavovať mŕtvoly, všetko nasvedčuje tomu, že je Dae-young na správnej ceste k dosiahnutiu "zabudnutej" spravodlivosti. Lenže okolnosti sú omnoho komplikovanejšie ako sa skúsený detektív domnieva. Obrovský potenciál drieme v tvorcovi. Prvá hodina a pol je vďaka atmosfére a hereckým výkonom skutočne skvostná. Najmä Seong-oh Kim, ktorý stvárnil sériového vraha, predviedol čo je to byť skutočným psychopata. Príbeh, ako to už býva u Kórejcoch zvykom, prekypuje nevídanou originalitou. Napriek tomu, že spomínam mnoho plusov, nedokážem ísť "nad tri", lebo od určitého momentu som nadobudol dojem, akoby sledujem americký film, kedy sa z okrajovej debility správania, či konania postáv, stala "ukážková". A ja v sebe tieto pocity skrátka neviem potlačiť. Je to obrovská škoda, lebo tento snímok by si vyššie hodnotenie za predvedenú "prácu", snahu, celkový dojem či emócie, ktoré dokázal vyvolať, možno aj zaslúžil.(13.12.2016)

"Sériovej vrahu, spíš?" , možné len v korejskom filme...(20.1.2018)

Pomsta. Hm. Nejednoznačné. Smutné. Příběh, ve kterém nikdo není nezasažen.(12.12.2017)

• Lacike

Absurdne prekombinovany thriller v ktorom sa to seriovymi vrahmi hemzi jak keby tam mali niekde hniezdo. Vsetko to nakoniec sice do seba zaklapne, ale pôsobi to strasne vykonstruovane. Po chvili som prestal citit akekolvek napätie a iba z uzasom som sledoval s akou dalsou volovinou sa scenarista vytasi. Bolo ich neurekom a keby na konci pristali dvaja mimozemstania, tak by ma prekvapilo iba to, ze su len dvaja. Zrezirovane to je dost tuctovo. Zbesilo bubnujuce bubny pri kazdej nahanacke mi po chvili liezli krkom. Ale aspon ma film solidne tempo a nenudi. Hlavnym kladom je lahôdkovy hlavny seriovy vrah v podani Seong-oh Kima, ktory by mal rozhodne trochu schudnut. Na tie jeho faldy sa nedalo pozerat. :) Raz sa to dalo pozriet, ale pokial ide o suboje rôznych vrahov, tak mam inych favoritov. Za scenu so psami tomu nemôzem dat nadpriemerne hodnotenie. 5/10.(30.12.2017)

Někdo s tak mimořádně démonickou držkou a impozantní horrorovou figurou, jako představitel hlavní bestie v tomhle parádním krimithrilleru, musí určitě odmítat role jak na běžícím pásu, protože by byl jinak zavalenej prací a nestíhal by. Já vypadat nějak takhle, budu si zásadně vybírat a labužnicky vychutnávat role psychopatů, sériových vrahů, kanibalů, nejrůznějších perverzáků a jiných podobných monster. Ale jak tak koukám na jeho filmografii, ten týpek hraje většinou v romanťácích... Jinak další bravurně řemeslně provedená pecka z východní Asie, temná, málomluvná, trochu překombinovaná, zamotaná, nepravděpodobná a plná více nebo méně nečekaných zvratů, prostě tak jak bývá u Korejců zvykem a tak jak to mám rád.(25.6.2018)

Další suprový thriller z Jižní Koreje. Karty jsou rozdány hned na začátku filmu, ale postupně zjišťujeme, že ne vše je tak, jak se zdálo. Diváky čeká pár překvapení, napětí a krvavých scén a vše graduje až do skvělého konce. Nejlepší pro mě byl jednoznačně záporák Kim Seong-oh, kterýho si sice z pár filmů vybavím, ale nikde asi neměl takhle výraznou roli. Připomněl mi Lee Min-kiho ve filmu Monster, který se mi jako šílený zabiják taky líbil, a i mi přijde, že jsou si ti herci celkem podobní, a do takovéhleho typu rolí se hodí. Přeloženo.(14.12.2017)

"THE ONLY REASON THE DEVIL CAN WIN....THAT GOOD PEOPLE DO NOTHING." a někdy zastavit ďábla znamená sám se nechat temnotou pohltit. Další korejská perla na téma pomsty plná brutálních vražd s luxusním psychoušem v hlavní roli, kterej možná na vše není sám.....krvavý příběh, kde ne vše je tak jak na první pohled vypadá a který táhne nahoru super atmosféra, děj a hlavně slizkej záporák na kterýho je radost pohledět :-) Doufám, že se toho brzo ujme nějaká dobrá duše překladatelská bo s českýma titulema to možná bude na plnou palbu!(2.5.2017)

• Konev

1* kvůli trochu té akce, ale jinak je to odpad za totálně debilní chování policie(25.12.2017)

• macejko1979

Nezaujímavý film.(21.12.2017)

Cekal jsem to lepsi dle chvaly, vrazd malo a zadnej drastak scena(4.2.2018)