Reklama

Reklama

Láska s čokoládovou příchutí

(seriál)
Drama / Romantický
Jižní Korea, (2019–2020), 17 h 18 min (Minutáž: 62–72 min)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Minulost i přítomnost lékaře a kuchařky spojuje životně důležité jídlo. A jejich cesty se znova protnou ve chvíli, kdy oba začnou pracovat v hospicu. (Netflix)

Recenze (6)

splaty 

všechny recenze uživatele

Divím se zdejšímu nízkému, 73% hodnocení. Podle mě je tento seriál čímsi odlišný od jiných doram. Vyvolává emoce. Líbí se mi odmítavý postoj I Kanga k hlavní hrdince, líbí se mi eskalace jejich vztahu i rodinných patálií a finální vyřešení napětí mezi bratranci. Líbí se mi propagace paliativní péče pacientů. Scénárista má patrně velkou slabost pro jídlo, protože to, na co se budete muset dívat ve vás patrně vyvolá chuť na bílý sex a to i o půlnoci. Díky hospicovému prostředí se dočkáme i častého loučení se s vedlejšími postavami, a možná proto, že se seriál nesoustředí pouze na hlavní dvě postavy, ale na každodenní koloběh života se vším všudy, je dorama diferentní. "Den, který jste dnes promarnili, je zítřek po kterém zoufale toužil někdo, kdo včera zemřel" mě bude patrně nějakou dobu provázet životem. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Seriál má krásné chvíle, silné momenty a jsou chvíle, kdy je strašně příjemné na něj koukat. Herci vůbec nebyli špatní a i když si nejsem vůbec jistá, že by zato mohl režisér, tak jim jejich role sedly. Seriál nikam nespěchá, ale přitom jako by střihač to chtěl strašně urychlit a některé přechody, scény, na sebe nenavazují, nepůsobí vůbec přirozeně. To samé platí o tom, jak v seriálu ubíhá čas. Je tak nespecifický, že vůbec není poznat, zda uběhly dva dny, tři týdny nebo půl roku. Když máte umírající, je čas poměrně důležitý, a tak ta jejich touha v tom žít o den dýl byla dost často utopena. Navíc hodně těch umírajících, na které se seriál soustředil, vlastně neměli zase tolik komplikací a pak najednou byli po smrti. Přes některé aspekty, které se mi nelíbily, se mi na seriál dobře dívalo, měl silné momenty, uměl v divákovi probudit emoce; občas násilím, občas velmi přirozeně. Není to romantiky, je to spíš drama a během sledování chce člověk jíst. Pořád. Ta na to pozor! Seriál, který chce něco předat divákům, a to něco na konci hezky řekl prevít brácha – promarněný dnešek je chtěný zítřek toho, kdo včera zemřel. 70 %. ()

Reklama

mmatuli 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době konečně jeden seriál v klasické linii seriálů 15-20 let zpátky. Sleduje životy hlavních hrdinů od dětství do dospělosti. Významnou roli zde zastává hospic jako jedno z nejdůležitějších míst, kde se přetváří jejich charakter. Mezi na smrt nemocnými a umírajícími není prostor pro neužitečné jednání. Zajímavě podané jejich osudy a celkový význam hospice pro rodiny umírajících. Výkony všech herců (a zejména dětských) jsou velice dobré. ()

w_laura 

všechny recenze uživatele

Tak toto je můj nejoblíbenější korejský seriál. Sice ho neopouští korejská sentimentalita, ani emočně vypjaté chvíle, které chtějí diváka dohnat k slzám. Přesto, pokud na tento styl přistoupíte a nenecháte se odradit, Láska s čokoládovou příchutí vám může přinést opravdu krásné oddychové chvíle se spoustou vařením, charismatickou ústřední dvojicí a příběhem, po kterém každé romantické duši srdce zaplesá blahem. Nevím, jestli jsem toho schopná, ale opravdu uvažuju o tom, že si ho ještě někdy pustím znovu. Natolik mě tento příběh uchvátil. ()

llydeb 

všechny recenze uživatele

Pěkné záběry jídla a řecké krajiny; velká část děje se odehrává v hospicu. Seriál se místy neúměrně natahuje retrospektivami. Celkově pomalejší tempo vyprávění. Zajímavě jsou vylíčené rodinné vztahy, které se bez bližšího kontextu až zázračně napraví ... nebo taky ne. Chtělo se mi napsat, že na korejský seriál je v Chokolis překvapivě málo dějových zvratů, ale nějaké nehody a pokus o vraždu by se našly. Velice pěkně byl ztvárněný příběh vedlejší postavy, která trpí alzheimrem. Vtipný byl product placement na vysavač. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama