V jaskyni neďaleko Bystričky nájdu mŕtvolu sprievodcu. Príčiny jeho smrti siahajú hlboko do minulosti, do časov spojených s krádežou sošky Panny Márie z miestneho kostola. (TV Markíza)

Arsenal83 odpad!

Detektív Dušo je silne odpadový zvratok. V hlavnej úlohe tu máme pána Bártu, ktorý ani tou maškarádou na ksichte nikoho neoklame, že strávil minimálne 5 rokov na protihereckej škole. K slovu sa dostanú aj skrachovanci ako Miro Noga, ktorý naposledy zahviezdil pred 20 rokmi v Telecvokingu. Inak si ho môžeme pamätať už len z dvojdielneho, nie veľmi vydareného, slovenského pornofilmu Vášnivé známosti, kde bez hanby ukázal svoje ochlpené mužstvo, čím sa dostal aj na titulku najväčšieho bulváru a takmer dosiahol úroveň análneho Jardu Slávika. Mihnú sa tu aj také veľké herecké mená ako Pitoňák, Cibula, či Libezňuk. Nepoznáte ich? Nezúfajte, je dosť možné, že ich nepozná ani vrátnik v ich domovskom divadle. Čerešničkou na torte je účasť kurtizány Puklušovej, ktorej najväčším hereckým úspechom bolo vyfajčenie ženatého panelákotvorcu Krausza. Zhrnutie: čakajú na vás takmer oscarové výkony. ()

anderson

Od slovenskej (a českej) seriálovej tvorby súdny človek žiadne zázraky neočakáva. Ja osobne som už rezignoval aj na niečo, čo nazývam "komerčný štandard". Preto ma premiéra pilotnej časti prekvapivo vôbec neurážala. Bohužiaľ nebol to ani žiadny zázrak. Nulová dramaturgia (ktorá netuší ako skombinovať komediálno - kriminálny žáner), bezradná réžia (amatérske vedenie slovenských prepytujem hercov, defacto "celevrít"), relatívne fungujúci scenár trpiaci neschopnosťou vložiť postavám do úst uveriteľné a civilné dialógy... A mohol by som pokračovať až do nekonečna. V Markíze evidentne podľahli dojmu, že stvoria slovenského Monka, no bohužiaľ - ako to už u stupídnych nápadov realizovaných amatérmi býva - dopadlo to nemastne - neslano a kam to bude smerovať, to si už vôbec netrúfam odhadnúť. Jedna hviezdička za Nogu (ktorý asi ako jediný nezabudol hrať) a druhá za pomerne schopné no absolútne nevyužité(!) exteriéry. Inak ťažká bieda. (12.1.2018) ()

filip289

Seriál kvasil celý rok v Markízáckom archíve a asi vedia prečo. Po prvej časti je to zatiaľ obyčajný priemer s Bártovym vystrčeným pupkom. Osobne veľmi nechápem jeho "bulovskému" vzhľadu kedže sa od jeho postavy asi ani žiadneho vtipu nedočkáme, kedže sa prejavuje ako seriózny detektív/vyšetrovateľ. Noga však potešil. Mimochodom, herec hrajúci vraha priviedol k dokonalosti vetu "Neviem či sa mám smiať alebo plakať." :) ()

Uesbe

No, nie je to Big Ben, ale slovenské pomery je to tak.....normálne. Nič ma na tom nehnevá, a to je také príjemné prekvapenie. Aha, už mi to došlo - tvorcovia netlačia na pílu. ()

brasek odpad!

Podľa názvu sa dala očakávať hovadina, ale to že to bude paškvil najväčšieho kalibru nikto nemohol predpokladať. Neskutočne hlúpe, trápne a vyvolávajúce zvracanie. ()

Jard

Slovenská kriminálka so závanom sitcomu. Herecké obsadenie s výkonmi sa mi zdali dosť neprofesionálne aj napriek tomu, že hlavné postavy sú väčšinou vyštudovaní herci. 45% ()

milos2110 odpad!

Tak, takuto zumpu natocit, to chce odvahu, alebo dobry matros. Na adresu nasich tzv, hercov, potvrdilo sa len, ze prachy nesmrdia. ()