Učiteľku na základnej škole šikanujú štrnásťroční žiaci. Keď ju však nájdu mŕtvu, okrem detí sa vynoria aj ďalší podozriví... (TV Markíza)

tron

„Vrahovia vyzerajú ako normálni ľudia.“ Viete čo, mne sa proste tento seriál páči a hotovo. Nevravím, že je to nejaký zázrak, to určite nie. Ale je to dobré. Má to dobrých hercov, má to dobré postavy, má to dobrú atmosféru a má to dobré dialógy ("Vražda?" - "Puberťáci."). Nie je to vtipné za každú cenu (ostatne, skoro v každej časti je aspoň jeden mŕtvy), ale aj tak si to udržuje istý druh feel good atmošky. A hoci Alexandra Bártu fakt nemám rád, táto úloha mu sadla. Páčia sa mi aj rôzne technické vychytávky z policajného sveta, napr. to s dverami, za ktorými údajne počujete krik o pomoc a tak môžete do inkriminovaného domu/bytu vstúpiť aj bez povolenia (tzv. nutná obrana resp. krajná núdza). ()

janesX

Tvrdá výchova (videné na TV mark.22.02/20:30) Táto epizóda má žial s detektívnou činnosťou len pramálo spoločné. Akoby to oproti Futbalistovi (hodnotené****4) písal niekto iný. Hlavná dejová línia sa točí okolo jedla, jedenia, varenia, detektívovej mami a zháňania chyžnej do hostinca(resp.zháňania frajerky). Hlavný predstaviteľ sa skoro v každej scéne napcháva, až som chvíľu myslel, že to musí byť len paródia na Panelák a podobné sračky: hneď v úvode desiata; potom krkovička; potom vyprážané rezne; akýsi dezert; (DLHOČIZNÁ SNÁĎ 15 MIN. REKLAMA); pľúcka na smotane; (ĎALŠIA REKLAMA-s označením rýchla); zemiakové placky; krátke zaoberanie sa prípadom; (a REKLAMA!).. Po tejto v poradí tretej reklame (ani mňa to slovo nebaví toľko opakovať) som to vzdal so slovami: "TV Markíza daj sa vypchať! aj s Detektívom Dušom!" ()

Pokri

Náhodou som natrafil až na túto časť a reku, pozriem si to. Bártu mám rád, ale toto bolo dosť slabé. Tak nejak som stále uvažoval, či to má byť vtipné alebo vážne, ale nefungovalo to v žiadnej z týchto rovín. A hoci to má len 45 minút, mal som pocit, že sa to vlečie a atmosféra vôbec negraduje. To je, holt, problém takmer všetkej slovenskej produkcie. ()