To že Spike Lee dramata umí to se ví, to že je basketbalovým fandou , to se ví taky. Takže vzhledem k tomu, že Lee velmi dobře zná basketbalové dění tak tenhle film nemohl dopadnout zle. Otázkou asi hlavně bylo, jak herecky dopadne Ray Allen ( v době natáčení již vycházející hvězda NBA)?. Ten naštěstí svoji roli zvládnul velmi dobře, i když samozřejmě je poznat že je to neherec. 8.5/10(4.8.2009)

Washington, Jovovich, dvojice velmi dobrých herců, kteří se podíleli na vytvoření tohoto vydařeného snímku. Jsem fanda sportovních filmů, možná bych řekl, že ještě blíž jsou mi filmy, kde má hlavní slovo míč. Tedy i basketbal :-) Sice je to pouze film, žádný reálný podklad nebo námět, přesto jde ale o velice silný příběh. Příběh otce a syna, hledání a odpuštění. A to celé je ještě dokresleno obrazem verbovacích praktik agentů a všech těch okolo, kteří pro osobní zisk zahodí třeba dlouholeté přátelství, lásku i hrdost. Celkově jsem čekal o malinko víc, přesto jsem nadprůměrně spokojen!(4.1.2016)

Na každém americkém dvorku je koš na basketbal (teda alespoň na každém filmovém americkém dvorku).Zatímco Jake (Denzel Washington) si do koše hází ve vězení, o jeho syna Jesuse se perou snad všechny univerzity v USA, NBA atd. Takže otec (vrah) dostane propustku z vězení a úkol přesvědčit syna, aby „si zvolil“ podle přání guvernéra. A navíc, pokud bude ve svém přesvědčování úspěšný má i příslib snížení trestu. Amerika je opravdu země neomezených možností a basket zřejmě všemocná hra .a já ani neznám pravidla!!!(26.6.2005)

Ač vypadá Nejlepší hráč na první pohled jako klasický sportovní film, tak má mnohem blíže třeba k dramatické 25. hodině než ke klasickým "sporťákům". Spike Lee je velmi osobitý režisér a všechno kde je vidět jeho výrazný rukopis mě naprosto zaráží do sedadla. Skvělá kompozice záběrů a vynikající akční scény ze hry - asi nejlepší co jsem kdy viděl (i když vzpomenu na Světla páteční noci... hmmm). Plus zajímavý soundtrack, který není postavený pouze na rapu Public Enemy, ale obsahuje i vynikající instrumentálku od, již v té době zesnulého, Aarona Coplanda. 90 %(19.4.2009)

,,Basketbal patří mezi nejrozšířenější sportovní hry na světě a jeho pravidla se řadí mezi nejsložitější a nejrozsáhlejší. Pravidla basketbalu jsou nejčastěji se měnící, což souvisí s jeho vývojem a se snahou zatraktivnit ho pro širokou veřejnost." Basketbal mám prostě rád. Ze všech sportů mě baví nejvíce. A když v takovém filmu, který je zaměřen na můj oblíbený sport hraje ještě ke všemu můj oblíbený herec Denzel Washington (opět kvalitní i s tím afrem ) a co se týče Spikeho- napsal to dobře, zrežíroval to dobře a vznikl z toho dobrý film. Jako kritik však musím dát 80% jako prostý divák a milovník basketu 100%.(28.7.2007)

• - Spike Lee vyburcoval Denzela a Raye, aby při scéně, kdy Jesus hraje s Jakem 1 na 1, hráli naplno. (D3VIL)

• - Film je preplnený rôznymi druhmi tenisiek a basketbalových topánok značky Nike. Väčšina z nich dnes vo svete patrí medzi legendy. Tie najväčšie: Air Uptempo, Air Foamposite, Air Hawk, Air Sonic Flight, ACG Terra, ale hlavne Air Jordan 13. Značka Nike si koncom roka 2015 pripomenula film, keď sa rozhodla vydať dvojicu topánok, ktoré nosil Jesus (Ray Allen) vo filme. Jednalo sa o model Foamposite Pearl a model Zoom Hawk Flight. (Real Tom Hardy)

• - Ray Allen, ktorý stvárnil Jesusa, bol profesionálny hráč NBA a vo svojej dobe premenil najviac striel za tri body v histórii súťaže. (sWONDER)