Primal Rage: The Legend of Oh-Mah

Jay Lee

Patrick Magee, Angela Lee

Jay Lee
  • JASON_X

Nejapný pokus o kryptozoologický thriller. Porce blbosti v něm několikanásobně převyšuje porci zábavnosti, takže jeho sledování bylo většinou spíš utrpením než zábavou. Scénář je fakt výživný a je mi úplně jedno, jestli je můj komentář spoiler, potřebuju se z té hrůzy vypovídat a číst to nemusíte: Čerstvě propuštěného vězně a jeho ženu přepadne a pak honí bigfoot. Bigfootové zjevně touží po lidských blonďatých samičkách, protože tenhle ukradne ženě hadry, asi je to fetišista. Její muž jí dá triko, a pak musí chodit do půl těla, čímž se může chlubit svými vyrýsovanými bicáky, tricáky a břišáky. Ale stejně byste ho tipli na to, že v lapáku dělal koště. Jako by náš pár neměl dost trápení s bigfootem, narazí ještě na tlupu ukázkově vylízaných bílých vidláků, kteří nemají rádi kriminálníky. Jeden se pak jde vychcat asi půl míle do lesa, druhý jde s ním a třetího pošlou za nimi ať je přivede. Překvapení - dostane je bigfoot. Bigfoot umí střílet z luku a používat nůž i sekerku. Ještě že jsou tu tedy indiánští policajti s prastarou moudrostí Matky Země a jejich příbuzná šamanka, kříženec Klekánice a baby Jagy, která jistě poradí, jak na Bigfoota vyzrát... Byl snad scénárista tohohle potratu mentálně retardovaný? Nebo šílený dadaista? Nebo se snad jedná, což považuju za nejpravděpodobnější, o rafinovanou parodii, nadsázku a úlet dohromady? A zajímá vás jak to celé dopadne? Pokud jste zkouření, nebo aspoň přiožralí, nebo jste filmovým vkusem perverzní víc než já, tak se možná i zvráceně pobavíte. Mně ovšem tahle neuvěřitelná šaráda přišla spíš jako jedna velká tragédie. Jedna hvězda za vtipně roztrženou hlavu od ucha k uchu a za absurdní a nečekaný závěr a la Predator.(12.10.2018)

• Rainey13

To byl děs. Těšil jsem se, ze po 4 letech od parádniho Exists je tu další skvělá Bigfoot Show a misto toho se mi dostalo stupidní podívané s příšerným scenarem, který neměl hlavu ani patu. Chvíli člověk neví jestli je to remake Predatora nebo pokračování Konga. V tom filmu je fakt vše. Jedine plus...jsou ty masky. Jinak tohle opravdu ne!(31.5.2018)

Legenda je zpět! Očekávaný horor s BigFootem konečně venku a za mne naprostá spokojenost a dostal jsem možná ještě víc, než jsem čekal. Mladý pár kvůli autonehodě se ztratí v lese, kde narazí na skupinu pytláků a společně čelí drsné přírodě, kde řádí nekompromisní BigFoot známý mezi domorodými američany jako Oh-Mah. Úplně jsem se vrátil do roku 2007-10 kde vznikaly tyhle lesní drsné vyvražďovačky, nejvíce jsem si vzpomněl na Timber Falls. Dnes už příliš podobné horory nevznikají, takže Primal Rage je pro mne příjemným osvěžením. První půlka je lehce pomalejší, ale jakmile Oh-Mah začne řádit jsou to nekompromisní jatka. S nikým se nepáře, trhá čelisti, rozšlapuje hlavy, šípy v krku, useknutá hlava!! Naprostá fanouškovská radost. Gore samozřejmě na špičkové úrovni, masky a make up úžasné, z BigFoota jde respekt a dojde i na jeden pěkný čarodějnický mystický rituál. Závěr otvírá dveře pro sequel a velmi mile překvapil. Lesní, dravá jízda, kterou jsem si užil a letos jí v Topce určitě zmíním. Nejlepší horor s BigFootem! 80%(1.5.2018)

• Big Bear

Po Big Legend jsem zavětřil a ucítil v lesích Britské Kolumbie další podivný pach, patřící zřejmě neznámému primátovi... Místní mu říkají Bigfoot a domorodci Oh-Mah. Začátek začíná slibně, ale při prvním zamručení jsem dostal nepříjemný pocit. Ne ze strachu, ale že to bude blbé. A bylo. Úvodní duo hned jak vyleze na břeh přestane asi úplě myslet. Úplně vypustí, že byli kamenováni i že někdo v noci ukradl hadry... Prostě pohoda. Oproti poznatkům je zdejší Bigfoot na vyšší vývojové příčce Bigfootů. Je to duh Bigfoot přemýšlivý asi... :-). Partička vidláků byla celkem vtipná, ale jakmile se tam objevil Ropotámo Pražského výběru, říkal jsem si za kterým kapradím asi číhá Michal Kocáb... Ponaučení? Do lesů Severní Ameriky a Kanady nejezděte ani souložit, ani pytlačit... Naštvete ducha mrtvého náčelníka. Howgh... Dvě masky z kůry. * *(20.11.2018)

• korbitch22

Po prvních recenzích a nadšených ohlasech jsem se těšil na něco mimořádného, ještě že jsem se podíval na aktuální stav tady i na IMDB díky tomu brutálnímu poklesu v hodnocení jsem šel do filmu opatrněji a to nejspíš zachránilo život mému DVD přehrávači. Tenhle film mohl být naprostá pecka, ale naprostá. Začátek je normálně fajn, dva docela slušní herci, krásná příroda a začinající malinké zmínky o chlupatém monstru. Když dojde k nehodě, je to vše ještě docela v pořádku. Dobrý hudební podkres, sem tam vykoukne nebo zafuní dvoumetrový dobytek a i když musíte přežít bandu kokotských pytláků a naprosto zbytečné kecy, těch prvních 45 minut uteče docela v pohodě. Následných deset minut je na pět hvězd jako prase. Výtečná řezničina, skvělý gore efekty, dobře udělaný Oh-Mah. Říkal jsem si ''sakra, tak proč tak málo procent'? To co přijde potom si nedokážu vysvětlit. Magee absolutně netušil kam dál a tak ve filmu najednou je všechno a nic. King Kong, Blair Witch, Čarodějnice, Predátor, Indiáni, nafouklá stopáž, příšerné dialogy a kurevská nuda. Scénář je prostě jedna velká zhovadilost a je to zatracená škoda. Kdyby prostě měl film hodinu dvacet a po dejme tomu 30 minutách by nejdřív vopičák vykosil pytláky, pak naháněl mladou dvojici, do toho dorazila banda dobrovolníků a policajtů na pátrání, přišlo další ultimátní gore a dobrý konec, měl by Magee zaděláno na béčko roku. Ne vole, on tam musí srát čarodějnice, indiány a podobný mrdky. Když ten šerif říká, že nesmíš mít zbraň, protože by tě vycítil na kilometry, tak přijdou do lesa a šerif vytáhne z batohu pistoli....tvl to už sem řval hystericky do polštáře. No a ten konec z Predátora 2 byl už třešničkou na dortu vrcholu sraček. Strašný. Jako člověk přes triky....špica, jako režisér a scénárista absloutní dement. Největší promarněná šance v béčkách v tomhle roce.40%.(17.5.2018)

• - V čase 17:45 jde vidět u dívky krev na obličeji, v dalších záběrech není po krvi ani stopa. (Kudly4)