Po krádeži Vadimova heroinu, která jej citelně poškodila v očích jeho kremelských patronů, bylo jen otázkou času, kdy přijde pomsta. Úder dopadl na Kleimanovu hlavu, jehož po jednom z večírků obvinil jeho mladý milenec ze sexuálního násilí. Celá kauza byla samozřejmě připravena Vadimovými lidmi, Kleimanova kariéra se nicméně zdála být v troskách. Do situace se přes odpor Rebeccy vložil Alex a s pomocí Antonia a také Ljudmily Kleimana očistili, cena však byla vysoká. Kleiman byl nucen předat svou obchodní flotilu do rukou Mexičanů a jeho vztah s Alexem utrpěl citelnou ránu. Ještě horší je, že Vadim odhalil Alexovo angažmá. Oba muži se potkali na telavivském letišti a Vadimovy srdečné pozdravy Alexově rodině zněly více než zlověstně. (Česká televize)

castor

„Jedeš do Izraele, tvého gangsterského přítele obviní ze znásilnění, zabijí dva svědky a ty se vrátíš, jakoby se nic nestalo!“ Cokoliv týkající se korupce, praní peněz, pašování drog nebo třeba obchodu s bílým masem je pro diváka chtě nechtě zajímavé a lákavé, obzvlášť když se pohybujeme mezi (vesměs) sympatickými lidmi a luxusními sídly. Alex dobře pochopil, že protivník (než ublíží jemu) bude chtít ublížit jeho nejbližším. Každý člen rodiny tak povinně dostane osobního strážce, což místy přinese milé situace. Právě jakési „polidštění“ epizod mi přijde ku prospěchu věci. Jasnější linie (Vadim, Godmanovi), jasnější příběh. Zároveň se na scénu vrátil Rodenův Beneš. A Joseph opustil svého chlebodárce a přesídlil do Londýna. Solidně gradující díl. ()