Neumím vyskočit metr nad koš a zasmečovat míč do obroučky. Ani můj syn to nebude umět, protože já na něj nedokáži být tak přísný, jak zákony NBA vyžadují. Proto z něj vyroste spíše sport milující mudrlant než přeplacený černoch. A já mu budu vždy pomáhat ve splnění jeho snů. Ne jako jeden, který teď přes mříže dobře nevidí na synův život a má dost času dumat nad tím, jestli se mu někdy někde do hry nevloudila chybička. Zábavné to sice není, ale ono není od věci občas si popřemýšlet o životních prioritách.(13.9.2012)

Basketbal je v Americe opravdu sportem, který svou popularitou zasahuje do všech sfér. Pokud pominu hlavní zápletku, kterou zde je možné zkrácení trestu pro vězně (tak moc zase ten basket světem asi nehýbe), tak jsem viděl film, který se dá opravdu označit za zdařilý. Dobří hráči to mají opravdu těžké. Zvolit rychlé peníze a slávu v NBA, nebo jít nejdřív studovat na univerzitu. To není v 18 lehká volba. .... I LOVE THIS GAME(26.6.2005)

Velký basketbalový fanda Spike Lee udělal film o basketbalu? To je moje. Dokumentární styl přiblíźil situaci Jesuse. Ray hraje překvapivě dobře i když huhlá jak opice chvílema. Denzel tradičně výborný. Pořád mám v paměti scénu, kdy Denzel vysvětluje Rayovi proč ho pojmenoval Jesus. Pochopitelně není to pouze o basketu, ale i o vztazích v rodině a hlavně jak mladí talentovaní afroameričané mohou dělat pitomé chyby. Velice realisticky vykresleno, vše jak má být.5*(19.6.2009)

• divak84

dobrej film s velkým potenciálem, ale Spike Lee prostě tlačí na pilu. Tenhle film by si zasloužil remake pod jiným vedením. Jesus je tam vykreslenej jako tupej arogantní magor, kterej prostě jenom umí hrát basket a starat se o sestru. Denzel se uprostřed filmu uplně vytratí z radaru, aby z něj pak Spike udělal největšího chudáka na zeměkouli. Drama o basketu ale bez basketu, drama o vztazích ale bez větš hloubky...(20.10.2010)

Washington, Jovovich, dvojice velmi dobrých herců, kteří se podíleli na vytvoření tohoto vydařeného snímku. Jsem fanda sportovních filmů, možná bych řekl, že ještě blíž jsou mi filmy, kde má hlavní slovo míč. Tedy i basketbal :-) Sice je to pouze film, žádný reálný podklad nebo námět, přesto jde ale o velice silný příběh. Příběh otce a syna, hledání a odpuštění. A to celé je ještě dokresleno obrazem verbovacích praktik agentů a všech těch okolo, kteří pro osobní zisk zahodí třeba dlouholeté přátelství, lásku i hrdost. Celkově jsem čekal o malinko víc, přesto jsem nadprůměrně spokojen!(4.1.2016)

• - Ray Allen, ktorý stvárnil Jesusa, bol profesionálny hráč NBA a vo svojej dobe premenil najviac striel za tri body v histórii súťaže. (sWONDER)

• - Natočeno za 23 dní. (D3VIL)

• - Spike Lee vyburcoval Denzela a Raye, aby při scéně, kdy Jesus hraje s Jakem 1 na 1, hráli naplno. (D3VIL)