Otomar Krejča (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2017, 57 min

Aleš Kisil

Aleš Kisil

Otomara Krejču jsem měla zažitého především jako herce. Místem bydlištěm ani věkem jsme se nepotkali, neměla jsem tu šanci poznat ho jako divadleního režiséra. Jeho pro mě dosud odvrácenou tvář jsem začala vnímat díky rozhovorům s jeho spolupracovníky. Za tento dokumnet jsem vděčná, pan režisér si ho zasloužil.(18.1.2018)

Špičkový dokument, který je po formální i obsahové stránce naprosto bezchybný. Názvy jednotlivých divadelních inscenací jsou zde doplněny dochovanými ukázkami, namnoze zcela unikátními (Kočka na kolejích, Křišťálová noc, Tři sestry, Racek, Ivanov, Lorenzaccio a další), důležitá je také přítomnost dobových souvislostí. Profesionální práce.(25.1.2018)

Vynikající dokument o jedinečné osobnosti českého divadla a filmu 20.století. Veškeré filmové počiny Otomara Krejči (s výjimkou první velké roli ve filmu Podobizna) jsou v dokumentu opomenuty, ale to nevadí, protože si je zájemce umí i díky téhle databazi vyhledat. Na co se dokument zaměřuje, je Krejčova divadelní a zejména režijní činnost, která ho proslavila po celé Evropě od Vídně, přes Brusel, Stockholm až po Paříž nebo kubánskou Havanu. Fascinující výčet Krejčou režírovaných představení je prokládán dobovými materiály z filmových, televizních, rozhlasových a dalších archivů - jak z velké části unikátními ukázkami z divadelních záznamů, tak komentáři samotného Krejči i dalších protagonistů. Kéžby všechny dokumenty České televize (Příběhy slavných atd.) měly takovou kvalitní úroveň...(6.2.2018)

Pravdě..(23.1.2018)