Karel Beneš ve spolupráci s policistou Hančilem začali narušovat Vadimovy dodávky pašovaného zboží a byli ve svém počínání natolik úspěšní, až to Vadima přimělo k osobní návštěvě Prahy. Ta skončila Hančilovou smrtí, ještě předtím ale Vadimovi vyzradil Benešovo jméno. Na Alexe se mezitím obrátil zástupce mexických kartelů Antonio Mendez a nabídl mu své spojenectví v boji proti Vadimovi. Aby mu mohl účinně konkurovat, potřebuje ovšem spolupráci Kleimanovy obchodní flotily a žádá Alexe o přímluvu. Jako gesto dobré vůle nabízí informaci, že se Vadim příští měsíc chystá přes bombajský přístav propašovat tunu heroinu. Kdyby se podařilo dodávku překazit, hodně by to Vadimovi uškodilo u jeho moskevských patronů. (Česká televize)

castor

Osud syna ruských přistěhovalců dříve napojených na mafii se mi začíná trochu zajídat. Hlavním cílem čtvrtého dílu je překazit dodávku heroinu, což Vadimovi hodně uškodí u jeho moskevských spolupracovníků. Stačí přitlačit na šikovného ajťáka, zjistit jméno lodi a půjde to skoro samo. A vlastně i docela nevzrušivě. Asi nepatřím mezi diváky, kterým stačí krásné lokace a regionální autentičnost, která u nás má zvýraznit pocit, že s hrdiny skutečně v místě sedíme. Uvidíme, jak s Alexem zamává, že jeho milá ví, že se „zbavil“ čisté image a začal prát špinavé peníze korupčního politika Kleimana. Navíc se zdá, že ženské postavy tady nebudou mít moc velkou hloubku. ()