Z miestnej pobočky banky zmizne veľký obnos peňazí. Stopy vedú k predstaviteľovi miestnej smotánky. Ale, ako to už býva, v skutočnosti za nitky poťahuje žena. (TV Markíza)

tron

Ono, samotný námet nie je zlý. Policajt s tehotenským bruškom, ktorý ako policajt príliš nevyzerá, rieši zločiny v pôvabnom slovenskom malomeste, žije s mamou, má prenikavý intelekt a stále je klobásky a pečeného králika. Môže to znieť absurdne, ale svojím spôsobom je to originálny, chytľavý nápad. Problém mám s Alexandrom Bártom, ktorý to síce na jednej strane vcelku zvláda a nie je najhorší, na strane druhej k tomuto hercovi už niekoľko rokov cítim inverziu pardon averziu. Nie je mi proste sympatický. Našťastie, vďaka fúzom, okuliarom a vypchatému bruchu sa mi často pri sledovaní Detektíva Ďusa darilo zabudnúť na to, že ide o TOHO Bártu. Samotný prípad by som z diplomatických dôvodov radšej nekomentoval, ale inak pekná výprava, fajn atmosféra, výrazná ústredná postava... Trocha ako minuloročný, tiež markízácky Komisár Rex. ()

Jard

Očakával som, že po prvej epizóde pôjde úroveň seriálu smerom nahor, no opak bol pravdou. Určite najväčším tŕňom v oku boli dvaja policajti, z ktorých tvorcovia urobili prípady zrelé pre psychiatra. Celkovo mi to prišlo ako zbytočné podcenenie slovenskej polície. Vyšetrovacie postupy sú taktiež na veľmi nízkej a často nereálnej úrovni. 30% ()