poster

Malcolm X

 • USA

  Malcolm X

 • slovenský

  Malcolm X

Drama / Životopisný / Historický

USA / Japonsko, 1992, 202 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • neoBlast
  ****

  Velkolepý epos nemusí být vždy od Scorseseho, nemusí mít hromady mrtvol ani Roberta De Nira v hlavní roli mafiánského bosse. Spike Lee a Denzel Washington glorifikují Malcolma X v opravdu rozsáhlém životopise (který není ani přespříliš šablonovitý). Můžete s nimi názorově nesouhlasit, ale podívaná je to náramná. 80 %(4.5.2011)

 • shyster
  **

  Spike Lee je režisér, který se snaží v každém svém filmu alespoň trošku nakousnout téma rasové diskriminace. Není tedy divu, že postava Malcolma X ho přímo fascinovala a že chtěl v 3 hodinovém filmu mu složit poctu. Jenže Spike Lee až moc chtěl. Celý děj je prodchnut patetickými dialogy, kterými chtěl vyvolat kontroverzi, který se měl stát jeho životním dílem. Jenže z toho vyšla nabubřelá slátanina, která nevydrží ani na zkrácenou hodinou. Největší chybu bych viděl u toho, když se obsadil do jedné z důležitějších vedlejších rolí. Rozhodně nejhorší film Spike Leeho.(10.1.2009)

 • Vojcl
  ***

  Předně Malcolma X jsem pro jeho podněcování k rasové nenávisti jako historickou postavu nikdy moc nemusel. Je mi daleko bližší politika Martina Luthera Kinga o vzájemné toleranci. Film po řemeslné stránce není špatně natočený, Denzel hraje jako o život. Přesto se nijak zvlášť neliší od jiných životopisných dramatů a pro znalé historie nebude příběh ničím překvapující. Taktéž více než tříhodinová stopáž mi přišla poněkud přemrštěná. Zkrátit to přinejmenším o půl hodiny by vůbec neuškodilo.(26.6.2012)

 • Aiax
  ***

  Jak je u Spika Leeho zvykem, Malcolm X je nádherně udělaný a dokonale zahraný film. Z Leeho filmů, které jsem měl tu čest vidět, platí totéž i o Clockers, Do the Right Thing a 25th Hour, ale jen posledně jmenovaný snímek mě opravdu nadchl, zřejmě protože se netýkal černošské problematiky. Je to zvláštní - uznávám, že tenhle režisér tohle téma umí, jenže mě prostě nebaví na to koukat.(27.11.2005)

 • grizly007
  odpad!

  Nebudu se k týhle propagandě negrů vyjadřovat neboť mi to za ban nestojí. Každopádně zamindrákovanej Spike Lee opět dokazuje jak moc ho sere že je negr :) tohle natočit v obráceném gardu tak je film zakázán a označen za propagaci rasismu. V půlce vypnuto ono poslouchat pořád dokola "Bílá je špatná, potkal si někdy slušnýho bělocha, bůh je černý" se prostě nedá vydržet...(18.1.2014)

 • - Ernest Thomas hrá vo filme syna Alberta Halla (Baines). V skutočnosti je však Hall iba o 12 rokov starší než Thomas. (m.a.t.o.)

 • - Vo filme sa mala pôvodne objaviť aj zmienka o Louisovi Farrakhanovi, no ten sa režisérovi vyhrážal, a tak nakoniec materiál týkajúci sa jeho osoby z finálnej verzie vystrihol. (m.a.t.o.)

 • - Trumpetistu v "Quintet Holiday Billie" si zahral Terence Blanchard, ktorý je zároveň autorom hudby k filmu a častým spolupracovníkom Spikea Lee. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace