Washington, Jovovich, dvojice velmi dobrých herců, kteří se podíleli na vytvoření tohoto vydařeného snímku. Jsem fanda sportovních filmů, možná bych řekl, že ještě blíž jsou mi filmy, kde má hlavní slovo míč. Tedy i basketbal :-) Sice je to pouze film, žádný reálný podklad nebo námět, přesto jde ale o velice silný příběh. Příběh otce a syna, hledání a odpuštění. A to celé je ještě dokresleno obrazem verbovacích praktik agentů a všech těch okolo, kteří pro osobní zisk zahodí třeba dlouholeté přátelství, lásku i hrdost. Celkově jsem čekal o malinko víc, přesto jsem nadprůměrně spokojen!(4.1.2016)

,,Basketbal patří mezi nejrozšířenější sportovní hry na světě a jeho pravidla se řadí mezi nejsložitější a nejrozsáhlejší. Pravidla basketbalu jsou nejčastěji se měnící, což souvisí s jeho vývojem a se snahou zatraktivnit ho pro širokou veřejnost." Basketbal mám prostě rád. Ze všech sportů mě baví nejvíce. A když v takovém filmu, který je zaměřen na můj oblíbený sport hraje ještě ke všemu můj oblíbený herec Denzel Washington (opět kvalitní i s tím afrem ) a co se týče Spikeho- napsal to dobře, zrežíroval to dobře a vznikl z toho dobrý film. Jako kritik však musím dát 80% jako prostý divák a milovník basketu 100%.(28.7.2007)

Je jeden typ filmu, který se postupem času nějakým způsobem vyvíjí a typ druhý, kde se za celou dobu nestane vůbec nic, co by mělo nějaký zásadní vliv na příběh. Schválně si tipněte, jaký typ je He Got Game... Kdyby mě basket vůbec nezajímal, asi bych to po půl hodině vypnul, ale jako někdo, kdo to hraje od 6 let, nemohu říct, že by mě He Got Game vůbec nebavilo, i když to jsou víceméně 2 hodiny sledování toho, jak otec chodí za synem, který mu pokaždé musí vysvětlovat význam fráze ''I don't give a f*ck'' za doprovodu hudby, která se do pozadí rozhovoru ani trochu nehodí. Asi proto, jak mě basket baví, bavilo mě i sledovat běžný život někoho, kdo má před sebou slibnou cestu na vrchol, už jen ze zajímavosti, že ho hraje Ray Allen. Znovu bych si to už ale asi nepustil a navíc není moc příjemný pocit, vidět v jednom filmu tolik důkazů, proč černoši bezkonkurenčně vládnou tomuhle sportu :-D.(16.12.2012)

Ač vypadá Nejlepší hráč na první pohled jako klasický sportovní film, tak má mnohem blíže třeba k dramatické 25. hodině než ke klasickým "sporťákům". Spike Lee je velmi osobitý režisér a všechno kde je vidět jeho výrazný rukopis mě naprosto zaráží do sedadla. Skvělá kompozice záběrů a vynikající akční scény ze hry - asi nejlepší co jsem kdy viděl (i když vzpomenu na Světla páteční noci... hmmm). Plus zajímavý soundtrack, který není postavený pouze na rapu Public Enemy, ale obsahuje i vynikající instrumentálku od, již v té době zesnulého, Aarona Coplanda. 90 %(19.4.2009)

Spike Lee je veľmi osobitý režisér a jeho rukopis sa dá spoznať v tomto filme už od prvého záberu. „He got game“ je riadne drsná a zároveň krásna veľmi štylizovaná alegória o nasledovaní pravdy a z každej strany tu zaznieva silný biblický podtón, veľa metafor a symboliky. Nie je to film o basketballe ale o vzťahu otca a syna.(20.4.2008)

• - Ray Allen, ktorý stvárnil Jesusa, bol profesionálny hráč NBA a vo svojej dobe premenil najviac striel za tri body v histórii súťaže. (sWONDER)

• - Spike Lee vyburcoval Denzela a Raye, aby při scéně, kdy Jesus hraje s Jakem 1 na 1, hráli naplno. (D3VIL)

• - Natočeno za 23 dní. (D3VIL)